Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység mégsem egyiste...

A kereszténység mégsem egyistenhitű vallás?

Figyelt kérdés

Elmefuttatásom:

1. Van "Isten", akinek a neve is Isten.

2. Ő "teherbe ejtette" Szűz Máriát.

3. Tőle megszületett Jézus Krisztus, aki életét a kereszthaláláig a Földön töltötte.

4. A keresztre feszítése után feltámadt, és a Mennybe szállt fel, ahol ugyan olyan isten lett belőle, mint az "apjából". (Vagy hamarabb is isten lehetett talán, nem ismerem annyira a Bibliát, szóljatok ha a tájékozottságommal/ismereteimmel van bármiféle probléma a fentiekben).


Szóval Jézus is isten, és Isten is isten, így a kereszténység tulajdonképpen nem is egyistenhitű vallás, ha logikailag vizsgáljuk, mivel ketten vannak a mennyben.



#vallás #Isten #Jézus #többistenhitű vallás #egyistenhitű vallás
2017. jún. 10. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Külső szemlélőként még nehezebb megérteni még hívőként is . Isten kezdettől fogva van. De Jézus is kezdettől fogva van, ezt ő maga mondta amikor a farizeusokkal vitázott:"Mielőtt Ábrahám lett volna én vagyok". És van a harmadik isteni személy a szentlélek, aki a kettejükből származik. Ez alkot egy egységet a szentháromságot. Jézus egyenlő Istennel, ez is kiderül a Bibliából több helyen"Én és az Atya egy vagyunk", "Aki engem látott az látta az Atyát is". És a szentlélek egyenlő kettejükkel. Van Az Atyaisten aki teremtette a világot, van a Fiúisten aki fenntartja a világot és van a Szentlélekisten aki megszenteli a világot.
2017. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

egy vicc jutott eszembe: megy haza Józsika a hittanról sírva, hogy elzavarta a tanár. Barátja megkérdezi, mi a baj. -Haj ,hány isten van szerinted? - Egy- feleli a barát. -Nehogy odamenj a hittanra, mert én hármat mondtam, az sem volt elég.

*

Miért lett Isten emberré- Canterbury Szent Anzelm könyvét ajánlom elolvasásra.

[link]

2017. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Ahha. Értem...

#2 Nem rossz vicc, terjesztem majd a köreimben! A könyvet is köszönöm!

2017. jún. 10. 19:26
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem teljesen így van.


A keresztyén vallásban Isten emberként jelent meg Jézusban. De attól még ugyanarról az Istenről van szó.


Ha már itt tartunk, akkor a Szentháromság harmadik személye pedig a Szentlélek. A Szentlélek az, aki benned munkálkodik, belülről változtat meg téged.


Van két népszerű hasonlat, hogy megértsd.

1) Nap meg a napsugár. Az Atya a nap, Jézus a napsugár, a Szentlélek pedig a meleg amit érzel miatta.


2) Víz halmazállapotai. A jég, víz, és pára is ugyanaz a H2O, csak különböző alakban látod.

2017. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 KZitus ***** válasza:
13%

Szia


Sajnos a kérdésed azért aktuális, mert napjainkra is igaz az, amit Jézus mondott.

A vallás sem mentes a félrevezetésektől, például Jézus napjaiban a vallási vezetők is félrevezették az embereket. Jézus ezt mondta róluk: „Vak vezetők ők. Ha azért vak vezeti a vakot, mindketten beleesnek a verembe” Máté 15:14.

2017. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ne izgulj Kérdező!


A badarságok,amit összehordtál,tudatlanságodból erednek!


Isten,isten,s mint ilyen,nem lehet emberi fogalmakba zárni.

Isten mindenütt jelen van,s mégsem 3 trillió Isten létezik.

Az Atya,Fiú,Szentlélek Isten nem választható szét,és nem lehet korlátok közé zárni tevékenységét.


Ha logikáddal akarod felfogni Isten lényegét,túl nagy fába vágtad a fejszéd.

Ahhoz,hogy valamit kapisgálj abból,még temérdeket kell tanulnod,és temérdek logikai fejlesztésen kell átesned eredménnyel!Így,5 általános után reménytelen vállalkozónak tűnsz!

2017. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező: amíg el nem jutunk az örök életbe nem leszünk képesek felfogni őket. De teljes mértékben meg egyáltalán nem. Az Atya Isten végtelen. Szóval tökéletes eredeti emberként élve se fogjuk tudni fel fogni Őt hogy ki is Ő és milyen hatalmas.

Szándékosan teremtett így minket alsóbbrendűnek mert ha úgy fognank fel Őt mint Jézus tudja. Akkor már meg szünne az emberi mivoltunk mert Istennek lennénk.

2017. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

hát én köszönöm ezt a napos példát,nekem ez sokat segített,mindig is gondom volt ennek a hármasságnak az értelmezésével.

De ha Isten és Jézus ugyanaz a "személy",akkor,hogy lehet,hogy Jézus nem tud mindent amit Isten tud?


Ám azt a napot vagy órát senki sem tudja, az ég angyalai sem, sőt még a Fiú sem, csak az Atya


Ha ugyanaz a személy,akkor tudnia kéne,nem?

2017. jún. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

meg ha ugyanaz a személy lenne,akkor mi értelme,hogy a sátán megkísértette,és neki ígérte a föld összes országát?

Sok értelme nem lenne a sátán számára,hogy megpróbálja megkísérteni Istent,és neki ígérni olyat,ami amúgy is az övé.

2017. jún. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

A keresztények egy Istenben hisznek.

Hogy a kereszténység vezetői beleszőttek olyan tanításokat ebbe, ami Biblia ellenes, az igen sajnálatos eset.


A szent írás, és azon belül maga Jézus is kihangsúlyozza, hogy Isten egyedüli, és nem egy misztikus háromság része.

És Isten neve nem Isten, az Isten kifejezés a titulusa, vagy "rangja" mint ahogy miniszterelnök, király, stb.


Jézus is Isteneként ismerte el az Atyját, és a szent írás "öregkorúnak" nevezi míg a Fiúra emberfiaként utal.

Így ebből is látható, hogy sem rangban sem korban nem egyenlő az Atyjával, aki hatalommal ruházta fel Jézust.


Isten kinevezett királyaként az Atyját képviseli, mindig is az Atyja nevében szólt, és nem a saját nevében.


Mint ahogy ha egy országból kineveznek valakit, hogy menjen el egy másik országba, az nem jelenti azt hogy az adott ország miniszterével vagy királyával egyenlő, mindössze felhatalmazást kapott, hogy azt az uralkodót képviselje, ahonnan küldték.


Jézus ahogy mi emberek is rendelkezünk isteni tulajdonságokkal, illetve felhatalmazással, nem vált egyenlővé az Atyja hatalmával, mindenhatóságával.


S amikor Jézus betölti a szerepét, visszaadja ezt a kinevezést, és újra Isten lesz minden mindenben.

Ez az Istent pedig Jahve, vagy Jehova néven ismerteti a szent írás.

2017. jún. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!