Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység mégsem egyiste...

A kereszténység mégsem egyistenhitű vallás?

Figyelt kérdés

Elmefuttatásom:

1. Van "Isten", akinek a neve is Isten.

2. Ő "teherbe ejtette" Szűz Máriát.

3. Tőle megszületett Jézus Krisztus, aki életét a kereszthaláláig a Földön töltötte.

4. A keresztre feszítése után feltámadt, és a Mennybe szállt fel, ahol ugyan olyan isten lett belőle, mint az "apjából". (Vagy hamarabb is isten lehetett talán, nem ismerem annyira a Bibliát, szóljatok ha a tájékozottságommal/ismereteimmel van bármiféle probléma a fentiekben).


Szóval Jézus is isten, és Isten is isten, így a kereszténység tulajdonképpen nem is egyistenhitű vallás, ha logikailag vizsgáljuk, mivel ketten vannak a mennyben.



#vallás #Isten #Jézus #többistenhitű vallás #egyistenhitű vallás
2017. jún. 10. 19:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#4 Hadd idézzem az oldalt: "A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik." - És nekem is az! Köszi! (De ha tovább megyünk, akkor belegondolva: A Nap háromnegyed részben hidrogénből épül fel, és a fény amit kibocsát, nem azonos az atomokkal, mert a foton az nem atom. A meleget pedig szintén a fény fotonjai okozzák, mivel egyszerre okozzák a hő,- és fényhatást. Ebből fakadóan Jézus és a Szentlélek egy és ugyan az, akik nem egyenlőek Istennel).

Amúgy teljesen értem ezt a példádat, csak jobban körbejártam azt. ( A ebből kiindulóan a "vizes" jobban tetszik).


#5 Amit írtál, biztosan igaz, csak én tudomásom szerint nem vagyok vezetve semmilyen téves, külső földi hatalom által (ebben az értelemben persze, azt nem tudom hogy másikban igen-e), mivel nem érintkezek velük, maximum a gondolkozásom "rossz".


#6 Oh, köszönöm az előítéleteidet és a véleményedet, amibe beleöntötted azt, csak tudod, ezt Isten sem tolerálná.


#7 De azért még lehet próbálkozni, ugye? :D


#8-9 Várj, Jézus mit nem tud, ami Isten igen?


#10 Köszi a részletes(ebb) információkat!

2017. jún. 11. 07:08
 12/18 anonim ***** válasza:
4%

Alapvetően egyistenhívő vallás... DE!

Az "egy isten, három alakban" azért ennek a fellazítása.

Ugyanígy az aprószentek, a Mária kultusz, stb. - pont ugyanaz, mint a többistenhitben a többi isten.

Aztán kereszténye válogatja, hogy ki melyik irányban billen.

2017. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Mt.28,18.És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Isten megjelent köztünk testbe és megtapasztalta, hogy milyen embernek lenni. Ha ezt nem tette volna meg, akkor nem is ítélkezhetne igazságosan az emberek felett.


Isten Jézus által teremtett mindent.


1Móz.1,26.És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

Péld.8;

23.Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24.Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25.Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26.Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27.Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28.Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29.Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30.Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31.Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.

Kol.1,15.A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

Kol.1,16.Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;


Az egy igaz élő Isten csak egy van, aki kijelentette magát Jézus Krisztus személyében. Azaz megjelent köztünk testeben Jézus Krisztus személyében.


Mk.13,32.Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya.


Nos itt napról és óráról van szó, azaz majdhogynem pontos időpontról. Erről valóban senki sem tud csak az Atya. Viszont az ezt megelőző időről sok mindent tudunk. Vegyes UNIO, birodalomról, mely meghasonlik önmagával. Az Antikrisztus megjelenéséről, aki a zsidókkal, héberekkel, Izraellel egy 7 éves egyezményt ír alá, melyet a félidőben megszeg.

Jön az igazhitű keresztények üldözése. Hatalmas természeti katasztrófák, nagy nyomorúság. Jég és tűz eső, tűz és füst oszlopok. A csillagok nem látszanak, a hold fénye vörös és a nap fénye is alig látszik. Gyakorlatilag is beköszönt a sötétség korszaka.

Ekkor fog megjelenni, visszajönni Jézus! A jelenések könyvéből még az időt is ki lehet számítani. Az előjelek meglesznek, megvannak, de a pontos napot és órát csak is Isten tudja.


Jel.6;

9.És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, a kik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, a melyet kaptak.

10.És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, a kik a földön laknak?

11.Akkor adatának azoknak egyenként fehér ruhák; és mondaték nékik, hogy még egy kevés ideig nyugodjanak, a míg beteljesedik mind az ő szolgatársaiknak, mind az ő atyjokfiainak száma, a kiknek meg kell öletniök, a mint ők is megölettek.


A pontos nap és óra idejének ismerete nélkül is Isten Jézus. Isten mi érettünk lett testé Jézus személyében, hogy üdvösségünk legyen és megmeneküljünk az örök kárhozatól. Ő nyilatkoztatta ki számunkra, hogy miknek kell megtörténnie itt a földön mielőtt Ő visszajön.

2017. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
De ott nem minden Istenből van? Kezdetben akkor lehet, hogy csak ő volt, lebegett valami nagy semmiben, és akkor mivel csak ő volt, saját magát kezdte el felosztani, és így hozott létre újabb teremtményeket. Amúgy a Bibliát már hallottam, hogy párszor átírták, lehetségesnek találom, hogy pl volt már eredendően egy istennő is. Szóval amúgy akkor mindenki Istenből van elvileg. Plusz amúgy érdekesség képpen, külföldi nyelvű Bibliákban állítólag nem is "az Ige" van kezdetben, hanem a logikus gondolat:) Valaki mondta, hogy talán a görögben logosz van, ezt tényleg csak érdekesség képpen; amúgy én nem értek a Bibliához, a teljeset nem olvastam, pár ilyen jelenetet hallottam belőle tv-ben vagy másoktól, szóval amúgy én passzolom ezeket a dolgokat.
2017. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
1 Isten van három személyben (atya, fiú, Szentlélek)
2017. jún. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14 ne passzold, fontosakat, jókat írsz. A János evangéliumot olvasd, utána a többi evangéliumot. Mindenképp az Újszövetséget

[link]

[link] /Jn

Az egész Újszövetség ógörögül íródott. A 'Logosz' görög szó, 'Ige' a magyar fordításban.

A Logosz = Szó angolul Word németül Wort

A világ Szóval teremtetett.


Szent János Jézus Krisztus legkedvesebb tanítványa volt.

Így kezdődik a János evangélium:

Kezdetben volt az Ige (Logosz), az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél. Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett. Benne az élet volt, s az élet volt az emberek világossága. A világosság világít a sötétségben, de a sötétség nem fogta fel.

...

S az Ige testté lett, és közöttünk élt.


Ez a legfontosabb üzenet, a JÓ Hír (az evangélium szó ezt jelenti=jó hír)


A LOGOSZ testté lett.

2017. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

Elmefuttatásom: 

1. Van "Isten", akinek a neve is Isten. 

2. Ő "teherbe ejtette" Szűz Máriát. 

3. Tőle megszületett Jézus Krisztus, aki életét a kereszthaláláig a Földön töltötte. 

4. A keresztre feszítése után feltámadt, és a Mennybe szállt fel, ahol ugyan olyan isten lett belőle, mint az "apjából". (Vagy hamarabb is isten lehetett talán, nem ismerem annyira a Bibliát, szóljatok ha a tájékozottságommal/ismereteimmel van bármiféle probléma a fentiekben). 


Szóval Jézus is isten, és Isten is isten, így a kereszténység tulajdonképpen nem is egyistenhitű vallás, ha logikailag vizsgáljuk, mivel ketten vannak a mennyben.


Vegyük sorra.

1. Van "Isten", akinek a neve is Isten.  – Ez csak a magyarban igaz. A Biblia eredetileg nem magyarul íródott. A magyar Biblia csak fordítás. Németül, angolul, de legfőképpen héberül és görögül, de latinul sem így hívják. A ''Jehova tanúi'' ugyan hangsúlyozzák, hogy ők ismerik a nevet, de mi tudjuk, hogy a JOD-HÉ-WAW-HÉ egy különleges betűszó. Megközelítőleges hasonlatként talán megemlítem a Scifi, vagy az UFO betászavakat, amik mára hétköznapi szóként csengenek, pedig egyáltalán nem azok.

2. Ő "teherbe ejtette" Szűz Máriát.  – Ezt hol olvastad a Bibliában? Majd ha megadod h ogy a Bibliában melyik könyv, fejezet, versben olvasható így, akkor lehet rá válaszolni. Így feltett kérdésed szinte megegyezik - Petri György Apokrif c. sok kritikát kapott versével.

3. Tőle megszületett Jézus Krisztus, aki életét a kereszthaláláig a Földön töltötte.  – Előbb tisztázzuk a 2. kérdést.

4. A keresztre feszítése után feltámadt, és a Mennybe szállt fel, ahol ugyan olyan isten lett belőle, mint az "apjából". - Ez még mindig függvénye a 2. kérdésnek, ki is az apa? – Továbbá: Hol van szerinted a Menny? Hol van a mennyek országa? Meg tudod-e határozni, GPS módszerrel?

-

A válaszok pontszámaival kapcsolatban:

Vannak ''felpontozott'' válaszok, –

Vasnak válaszok, amiket lepontoznak. Ezeket a válaszokat a ''vájt fülűek'' a ''Jehova Tanúinak'' tulajdonítják, ezért ha jót írnak, ha rosszat, lepontozzák őket.

-

Annyit elárulok, hogy elsősorban a Biblia ad választ kérdéseidre. Ebben, ha segítségre van szükséged, jelezzed.

Ezt írtad: '' nem ismerem annyira a Bibliát.''

Kérdéseidet valamilyen ismeretre alapoztad.


F.B.

2017. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jézus mondá:(Jn 10:34)

"Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?"

2021. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!