Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éva hogy ha nem távolodott...

Éva hogy ha nem távolodott volna el mindennapi sétálásukor Ádámtól aki mindannyian örökké élhetnénk?

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én így látom ezt.

Hogy Ádám határozottabb​ jellemű volt és​ úgymond Éva magának kereste a bajt ezért amikor magában volt már könnyű feladat volt meg kísérteni Őt.


2017. jún. 19. 18:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"azonnal szellemi halált haltak"

Mint te?


Nem igazán értem, hogy egy szellemi halott ember hogy élhet GYÜMÖLCSÖZŐ életet 1000 évig. Annyi mindent csináltak, ami mind szellemi frissességről tanúskodik...

2017. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Isten jóindulatú kamuja megtévesztőbb, mert valójában nem kerültünk sem biológiai sem szellemi halál állapotába azon a napon (hiszen éltek, alkottak, szaporodtak, sőt szellemileg világosabbak lettek), hanem csupán Isten közvetlen közelségéből lettek kiűzve. "


Nem volt kamu. A szellemi halált nem egyenlő az intellektuális halállal. Mi hívők nem ilyen értelemben használjuk a szellem kifejezést.

2017. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

""azonnal szellemi halált haltak"

Mint te? "

Ha szigorú értelemben várod a választ, akkor inkább, mint Te, mivel én már újjászülettem a szellemi halálból.

De nyilván személyeskedni akartál.


"Nem igazán értem, hogy egy szellemi halott ember hogy élhet GYÜMÖLCSÖZŐ életet 1000 évig. Annyi mindent csináltak, ami mind szellemi frissességről tanúskodik..."

Lad. 12-es válasz 2. része.

2017. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Tisztelt # 9/13 Válaszoló: Én Református vagyok.

Köszönöm a válaszaitokat. Csak kérdeztem.

2017. jún. 21. 10:49
 15/22 anonim ***** válasza:

"Tisztelt # 9/13 Válaszoló: Én Református vagyok.

Köszönöm a válaszaitokat. Csak kérdeztem."


Nincs mit. Csak azért kérdeztem, mert az adventista teológia tanítja ezt, és ha jól tudom, egy apokrifben is benne van (???)

2017. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Oké akkor jó.😉😇
2017. jún. 21. 11:03
 17/22 anonim ***** válasza:

"én már újjászülettem a szellemi halálból"

Nézd: Ádámék, még a bűnbeesés előtt nyilván nem voltak túl intellektuálisak.

A "halál" az a FIZIKAI HALÁL volt számukra.

A 4 éves kisgyerekednek nyilván te sem beszélsz képekben, csak ha mesét mondasz.


A többi meg szerecsenymosdatás.

2017. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Nézd: Ádámék, még a bűnbeesés előtt nyilván nem voltak túl intellektuálisak."

Megint kijelentesz olyant, amit nem tudsz ...


A "halál" az a FIZIKAI HALÁL volt számukra. "

Te materialista vagy, így a szellemi dolgokat tagadod, következésképp félreértelmezed a bibliai dolgokat. Ezen nem tudok segíteni.

Ne kezdjük előröl

2017. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ja.

Nyilván, mielőtt ettek volna a tudás fájáról, már minden magasabb rendű dolgot tudtak.

Hívők...

2017. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Nyilván, mielőtt ettek volna a tudás fájáról, már minden magasabb rendű dolgot tudtak. "


(ásít)

Kettő közt nincs összefüggés. Amúgy is a jó és a gonosz tudásának a fája, nem "a tudás" fája. Nem azt mondtad, hogy tudsz olvasni?

2017. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!