Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy 44 éves,...

Szerintetek egy 44 éves, kissé keserűvé vált vénlány elmehet hitoktatónak?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok. Minden vallás iránt érdeklődő embernek szívesen segítek, ha tudok. De attól félek, hogy a gyerekek megérzik majd, hogy kissé sikertelen és kiábrándult vagyok. Most kezdeném a sulit, levelezőn.

2017. jún. 11. 17:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%

Egyáltalán nem kell aggódnod, sikertelen vénlányként a legtökéletesebb alapanyag vagy hitoktatónak!


Ha már a saját életed is sikertelen, legalább tedd tönkre a gyerekekét is azzal, hogy ostoba középkori babonás hazugságokkal tömöd a fejüket.

2017. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, miért ne lehetnél? Nyugodtan vágj bele, csak legyél kicsit pozitívabb. :) A családi állapotod még előnyt is jelenthet, hiszen így még lesz időd betlehemes játékot betanítani, vagy tábort szervezni is. Ha szeretsz a gyerekekkel foglalkozni, akkor vágj bele nyugodtan. ☺☺
2017. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha megvan benned az elszántság, hogy elvégezd az iskolát és szereted a gyerekeket, akkor miért ne. Sok sikert kívánok hozzá.
2017. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Kedves" válaszoló!

Csak azt kívánom neked, hogy egyszer majd valamikor egyetlen menedéked a templom legyen. Hidd el, ezzel a legjobbat kívánom neked, még ha most nem is gondolok szépeket rólad.

2017. jún. 11. 18:09
 5/22 A kérdező kommentje:
Az utolsó két választ nagyon köszönöm. A kommentemet akkor írtam, amikor még nem láttam a ti válaszotokat.
2017. jún. 11. 18:11
 6/22 anonim ***** válasza:
16%

"Csak azt kívánom neked, hogy egyszer majd valamikor egyetlen menedéked a templom legyen. Hidd el, ezzel a legjobbat kívánom neked, még ha most nem is gondolok szépeket rólad."


Ejnye-bejnye! A kitalált Jóistenkéd meg fog haragudni, ha csúnyákat gondolsz, kívánsz másoknak, aztán jól megbüntet téged! Nem félsz, hogy a krampusz megfőz majd a pokolban?!

2017. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kedves #1 és #6, elárulod miért provokálsz? Megköszönném, ha válaszolnál itt. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


😉

2017. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
nem akarlak megbántani de sajnos előfordulat hogy akaratodon kívül gyerekekre rosz hatással lehetsz, én a református oldalt jobban ismerem ott is van 1-2 lelkész akiknek nem alakult szrencsésen az élete pl elváltak, és ezt a keserűséget kicsit átnyomják a fiatalora, pl mindenki párkapcsolatába bele kötnek h az miért nem jó és egyebek, de a mélyén ennek az van h "nekem nincs férjem, neked se lesz!"
2017. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
3%

Az első ugyan kicsit túltolja, de igaza van.

Ezzel a szemlélettel pont megfelelő hitoktató lesz belőled.


Ha viszont szeretnél valami hasznosat csinálni, akkor inkább válassz más foglakozást.

2017. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!


Három soros bemutatkozás alapján nem ítélhetjük meg, h alkalmas lennél-e hitoktatónak. Ha benned felmerült a kétely, azt viszont kezelni kell. A kétséged alapja, mármint h mintaadással is tanít az ember, jogos.


Amit itt leírok, nem rosszból teszem, épp csak más nézőpontokat is szeretnék adni.


1. Miért gyerekeket akarsz tanítani? Ha elkötelezett vagy a vallásod mellett, akkor miért nem szerzetbe lépsz?


2. Ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, miért azt akarod átadni nekik, amiben hiteltelennek érzed magad? Ha szereted a gyerekeket, de nem vagy biztos benne, h jó minta lennél, miért nem mész el dadának? Velük lehetnél, törődhetnél a gyerkőcökkel, de nem lenne benned önvád, h a rossz tulajdonságaiddal terheled őket?


3. Elképzelhetetlen számodra, h a problémát a tövénél -a sikertelenség, kiábrándultság, keserűség, vénlányság- ragadd meg? Nem kéne e négy v több problémádat orvosolni legelőször (v a sulival párhuzamosan)? Ha a lelkiállapotodat sikerülne pozitívba emelni, az összes kételyed tárgya megszűnne! Nos?



Üdv Ԙ

2017. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!