Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki követi az iszlám vallást,...

Aki követi az iszlám vallást, annak mi a véleménye a vallás nevében elkövetett emberellenes, barbár cselekedetekről? Általában hogyan vélekedik a nem hívő emberekről?

Figyelt kérdés

Engem mindig is érdekeltek a vallások és a mögöttük rejlő tartalom. Érdekelt, hogy mi lehet az a megfoghatatlan erő, ami egyeseket a kereszténység, a buddhizmus vagy az iszlám felé vigyenek. Engem a vallások elsősorban kultúrális, történelmi és ideológiai szempontból érdekelnek. Én azt a nézetet vallom, hogy a legtöbb háború, hódítás, pusztítás, amit valamilyen vallás nevében követtek el a történelem folyamán, azok a vallást csupán eszközül használták a saját önző céljaik érvényesítésére. Ezért ugyanúgy elítélem a muszlim, a keresztény, a buddhista és a zsidó vallás követőit is azért, amiért a vallásukra hivatkozva ártottak más embereknek.

Én úgy vagyok vele, hogy mindegy hogy ki miben hisz, amíg nem akar vele ártani az embertársának.


Úgy tudom hogy az iszlám elsősorban toleranciát és egyenlőséget hirdet a többi néppel és vallással szemben. Azaz eredetileg nem buzdít a mások leigázására és elpusztítására. Ugyanakkor arról is tudok, hogy a Koránban legalább 109 vers van, amely arra szólítja fel a muszlimokat, hogy az iszlám uralom érdekében háborút folytassanak a nem hívőkkel szemben. Néhányuk egészen erőszakos, többek közt kezek és ujjak levágását, valamint a „bárhová is rejtőző” hitetlenek meggyilkolását írja elő. Azokat a muszlimokat, akik nem csatlakoznak ehhez a harchoz képmutatónak nevezik, és arra figyelmeztetik őket, hogy Allah a pokolra fogja küldeni őket, ha nem vesznek részt a mészárlásban.


A muszlimok pedig nem alakíthatnak önálló véleményt, hanem szó nélkül el kell fogadniuk és követniük a Korán, vagyis Allah parancsait. Az erőszakos részek összefüggései kétértelműbbek, mint ahogy azt egy szerető isten tökéletes könyvétől elvárható, noha ez mindkét irányba érvényes. A legtöbb mai muszlim saját maga választja ki, hogyan értelmezi a szent könyve fegyverbe szólítását, az alapján, mit tart elfogadható erőszaknak a saját erkölcsi értékei szerint.


És igazából itt ugrik a majom a vízbe! Ugyanis ez azt sugallhatja hogy akik az iszlámot követik, azok bármikor az embertársaik ellen fordulhatnak csakis azért, mert a Korán erre utasítja őket, ellenvetés pedig nincs. De akkor fölmerül a kérdés, azok akik az iszlámot követik, azok tényleg képesek volnának mind egytől-egyig kivétel nélkül a nem-hívők módszeres leigázására és esetleges lemészárlására?


Azok válaszát várom elsősorban, akiknek van közük az iszlám valláshoz.


2017. máj. 28. 10:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

# 10

Arról tudok hogy a Bibliát az évszázadok folyamán az egyház folyamatosan átírta és meghamisította, hogy illeszkedjen az érdekeikhez. Viszont arról is tudok, hogy a Koránnal is megtörtént ugyanez.

Ez egy elég nehéz téma és így nem csoda hogy az ember bizonyos pontokon képes félreértelmezni. Egyébként egy szóval nem említettem hogy olyan sokat tudok ezekről a dolgokról, mivel csak most kezdtem el foglalkozni vele.


Az elsődleges dolog amire kíváncsi voltam a hívő emberek a nem hívő-emberekhez való hozzáállása.

2017. máj. 29. 07:12
 12/18 anonim ***** válasza:

Az elsődleges kíváncsiságodra nagyjából nem tudod a hívő emberektől megkapni a valós választ.

A hívők és nem hívők között is kétféle ember van. Okos és buta. Az okos hívő hisz a maga istenében, és tudja, hogy vannak akik más istenekben hisznek, mert erre van szükségük, míg vannak akik nem hisznek istenekben, mert arra nincs szükségük. És ezzel a tudásával békésen megvan a hasonló gondolkodású nemhívőkkel. Aki viszont buta, nehezen tud elképzelni más dolgot, ami nem az övé és jó. Egy buta keresztény meg van győződve, hogy az iszlám rossz (aszerint, ahogy bemagyarázták neki), ennél csak a nem hívő rosszabb. De egy buta muzulmán is ezt gondolja, sőt egy buta ateista is.

2017. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A Próféta lediktálta a koránt, négy imám jegyezte szavait. Született négy eltérő korán. Aztán a próféta meghalt, később utódlási problémák adódtak, és létrejött a szunnita és síita iszlám. Melyik hiteles? És miért pont az?"


Ez nem igaz. A Korán 23 éven keresztül lett kinyilatkoztatva. Mohamed próféta egyből leíratta az adott verseket és sokan memorizálták ez egészet. Hala után az első kalifa összeállitatta könyv formájában, majd később a kiejtési különbségek miatt egységesítették, de szó nincs arról hogy négy különböző Korán lett volna. Ugyanaz a Korán olvasható ma is mint Mohamed próféta idejében.

Szunniták és síiták is ugyanazt a Koránt olvassák. Az ellentét oka a kalifa megválasztása körül alakult ki tehát politikai.


Kérdező, a 9-es válaszod alapján úgy tünik tudod hogy a terroristák tettei ellentétesek az iszlám vallással, az viszont nem világos hogy elolvastad a Koránt vagy csak beleolvastál.



"Ugyanakkor arról is tudok, hogy a Koránban legalább 109 vers van, amely arra szólítja fel a muszlimokat, hogy az iszlám uralom érdekében háborút folytassanak a nem hívőkkel szemben. "


Ebből az következik hogy nem olvastad el. Valóban vannak ilyen versek de ha mindet elolvasod látni fogod hogy ezek önvédelemre vonatkoznak. Ha igaz lenne az állításod, most 1,7 milliárd muszlim folytatna háborút a más vallásúak ellen.



"Általában hogyan vélekedik a nem hívő emberekről?"


A Korán egyértelműen kijelenti hogy nincs kényszer a vallásában, Mohamed próféta pedig tanítani és figyelmeztetni jött az embereket. Ebből az következik hogy az általad említett nem hívőket Isten fogja kérdőre vonni, ahogy minden embert.



Egyébként nem tudom észrevetetted-e hogy ezek a terrorszervezetek 99 %-ban muszlimokat gyilkolnak?

2017. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"A hívők és nem hívők között is kétféle ember van. Okos és buta. Az okos hívő hisz a maga istenében, és tudja, hogy vannak akik más istenekben hisznek, mert erre van szükségük, míg vannak akik nem hisznek istenekben, mert arra nincs szükségük. És ezzel a tudásával békésen megvan a hasonló gondolkodású nemhívőkkel. Aki viszont buta, nehezen tud elképzelni más dolgot, ami nem az övé és jó."


Igazából erre voltam kíváncsi, mert ez valóban így is van. Sajnos ami az iszlámot illeti, manapság a buta emberek vannak előtérben és miattuk alakult ki az általános negatív közvélemény a muszlimok ellen.


"Ebből az következik hogy nem olvastad el. Valóban vannak ilyen versek de ha mindet elolvasod látni fogod hogy ezek önvédelemre vonatkoznak. Ha igaz lenne az állításod, most 1,7 milliárd muszlim folytatna háborút a más vallásúak ellen."


Valóban nem olvastam el az egész Koránt, hanem csak a nagy részét. Viszont sok dolog még nem egyértelmű számomra benne. Ezért is fordulhat elő, hogy sok dolgot én is félreértelmezhetek. De ugyanez igaz a Bibliára is, mert ott is sok kétértelmű dolog van, amit csak sokszoros utánaolvasás után is csak félig érthet meg az ember.

Viszont pontosan ez a félreértelmezhetőség az, amit sok muszlim úgy értelmezhet hogy aki nem hívő, az ellenség amit el kell pusztítani. És lehet hogy az a 1,7 milliárd muszlim valóban nem folytat háborút, viszont a jelentős hányaduk azt a téves gondolkodásmenetet követheti, amiről fentebb beszéltem. Ezért a nem hívőket ellenségnek tekintik - bár ezt nem mutatják ki. Ez a probléma, nem pedig a vallás.


Egyébként igen, tudok arról hogy a terroristák többségében muszlim embereket írtanak. Pontosan azért, mert ezáltal akarják érvényesíteni a radikális nézeteiket a nem-hívőkkel kapcsolatban, amivel sok muszlim mondjuk nem értene egyet.


De ha jobban megnézzük, ez nem új keletű dolog. Hiszen a II. Világháború idején is kik voltak felelősek a zsidóüldözésekért? A német nácik? Ugyan. Hanem a cionista (zsidó nacionalista) bankárelit, akik Hitlert hatalomra juttatták.

A Neturei Karta nevű ortodox zsidókból álló vallási csoport jelentette ki ezt elsők között. Nevük egy idézet része a Talmudból, amely arról szól, hogy Jeruzsálem valódi őrzői nem a katonák, akik valójában pusztulást hoznak rá, hanem a jámbor emberek, akik imádkoznak. A cionistáknak köszönhetően terjedt el a zsidóellenesség és az antiszemitizmus fogalma is. (Őket is nyugodtan lehet terroristáknak hívni. Nem mellesleg az iszlám államot is ők hozták létre és ők irányítják, mint ahogy az összes iszlám terrorizmussal, és iszlám ellenességgel kapcsolatos dolgot.)


Tehát ebből is látszik, hogy tényleg az a helyzet, ami a 10-es válaszban szerepel: "A hívők és nem hívők között is kétféle ember van. Okos és buta."

2017. máj. 29. 14:54
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a 10-es válaszoló hívő muszlim-e, de Ő volt az aki megválaszolta a kérdésemet és megerősített abban, amit én is sokáig gondoltam. Nem a vallással van gond. Nem azzal van gond hogy valaki keresztény, buddhista, zsidó, muszlim vagy bálványimádó. Hanem MAGÁVAL AZ EMBERI TÉNYEZŐVEL van a gond. Azzal, hogy a vallást az emberek saját önző érdekeik érvényesítésére akarják használni, ellentmondva ezzel a saját elveiknek, amiben hisznek. Akik pedig Isten nevében cselekszik ezt, azzal valójában az Ő nevét mocskolják be! Mert milyen isten az, aki az ő saját gyermekeit egymás ellen akarja uszítani hogy egymást elpusztítsák ahelyett, hogy az egymás melletti békés együttélést pártolná (nemtől, kortól, bőrszíntől, vallási hovatartozástól függetlenül)? Ilyenre csakis a Sátán képes.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok semmilyen vallás mellett elkötelezve.

2017. máj. 29. 15:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Én úgy mondanám hogy a vallás nem ismerete a probléma. Azok akik a kereszténységre hivatkozva gyilkoltak nem tették volna ha ismerik Jézus tanítását. Azok a terroristák akik mostanában robbantgatnak nem tették volna ha elolvassák a Koránt. Olyan emberek mindig lesznek akik a vallást próbálják kihasználni saját aljas céljaik elérésére, de ha mindenki tisztában lenne a vallással semmi esélyük nem lenne.


10-es válaszoló a hozzászólása alapján nem muszlim.

2017. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

# 16


Az mindegy hogy muszlim-e vagy nem, de a lényeg ott van.


"Azok akik a kereszténységre hivatkozva gyilkoltak nem tették volna ha ismerik Jézus tanítását. Azok a terroristák akik mostanában robbantgatnak nem tették volna ha elolvassák a Koránt."


Lehet hogy azok a keresztények ugyan ismerték Jézus tanítását, vagy azok a muszlimok ismerték a Koránt, de vagy nem voltak képesek azonosulni vele teljes mértékben, vagy teljesen félreértelmezték. Igazából ez lényegtelen, hiszen ők csak eszközök voltak a hatalom érvényesítésére.

A hatalmi vezetés olyan dolgokkal mosta az agyukat, hogy ami ellentétes az ő vallási nézeteikkel, az csakis gonosz lehet amit el kell pusztítani. Mivel gyakorlatilag agymosott droidok voltak, ezért fel sem merült bennük az, hogy amit cselekszenek valójában az a gonosz.

Viszont azok a személyek akik ezeket a fanatikusokat alkalmazták, már csakis a saját önző céljaikat tartották szem előtt, nem pedig Isten tanításait.

Ergo megint ott tartunk hogy nem a vallást kell hibáztatni, hanem azokat az embereket, akik a vallást a saját hatalmuk érvényesítésére akarják használni.

2017. máj. 31. 07:48
 18/18 anonim válasza:

Szia! Én muszlim vagyok

Én napi rendszerességgel tanulom, memórizálom és értelmezem a Koránt. Nekünk a mecset iskolájában mindig azt tanítottak h a hiteltelenek nem csak a nem hívők. A hitetlenek a Korán arra referál akik mocskolnak minket, uszítanak ellenünk, rágalmaznak minket és Istent. Addig a szintig ameddig az édesanyáink, nővéreink avagy a saját kendonket letepik ezzel megalázva minket. Vagy azokat a férfiakat akik öltözeten vagy hosszú szakállán latszodik a muszlimsaguk őket terroristanak, bevándorlónak, migrancsnak nevezik. Igen bevallom nagyon megturtoztetik magukat ilyenkor a hívők és mennek tovább. Ezt soha senki nem veszi figyelembe h naponta vagyunk megalázva aztán egyszer felszolalunk máris uralmat gyakorlunk.Elgondolkozhatsz h miért írom le ezeket amikor több mint 1400 évvel ezelőtt íródott. Más helyzet, más világ. Akkoriban is rendszeresen zaklattak, bántalmaztak és meghazudoltak a Prófétát (saw). Akkoriban igenis fegyverbe hívtak a hívőket mivel hatalmas terület foglalások zajlottak. A Próféta (saw) állt a csapatok elen. Sohasem az ártatlanokat ölte. Ez nálunk hatalmas bűn. De tudnod kell h a mi háborúnknak szabályai vannak. Írtad h értelmezed a Koránt ezt is megtalálod benne. Se idős, se nő, se gyerek, se növény se semmi ártatlan avagy NEM a háborúhoz kapcsolódó embert megölni nem szabad. A harcnak két csapat között kell lezajlani és kész nem oldokolunk. Úgy hogy sajnálom de hiába vársz a hadba hivasunkra hogy lemeszaroljunk titeket. :( nem fog megtörténni. Isten nem ker ilyet. Kérlek mélyebben asd bele magad, olvasd a Hadiszokat is amelyben jobban megérted a körülményeket. Vagy nagyon szívesen bemutatlak a mecsetben egy vallási vezetőnek aki minden kérdésedre választ ad. Igen minden egyes muszlimnak követni kell Istent. Ne nyissunk a jó muszlim rossz muszlim dologra. Rossz muszlim aki oldokol robbbantgat az nem muszlim. Mi olyat nem csinálunk. Nagyok kiváncsi lennék arra a 109 vers avagy szurara amelyet te kivalogattal h miről is szólnak. Vigyázz :) a mai napig kutatják a Korán pontos értelmezését. A mai napig találnak benne újabb és újabb dolgokat amelyek eddig el voltak rejtve. A keresztény, zsido, iszlám vallást majdnem h semmi sem választja el. Csak időközben értelmezési problémák mint Jézus nem Isten fia, atirogattak a Bibliat úgy ahogy nekik tetszett (Újszövetség plusz ki be rakosgattak részleteket) okozott különbséget. Ugyanúgy tiltják nekünk a tobbistenseget, sertest, alkohol és kabszereket. A nap végén az egy Istent szolgáljuk.

2017. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!