Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki követi az iszlám vallást,...

Aki követi az iszlám vallást, annak mi a véleménye a vallás nevében elkövetett emberellenes, barbár cselekedetekről? Általában hogyan vélekedik a nem hívő emberekről?

Figyelt kérdés

Engem mindig is érdekeltek a vallások és a mögöttük rejlő tartalom. Érdekelt, hogy mi lehet az a megfoghatatlan erő, ami egyeseket a kereszténység, a buddhizmus vagy az iszlám felé vigyenek. Engem a vallások elsősorban kultúrális, történelmi és ideológiai szempontból érdekelnek. Én azt a nézetet vallom, hogy a legtöbb háború, hódítás, pusztítás, amit valamilyen vallás nevében követtek el a történelem folyamán, azok a vallást csupán eszközül használták a saját önző céljaik érvényesítésére. Ezért ugyanúgy elítélem a muszlim, a keresztény, a buddhista és a zsidó vallás követőit is azért, amiért a vallásukra hivatkozva ártottak más embereknek.

Én úgy vagyok vele, hogy mindegy hogy ki miben hisz, amíg nem akar vele ártani az embertársának.


Úgy tudom hogy az iszlám elsősorban toleranciát és egyenlőséget hirdet a többi néppel és vallással szemben. Azaz eredetileg nem buzdít a mások leigázására és elpusztítására. Ugyanakkor arról is tudok, hogy a Koránban legalább 109 vers van, amely arra szólítja fel a muszlimokat, hogy az iszlám uralom érdekében háborút folytassanak a nem hívőkkel szemben. Néhányuk egészen erőszakos, többek közt kezek és ujjak levágását, valamint a „bárhová is rejtőző” hitetlenek meggyilkolását írja elő. Azokat a muszlimokat, akik nem csatlakoznak ehhez a harchoz képmutatónak nevezik, és arra figyelmeztetik őket, hogy Allah a pokolra fogja küldeni őket, ha nem vesznek részt a mészárlásban.


A muszlimok pedig nem alakíthatnak önálló véleményt, hanem szó nélkül el kell fogadniuk és követniük a Korán, vagyis Allah parancsait. Az erőszakos részek összefüggései kétértelműbbek, mint ahogy azt egy szerető isten tökéletes könyvétől elvárható, noha ez mindkét irányba érvényes. A legtöbb mai muszlim saját maga választja ki, hogyan értelmezi a szent könyve fegyverbe szólítását, az alapján, mit tart elfogadható erőszaknak a saját erkölcsi értékei szerint.


És igazából itt ugrik a majom a vízbe! Ugyanis ez azt sugallhatja hogy akik az iszlámot követik, azok bármikor az embertársaik ellen fordulhatnak csakis azért, mert a Korán erre utasítja őket, ellenvetés pedig nincs. De akkor fölmerül a kérdés, azok akik az iszlámot követik, azok tényleg képesek volnának mind egytől-egyig kivétel nélkül a nem-hívők módszeres leigázására és esetleges lemészárlására?


Azok válaszát várom elsősorban, akiknek van közük az iszlám valláshoz.


2017. máj. 28. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Korant reszletesen, akar tobbfele ertelmezest is, ott mindent megtalalsz. Leegyszerusitve az allaspont annyi, hogyha barki is megolsz, az akkora bun, mintha az egesz emberiseg ellen fordultal volna. Uralom meg vegkepp nincs benne, mert vilagosan le van irva, hogy akik nem hisznek, azok nem is fognak, csak meg jobban vakok lesznek az vallasra, valamint az iszlamban nem letezik kenyszer. Nem tudsz kenyszeriteni senkit sehogy, hogy muszlim legyen, mert az hazugsag lenne a vallas fele.

De inkabb tenyleg olvasd el, mert kb. millio oldalt lehetne irni errol:).

2017. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Egy ideje már olvasom a Koránt és van benne egy passzus, ami felkeltette a figyelmemet:


Korán (2:191-193): „És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek ki őket, ahogy ők űztek ki titeket. A zaklatás rosszabb az Öldöklésnél. S ne harcoljatok a Sérthetetlen Szentélynél, amíg ott rátok nem törnek. S ha rátok törtek, hát öljétek le őket. Eképpen részesülnek a hitetlenek. S ha ők felhagynak (szándékukkal), hát lám' Allah Megbocsájtó, Könyörületes. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Allahé legyen. Ha felhagytak (szándékukkal), hát ne legyen ellenségeskedés, csak azokkal kik gonosztevők.”


Pontosan ez az, ami egyesekben nyugtalanságot ébreszt az iszlám követőivel szemben. Mert mi a garancia arra, hogy nem bántják azokat, akik soha nem követtek el semmilyen rosszat a muszlim emberek ellen? Hiszen a muszlimok szemében – ahogy a fönti példa is igazolja – az a személy már eredendően bűnös, aki nem az „Igaz Hitet” követi.

És mivel a Korán igazából Isten szavait tolmácsolja, ezért egy hívő embernek azokat szó nélkül be kell tartania és engedelmeskedni, másképp ellentmond Istennek, ami halálos véteknek számít az iszlám vallásban.

2017. máj. 28. 11:20
 3/18 anonim ***** válasza:
Az iszlamban a hitetlen nem a keresztenyt, zsidot jeloli, hanem pl. azt, aki azt mondja, hogy "na, menjunk imadni azt az Arany Kecsket", ha megint nagyon le akarom egyszerusiteni :D. Az istentarsitas a bun, az tesz hitetlenne, nem az ha kereszteny vagy, vagy zsido vagy akarki, aki hiszi, hogy van egy egyetlen isten.
2017. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Vannak békés, rendes muszlimok, sokkal-sokkal többen, mint a barmok.

1-es azért csak részleteiben ismeri a Szent Koránt. Van abban elég, ami a gonoszságra/bosszúra hajalmosaknak felszólítás.

42. Szura 190-195

191. És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek ki őket, ahogy ők űztek ki titeket.

193. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Küzdjetek Allah útján azokkal, kik veletek hadakoznak, de ne kezdeményezzetek ellenségeskedést. Íme! Allah nem szereti az ellenségeskedőket.

191. És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek ki őket, ahogy ők űztek ki titeket. A zaklatás rosszabb az Öldöklésnél. S ne harcoljatok a Sérthetetlen Szentélynél, amíg ott rátok nem törnek. S ha rátok törtek, hát öljétek le őket. Eképpen részesülnek a hitetlenek.

192. S ha ők felhagynak (szándékukkal), hát lám' Allah Megbocsájtó, Könyörületes.

193. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Allahhe legyen. Ha felhagytak (szándékukkal), hát ne legyen ellenségeskedés, csak azokkal, kik gonosztevők


47. Szura 4-6 S midőn ha találkoztok azokkal kik tagadnak, hát (legyen) nyakszegés addig, míg fel nem morzsoljátok őket míg rabláncra nem fűzitek őket. S majd a kegyelem ezután, avagy a váltság addig, míg a háború le nem fekteti terheit. Ez hát. S ha Allah akarná, hát győzne felettük (egyedül is)

------

A Korán 5:32 „E miatt rendeltük el Izrael gyermekeinek, hogy ha bárki megölne egy embert, és azt nem gyilkosság, vagy (és) a gonoszságnak a földön való terjesztése megtorlására tenné, az olyan lenne, mintha az egész emberiséget ölné meg, és ha bárki megmentene egy életet, az olyan lenne, mintha az egész emberiség életét mentené meg. És valóban eljött hozzájuk a Küldöttünk (Mohamed) tiszta tanúságtétellel, bizonyítékokkal és jelekkel; még ezután is közülük sokan folytatták a földön a korlátok áthágását."


Majd a következő rész:


Korán 5:33 „Azok jutalma, akik háborút viselnek Allah és Küldötte ellen és gonoszságot tesznek a földön, pedig csak az, hogy meg kell őket ölni, vagy keresztre kell őket feszíteni, vagy kezüket és lábfejüket az ellentétes oldalon le kell vágni, vagy száműzni kell őket a földről. Ez a dicstelenségük ezen a világon, és a Túlvilágon nagy kínszenvedés az övék.

2017. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
"1-es azért csak részleteiben ismeri a Szent Koránt. Van abban elég, ami a gonoszságra/bosszúra hajalmosaknak felszólítás." - szerencsere volt szerencsem tobbszor is elolvasni, ugyhogy ezt igy nem mondanam, viszont a mondatodban ott van a valasz is a kiemelt reszekre: gonoszsagra es bosszura hajlamosaknak felszolitas. Nekik, nem pedig az igazi muszlimoknak, akik tudjak, hogy igazi muszlimnak lenni mit jelent, es mire kell torekedned, hogy jobb ember legyel.
2017. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

# 3

Én sem imádok semmilyen "aranykecskét". :)


Ez most egyéni, szubjektív vélemény lesz az ÉN saját meglátásaimról:


Az én nézetem az - bár egyenlőre nem követek semmilyen vallást - hogy nem az a „Világ”, amit látunk magunk körül. Én úgy gondolom, hogy a látható világon kívül létezik több másik világ is (tudományos megnevezéssel dimenzió, létsík). Ezeknek a legtetején pedig egy mindenható lény áll, akiből minden és mindenki származik. Hívhatjuk "Istennek", vagy "Forrásnak". Ha pedig ebben hiszek, akkor én inkább a buddhista irányvonalat követném, ami azt tanítja hogy minden ember aki a földre született, azzal a céllal jött a világra hogy "tapasztaljon". És addig kell újraszületnie, amíg el nem jut a megvilágosodásig, azaz ki tud szakadni ebből a "fizikai világból", azaz közelebb tud kerülni "Istenhez" vagy a "Forráshoz" amiből ő maga is származik (mert minden emberben lakozik egy lélek, ez pedig valaha Isten részét képezte).


Tehát én is hiszek Istenben, és pontosan ezért érdekel az, hogy más népek és kultúrák hogyan értelmezik Isten lényét és hogyan viszonyulnak hozzá, vagy a saját lényükhöz.


Minél több információt gyűjtök be egy adott vallásról, annál közelebb kerülök a megoldáshoz - azaz az élet értelmének a megfejtéséhez.


Én azt tartom, hogy az ember csakis akkor kerülhet közelebb Istenhez, ha nem tesz vagy nem akar olyat a saját embertársának, amit magának sem akarna. (Ez vonatkozik a keresztényekre, zsidókra, buddhistákra, és muszlimokra egyaránt.) Ugyanis a jó és rossz cselekedeteknek is egyaránt van visszhangja. Ezek a visszhangok pedig adott esetben "visszaverődhetnek” arra, aki azokat cselekedte.

Bármilyen vallásról is van szó, a lényegnek az egymás melletti békés együttélésnek és Isten és sajátmagunk tiszteletének kéne lennie. Nem pedig az ellenkezőjének (ahogy a vallási fanatikusok teszik).

2017. máj. 28. 12:00
 7/18 anonim ***** válasza:

6 ez szép, és valószínű minden hívő valahogy így hiszi. Az öngyimerénylők erre a gaztettre "ránevelt" ráidomított emberek - nem tisztaszívű, hívő lelkek. Ajánlok egy ragyogó művet - még az egyeskének is tetszhet, a szerző szufi (ez az iszlám misztikája) -mely segíti a világosság elérését ebben a kérdésben (a könyvben a bevezető ki lehet hagyni, nincs szinten a tartalommal)

[link]

2017. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

# 7

Köszönöm, ez a könyv érdekelni fog.

2017. máj. 28. 13:17
 9/18 A kérdező kommentje:

# 7

Egyébként én Isten helyében alaposan móresre tanítanám azokat, akik az Ő nevében követnek el gonosz tetteket! De hiszem azt, hogy ezek az egyének megkapják majd méltó büntetésüket, miután elhagyták az "árnyékvilágot". A tömeggyilkos, öngyilkos merénylő gazemberek - akik bemocskolják az iszlám vallást Allahra hivatkozva - nem a 7. mennyországba, hanem a pokol legmélyebb bugyrába kerülnek. Ugyanez igaz azokra keresztényekre akik "Isten nevében" követték el az inkvizíciókat a középkorban, vagy igázták le a szent földet, gyilkoltak le százakat vagy vetettek mágjára többezer ártatlan embert. De azok zsidók sem kivételek, akik erőszakkal foglalták el Jeruzsálemet és követtek el egy sok erőszakot és pusztítást az ottani népek ellen, és nem várták meg - hitük szerint - a "Messiás" ejövetelét (olvastam a cionista elleni mozgalmakról is).

Milyen kár hogy ezek a lelkek csak a haláluk után szembesülnek majd a tetteik súlyával. Mert amúgy a világ egy békésebb és élhetőbb hely volna minden ember számára, ahol nem volna vallási indíttatásból elkövetett háború.


Én tisztelem az iszlám kultúrát. A mai tudomány nagy részét egykor muszlim tudósok indították el. Kezdve a kémiától az orvostudományon át egészen a matematikáig. Al-kímia, al-gebra, al-kaloida, al-kohol, al-kán stb. A muszlimok igenis rengeteg mindent tettek le az asztalra. Sajnálatos, hogy a mai közvélemény az iszlám kultúrát mégis egy barbár, gyilkos és állatias ösztönökkel rendelkező kultúraként írja le.

2017. máj. 28. 13:45
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező,az első bekezdésben igazat szóltál. A többi félreértés, vagy belemagyarázás.


A vallások mellett mindenütt vannak szokások, hagyományok, eltérő emberi csoportok, és ez időben folyamatosan változik. Például a kereszténység a 16. században került krízishelyzetbe, voltak vallásháborúk, emberirtások a kereszténység nevében, mára, különösen néhány utóbbi pápa hatására a kereszténység egyensúlyba került (leszámítva helyi devianciákat). Az iszlám most került krízishelyzetbe, nem utolsósorban a társadalmi problémák miatt.


Ami a Koránra történő hivatkozásodat illeti, tégy meg egy kísérletet. Végy többféle bibliát, eltérő korokból, eltérő kiadásokat. Hasonlítsd össze őket. Aztán tedd ugyanezt a koránnal. Meg fogod állapítani, mekkora eltérések vannak mindkét vallásnál. Melyik változatnak hiszel?

Csak példaként. A Próféta lediktálta a koránt, négy imám jegyezte szavait. Született négy eltérő korán. Aztán a próféta meghalt, később utódlási problémák adódtak, és létrejött a szunnita és síita iszlám. Melyik hiteles? És miért pont az?

2017. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!