Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan születhetett meg a...

Hogyan születhetett meg a Megváltó Úr Jézus emberként is még a teremtés meg kezdése előtt?

Figyelt kérdés

Mivel Isten Szellem! igy tehát képtelen emberi alakot fel ölteni magára. Csodával határos módon Jézusból mégis ember lett Isten Lényéből! De hogyan ? Ez elképesztő számomra.

Számotokra is ?



2017. máj. 27. 00:44
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Számomra az az elképesztő, hogy - ebben a szövegkörnyezetben - a "szellem" szónak semmi értelme nincs, mégis elvárod, hogy gondolkozzak rajta, és kispekuláljak belőle valamit. Mit jelent az, hogy szellem?
2017. máj. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egy test nélkül való Lény.
2017. máj. 27. 01:27
 3/21 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Aha... akkor talán kezdjük azzal, hogy az hogy lehet? Úgy mondod, mintha a legnyilvánvalóbb volna. Pedig földhözragadt világunkban én ahhoz szoktam, hogy anyag van, és ahhoz vagy tartozik szellem, vagy nem. A szellem, amihez test nem tartozik, az már egy kis magyarázatra szorul. Szerintem. Kicsit úgy hangzik nekem, mint a pattogó labda labda nélkül.
2017. máj. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sose voltam Isten, nem tudom hogy csinálja. Mi lenne, ha őt kérdeznéd meg erről?
2017. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Molyember ***** válasza:
100%
Mindenható, tehát bármit megtehet.
2017. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Kezdjük ott, hogy Isten nem szellem, hanem lélek (szellemi lény). Ha képes egy egész világot teremteni, akkor nem lehet már túl nehéz emberi alakot magára ölteni.


Jézusból pedig nem ember lett, hanem Istenember, ami nagy különbség. A "hogy" kérdésre pedig válaszol a Biblia; Szűz Mária által.


Persze maga a misztérium valóban csodás és emberi ésszel nehezen fogható fel, de azért nem lehetetlen.

2017. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Jézus kb 2000 éve született meg emberként, előtte mint Isten létezett. Filippieknek írt levél második fejezete ír erről, hogy amíg eljött közénk, emberi formát véve fel, Istenségét hagyta maga mögött.
2017. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%

Jézus a Földre jövetele előtt nem volt ember.


Az Atyja a mindenható, és Ő volt aki első munkájaként hozta létre, és az élete az Atyától függ, ezért nem mindenható

Hogy kapott hatalmat attól még nem lett az Atyjával egyenértékű mindenható Isten.


Egyébként, a lázadó angyalok csináltak ilyet, hogy fizikai testet öltöttek Noé idejében, és lejöttek, a Földre, elhagyva a rendeltetési helyüket, Így a büntetésük visszavonhatatlan.

Jézust Az Atyja, a hatalmánál fogva helyezte át kiválasztott Nő méhébe, hogy Ádámmal egyenértékű tökéletes emberként szülessen meg,

2017. máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Living, ne próbálj már itt Bibliát hamisítani!

Jézus nem egyszerűen csak "kapott hatalmat", hanem MINDEN hatalmat megkapott (Máté 28:18).

Vagyis értelemszerűen nincs semmi, ami az Atyának hatalmában állna, de a Fiúnak nem, különben nem minden hatalomról beszélnénk. Ez pedig nem más, mint a tökéletes egyenlőség.

2017. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a rendes segítőkész emberek válaszát!
2017. máj. 27. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!