Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én keresem, melyik vallásho...

Ha én keresem, melyik valláshoz tartozzak, honnan tudhatom meg mi az igazság? Melyik Isten az igazi?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
35%
Vagy esetleg nincs is olyan? :)
2017. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha Isten tényleg létezik valahogy nem tudom elképzelni, hogy tudatlanságban hagyja az embereket. Valahol ki kell, hogy nyilatkoztassa magát.
2017. jún. 8. 12:46
 3/61 anonim ***** válasza:
95%

Tisztelt kérdező!

Az is jó választási lehetőség evvel kapcsolatban hogy bármilyen vallási felekezet tanítását meghallgatva utána nézve el olvasva és végül döntést hozni.

Hogy melyik vallás vagy szekta tanát érzed számodra legmegfelelőbbnek.

Itt gondolok például: A Református egyházi keresztény vallásra amilyenhez én is tartozók.

Vagy a Katolikus egyház vallása, Római , Görög egyház vallása.

Ortodox egyház vallása vagy a Hit gyülekezet tagjai, Jehova tanúi, Protestáns egyházak , Krisna , Sátánista​, vagy hinduizmus vagy buddhista vallás vagy agnoszcitista vallás.

Szóval dönts okosan és bátran.

Remélem hogy tudtam segíteni.

2017. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki mást mond majd. Neked kell rájönnöd.

Az én hitvallásom, meggyőződésem hogy a Biblia Isten információja az embernek, és az Úr Jézus a megtestesült Isten és a Megváltóm

2017. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
Kedves negyedik válaszoló: egyetértek veled.
2017. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

"KolozsváriA. nevű felhasználó válasza:


Kedves negyedik válaszoló: egyetértek veled."


Köszi:)

2017. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

Hibás a kérdés, hogy melyik Isten az igazi. Csak egy Isten van, és jelenleg a világ túlnyomó részén ezt az egyetlen Istent imádják a hívő emberek, ilyen, vagy olyan formában.


Az te saját utadat pedig, azaz, hogy te személy szerint melyik vallásban találod meg a Hozzá vezető utat (...mert mindegyik elvezet Hozzá, de minden embernek megvan, hogy melyik az a vallás, ami őt személy szerint legkonnyebben elvezeti...) neked kell megtalálnod. Ismerkedj a vallásokkal, júdaizmussal, iszlámmal, a kereszténység különböző formáival, és érezni fogod, Isten melyiken keresztül szólítja meg a te lelkedet személy szerint!


Ezzel csak nyerhetsz!

2017. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%

Először is szeretném leszögetni,hogy igaz egyház nincs,csak igaz Isten de csak egy.(Akinek én három megjelenési formáját ismerek.)

Szintén nincs Üdvözítő vallás,csak üdvözítő Krisztus.


Az igaz isten,számodra attól függ,mit tartasz igazságnak.


Az én Istenem,a Szeretet,a Teremtő,a Jóság,a Mindenható,az Örökkévaló,az Atya Isten,s lénye része szent Fia,és számunkra elkülönített Szellemisége.

Én Őt,a Biblia,különösen az Újszövetség alapján,Jézuson keresztül ismertem meg,a Szentlélek megvilágosítása alapján.Mindaz,ami összefér a szeretettel,az lehet Isten tulajdonsága.Ami nem fér össze azzal,az,az istenkereső ember jelleme rávetítése,projekciója.Hamis kép.

2017. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező: az előzők csak a keresztény és a rokon vallásokat ismerik valamennyire, szóval egyáltalán nem tájékozottak.


NYOLC EZER féle vallás van!

Ebből csak EGY a kereszténység!

Sok 100000 isten van bennük!


Szerinted melyik ebből az igazi?

Egy élet is kevés ahhoz, hogy csak úgy közepesen megismerd mind.


...és bizony könnyen lehet az is, hogy EGYIK SEM az igazi. Mint ahogy pl. a keresztények is azt mondják, hogy Jézus előtt az egyik vallás sem volt az igazi.

2017. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Hu. Ez tényleg nem egyszerű.

Bár már más is mondat, hogy a Bibliát javasolja kontrolnak, mérlegnek. Mert emberek tevedhetnek.

2017. jún. 8. 16:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!