Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovák miért ilyen önzők?...

A jehovák miért ilyen önzők? Több lent

Figyelt kérdés

Mesélte egyik ápoló ismerősöm, hogy volt egy jehova család, volt egy gyermekük akikkel történt valami elég komoly baleset. Vér kellett a kicsinek, ezek meg elutasították. Ez náluk miért van? Hogy lehet valaki ennyire, nem akarom leírni. :S


Az egyik osztálytársamat, aki a legjobb barinőm volt, elszívták az agyát és tiszta kattant lett. Le sem érettségizett mert ő vaami "királyság szobájába" vagy hová járt. Hogy lehet egy felekezet (vagy mi a szösz) ennyire felelőtlen, hogy egy kislánynak, aki tökre befolyásolható ennyire tönkreteszik az életét és kvázi indirekt gyermekeket ítélnek halálra????



2017. jún. 16. 11:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és végül a gyerek túlélte, de nagyon durva gyógyszereket kapott
2017. jún. 16. 11:04
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen hitük van. Én szerintem nem jó az amiben hiszenk, de ez szerintük nem így van. Ez olyan, mint a dzsihád. Tehát szélsőséges vallási fanatikusok, akik egy világképet és eszméhez teljesen ragaszkodnak (ami még nem baj, csak az eszméjük szerint a vértől távol kell tartani magadat, és ezért nem adnak vért, de ez hülyeség, mivel így is van vér az ereikben, tehát én sem értem miért nem adnak vért. A biblia a vérontásról, vérevésről, vérben való szexről, meg ilyenekről beszél. Nem a véradásról.)
2017. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De akkor is bicskanyitogató, hogy úgy beszélnek Istenről (nem vagyok vallásos), mintha sokkal jobban ismernék, mint a katolikusok vagy pl a reformátusok és képesek halálba hajszolni a gyerekeket. Annyira undorítóak, hogy már amikor az aluljáróban meglátom őket legszívesebben leokádnám őket.
2017. jún. 16. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez a vérátömlesztés tiltás az ő szent őrtorony szervezetük kitalációja és sokkal jobban hallgatnak erre a szervezetre, mint pl Istenre. Aki ilyet tesz, hogy nem fogadja el az Isten adta segítséget, az gyilkos és sok gyilkos és öngyilkos van közöttük.
2017. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert agymosottak szektája. Ilyen embernek pedig mindig előbbrevaló a szekta előírása mindennél, a Bibliánál de még a saját családjánál is.
2017. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nos, a vérátömlesztést tiltja a vallásuk. Mert a mózesi törvényekben benne van (nem a 10 parancsolat, hanem az "apróbetüs része"). Érdekes, hogy csak néhány ilyenből szemezgetnek, gonolom a körülmetélést meg a menstruáló nők elkülönítését (na meg az állatáldozatokat) kihagyják...

De a legjobb, amikor nekiállnak itt okoskodni, hogy bezony, a vérátömlesztés mennyire rossz, és épp ezért máshol már művért használnak (ami nem teljesen így van).

2017. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6# az újszövetségi ige miatt van ez, ahol azt írja a Biblia, hogy tartózkodjanak a vértől (és a fulva holt állattól). Amit az őrtorony tanít, az nincs benne a Bibliában.

Amikor itt volt erről szó, akkor állandóan a művért hozták fel és a vér dúsító szereket, de arra egyikük sem válaszolt, hogy ha egy balesetben megsérül a saját gyerekük és kizárólag a vérátömlesztés menti meg, akkor hagyják meghalni?

2017. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Undorítónak tartom az összeset! Egyébként nagyon sok történetet hallottam kórházi ismerőseimtől erről, hogy milyen emberek.

Valahogy nem tudom felfogni az eszemmel, hogyha van egy teljesen korrekt megoldás, jelen esetben a vérátömlesztés, amivel az ember életét meg lehet menteni, akkor miért??? Miért kell hagyniuk?

De egyébként örülök, hogy nincs belőlük olyan sok... De óvni kell az embereket, nehogy ez a **#&@&# beszippantsa őket. :\

Még azt bírom, hogy azzal jönnek, hogy a sátán leigázza a Földet, meg hogy a sátán irányítja az elménket...

Az barátnőm akiről írtam a kérdés alatt, azt mondta nekem, hogy engem a sátán irányít. Akkor néztem nagyokat és nem tulajdonítottam neki túl nagy gondot, de azutn megszakadt az összes kapcsolatunk. Sosem válaszol, ha írok neki vagy felhívom.Azt is el tudom képzelni, hogy 0-24nek ennek a szennynek dolgozik, h valaki ott az élen meggazdagodhasson belőle.

2017. jún. 16. 16:29
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Nyugodjon meg mindenki a ...csába!

Abban az esetben, ha egy életveszélyes állapotban lévő gyereknek beavatkozásra van szüksége, az orvos nem kéri ki a szülő véleményét, csak abban az esetben kéri ki az engedélyét, ha nem életmentő beavatkozást kell végeznie. Tehát az ilyen pletyka, hogy a x kórházban meghalt egy gyerek, mert a szülő nem engedte hogy a gyerek vért kapjon, ez kamu.

2017. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy meghalt, de jó lenne megtanulni olvasni. :S
2017. jún. 19. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!