Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért azt mondja hogy...

Jézus miért azt mondja hogy én Istenem?

Figyelt kérdés
Máté 27:46 Kilenc óra tájban Jézus felkiáltott, hangosan mondva: „Éli, Éli, lamma szabaktani?” Vagyis: „Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?”
2017. jún. 18. 23:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Krisztus, mint példa volt itt. Isten megüresítette magát, majd emberi testben volt és itt élt köztünk tanítva minket a helyes életre. :)
2017. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 imakommandós ***** válasza:
30%

Mindent az Atyától kapott ezért az Istene is.

Annyi kivehető az újszövetségből, hogy az Atya tette egyenlővé magával a Fiút, és az Atya vetett és fog vetni majd mindent a Fiú lábai alá. Mindaz a hatalom és dicsőség a Fiúé is ami az Atyának van.

2017. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Az a helyzet, hogy Jézusnak mindenre volt hatalma ebben az emberi testben, de ő nem élt ezzel vissza, mert ne ez volt a célja. A sátán is isteni hatalmával kísértette meg a pusztában, hogy csináljon csodákat, változtassa a követ kenyérré, ugorjon le a templom toronyból stb.


Jézus nem azért jött le közénk testben, hogy isteni hatalmát fitogtassa. Ezt a sátán és csatlósai csinálják és művelik.


Gondolod, hogy Jézus nem tudott volna leszállni a keresztről? Hogyne tudott volna!


Mt.26,53.Avagy azt gondolod-é, hogy nem kérhetném most az én Atyámat, hogy adjon ide mellém többet tizenkét sereg angyalnál?

Ján.10;

17.Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

18.Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

2017. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Jézus a kereszten bűntelenül, ártatlanul a bűnösök közé számláltatott és bűnösként az emberiség, a zsidók elítélték.


Ézs.53,12.Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!

Mk.15,28.És beteljesedék az írás, a mely azt mondja: És a bűnösök közé számláltaték.


I.Pét.2;

21.Mert arra hívattatok el; hiszen Krisztus is szenvedett érettetek, néktek példát hagyván, hogy az ő nyomdokait kövessétek:

22.A ki bűnt nem cselekedett, sem a szájában álnokság nem találtatott:

23.A ki szidalmaztatván, viszont nem szidalmazott, szenvedvén nem fenyegetőzött; hanem hagyta az igazságosan ítélőre:

24.A ki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: a kinek sebeivel gyógyultatok meg.

2017. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 szp72 ***** válasza:

A Szentháromság tana egyáltalán nem tagadja, hogy a Fiú az Atyától született. Mindenét, a teljes hatalmát, a tudását, a dicsőségét, az istenségét, tehát az egész életét az Atyától kapta. A Fiú is teljes függőségben van az Atyától, de ez fiúi s nem terményi függőség. Született, de nem teremtmény. A Fiúnak egészen másképp Istene az Atya, mint nekünk:


"Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez." (Jn 20,17)


Tehát nem azt mondja, hogy felmegyek Atyánkhoz és az Istenünkhöz, nem vagyunk vele egy kategóriában.

2017. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Csak egy Isten van!


Jézusnak pedig itt a földön testben, testet öltve feladata volt, amit be kellett töltenie, teljesítenie!


Nos Isten a bűnnel nem tud azonosulni! Jézus bűntelen lévén mégis a bűnösök közé számláltatott, emberek szerint, zsidók szerint bűnös volt és elítélték Őt.


A bűnbánó lator vallomást tett, színt vallott.


Jézusnak meg kellett üresítenie magát, elhagyni és nem használni Isteni hatalmát. E két dolog jelenti az "Isten elhagyását".


Filipp.II.

6.A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7.Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8.És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

2017. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Ha van a halál után is "valami" akkor hogyan definiáljuk a halált? Az az Isten nélküli reményvesztett állapotot jelenti. Ha Jézus váltásgműve az hogy valóságosan meghalt érettünk, akkor meg kellett élnie ezt az állapotot valóságosan (azért hogy neked én nekem ne kelljen amikor majd mi halunk meg, ha ezt hisszük) E nélkül hiábavaló lett volna a halála.
2018. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 követ62 ***** válasza:

Jézus mint ember volt jelen a Földünkön, isteni természettel. Így természetesen akkor és ott az Atyát mint Fiu, Istenként szólítja meg.

Mivel mindenben példaképünk ezért ebben is példát mutatott.

A lényeg, hogy emberként harcolt, győzött és halt meg. Így nem mondhatjuk mi nem tudjuk megtenni.

Mert az isteni természet mindnyájunk része lehet, ha át adjuk magunkat Istennek.

2018. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 KZitus ***** válasza:
Az egyik ok, amiért Jézus a fenti szavakat mondotta a kínoszlopon az volt, hogy e szavakkal a Messiásra vonatkozó prófétai utalást akarta beteljesíteni. Néhány órával korábban Jézus megmondta az apostolainak, milyen dolgok foganak vele megtörténni, „pontosan úgy, ahogyan meg vannak írva felőle” (Máté 26:24; Márk 14:21). Igen, azokat a dolgokat akarta beteljesíteni, amik meg voltak írva felőle, pl. a 22. Zsoltárban. Sok mindent világosabban megértünk, ha összehasonlítjuk a Zsoltárok 22:8, 9 versét a Máté 27:39, 43. verssel, vagy a Zsoltárok[22:16, verset a János 19:28, 29. verssel; a Zsoltárok 22:17, a Márk 15:25 és János 20:27. verssel; vagy a Zsoltárok 22:19, versét a Máté 27:35. verssel. A 22. Zsoltár, amelyben sok prófétai utalás volt a Messiás szenvedéseire, így kezdődik: „Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?” Ennélfogva, amikor Jézus hangosan kiáltott, az általa beteljesített jövendöléseket gazdagította újabb részletekkel a Lukács 24:44 szerint.
2018. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!