Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok: mi a véleményetek...

Katolikusok: mi a véleményetek Medjugorjéról? Ha valaki volt már ott milyen benyomásai voltak?

Figyelt kérdés

2017. jún. 10. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még, ezért nem akarok állást foglalni az ügyben. Jelenleg ez az egyház hivatalos álláspontja. [link]


Mindenesetre azt mondják, hogy a helynek nagy ereje van, ahogy az a rengeteg keresztény ott imádkozik. De mi van, ha az egész csak egy ügyesen kitalált marketingfogás? Nem szeretnék állást foglalni, de el kell gondolkodnunk mindkét lehetőségen.

2017. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Sok "jó gyümölcsöt terem", ezért rossz alapvetően nem lehet. Viszont én erősen kételkedek a sorozatos jelenésekben, de ahogy a fentebbi link is mondja, az első jelenések lehettek igaziak.

Egyébként ezek (ha valódiak) un. magánkinyilatkoztatások, egy katolikusnak sem kell elfogadnia, csak annak, aki kapja.


Még nem voltam, így személyes tapasztalatom nincs.

2017. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én voltam évekkel ezelőtt és nem nagyon fogott meg ott semmi. Van egy modern templom, az úton odafelé mindenféle árus a bóvlitól a normálisig. És fel lehet menni a hegyre, ahol ki van írva, hogy "jelenés minden szerdán 5 és 6 között"... Engem inkább taszított a hely, nem nagyon kaptam ott kegyelmi ajándékokat. Pedig hívő katolikus vagyok. Viszont Medjugorjét fenntartásokkal kezelem, ahogy az Egyház is teszi.

De mondom: kb. 10 éve volt. Egy ismerősöm meg most volt 1 éve ott és szuperlatívuszokban beszél róla.

2017. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Hazánkban is vannak energia-csomópontok.
2017. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Jelenés Mirjana Soldo-nak minden hónap másodikán van a Jelenések hegyén. Van olyan látnok, akinek minden nap megjelenik Mária.


Nekem tetszett a hely és vissza fogok térni.

2017. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a feltett kérdésekre!Jómagam is jártam Medjugorjéban,a fesztiválon is és hagyományos zarándoklaton is.Szeretnék még visszamenni oda és elzarándokolni a medjugorjei újévezésre is egyszer.
2017. okt. 16. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!