Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legjobb barátnőm összejött...

A legjobb barátnőm összejött egy muszlim férfival, aggódom érte. Szerintetek is csak én vagyok paranoiás?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves barátnőm, aki fél éve szakított a pasijával, de máris igaz szerelemre talált... vagyis ő ezt állítja. Három hónapja vannak együtt, de már az összeköltözést tervezgetik. A pasija 29 éves és muszlim, pár éve él Magyarországon. A barátnőm szerint nem vallásos, viszont én láttam az Allah-os meg Ramadános posztjait Facebookon... Hát ez mi ha nem vallásosság?!! A barátnőm teljesen megbolondult, mindenkit az ellenségének néz aki figyelmeztetni próbálja. A férfi családja örökké náluk van, alig tudnak kettesben lenni. Nagyon aggódom a barátnőmért, mert szerintem szép lassan átmossa a férfi az agyát és még asszisztál is ebben. Pl láttam, hogy a Koránt olvasgatta... Amikor beszélgetünk folyamatosan megakar győzni, hogy nem olyanok a muszlimok amilyennek beállítják, pedig esküszöm semmit rosszat nem mondtam róluk neki soha! Ennek ellenére is már alig beszélgetünk, találkozni abszolút nincs ideje. Törökül posztol Faceook-ra, pedig nem is beszél törökül... De amin a legjobban kiakadtam, hogy vallásos kendőkről like-ol képeket!!!! Nagyon szomorú vagyok, hogy elveszítem őt, attól félek, hogy jó nagy hülyeségbe veti bele magát, ha ezt tovább folytatja...

Én elhiszem, hogy nem minden muszlim rossz, és tényleg nagyon nyitott voltam az elején, de teljesen mást mond ő és teljesen mást látok én kívülről...

Mit gondoltok erről? Túlreagálom? Segítsetek, nagyon aggódom!

L/20


2017. jún. 23. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Eléggé ellentmondásos az írásod. Ha azt tervezik hogy összeköltöznek nem vallásos mert az iszlám szerint ezt csak házasság után tehetnék meg. Aztán meg azt írtad hogy Koránt olvas ami viszont nem erre utal. Ezekből az jön le nekem hogy nem igazán ismered.

Az igazság az hogy azt sem értem mi a problémád? Sok vegyes házasság van Magyarországon. Az meg a barátnőd magánügye hogy érdeklődik egy vallás iránt. Nyilván többet tud a barátnőd a muszlimokról mint te, ezért mondja hogy nem olyanok mint amit a média közöl.

2017. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jogos alapos a félelmed de ez az ő dolga . Ne segíts kéretlenül és bukjon meg ha ennyire ostoba . Aki maga ellen tesz az majd kínok között megtapasztalja a valóságot . Eleve marhaságnak tartom letűnt korok idegen eszmék majmolását lásd krisna völgy stb . Az is lehet beférkőznek hozzá kiforgatják a kéglijéből stb , ebben ha tanúnak kér ne írj alá semmit .
2017. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kissé benne van az, hogy túlreagálod a dolgot. Friss párkapcsolatban van, természetes, hogy nincs annyi ideje a barátaira, mint korábban (igen, három hónap még nagyon is annak számít). Szerelmes, persze, hogy vak (a rózsaszín köt általában fél év után kezd tisztulni). Természetes, hogy meg akarja ismerni a párja kultúráját, gyökereit, és az is normálisnak számít, hogy megforduljon a fejében, hogy a magáévá tegye főleg, ha nem kötődik a kereszténységhez.

Maga a muszlim vallás és kultúra egyedülálló, különlegesnek számít itt nálunk. Vannak gyönyörű elemei, de a mai kifordított verzió mellett ezek sajnos nem érvényesülnek.

Kollégiumban volt muszlim lakótársam, akit nagyszerű embernek ismertem meg. Én tiszteletben tartottam az ő kultúráját, ő pedig az enyém. Egy ismerősöm mostanra összeházasodott egy török sráccal, évek óta nagyon boldogok.

Amit javasolni tudok, az, hogy adj időt a barátnődnek, és magadnak is, mert ha egyre erőszakosabban próbálod meggyőzni az igazadról, csak azt fogod elérni, amitől most tartasz: elmarod magadtól. Próbálj olyan közös programokat szervezni, amiken a barátnőd és a párja is jelen lehet, téged talán megnyugtatna, ha jobban megismernéd a pasit, és a barátnődnek is jól esne, ha azt látná, hogy megpróbálod elfogadni a párját.

2017. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

ne győzködd!

próbáld meg megérteni inkább. alapvetően nem rossz dolog az iszlám.

2017. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első: A férfit nem ismerem, és a barátnőm is azt mondja, hogy nem annyira vallásos, de szerintem a jelek akkor sem erre utalnak. Azt meg honnan tudjam, hogy az összeköltözésük előtt mit fognak csinálni, ahogy látom jó gyorsra vették a tempót...

A problémám az, hogy úgy érzem a barátnőm teljesen kivonja magát mindenből, az hogy már egy üzenetre sem válaszol, és csak a pasi lakásában ül és burkákat nézeget, szerintem elég aggasztó. Nem akarom, hogy elzárkózzon mindenki elől és azt sem akarom, hogy megüsse a bokáját.

Én nem törtem pálcát a feje felett, sőt teljesen nyitott voltam az egészre és abszolút nem ítélkezni szeretnék, de nagyon furcsa, hogy ilyen rövid idő alatt ennyire elkezdett érdeklődni a vallás iránt a semmiből. Ha a férfi valóban nem lenne vallásos, ez nem lenne téma náluk.

2017. jún. 23. 15:33
 6/17 A kérdező kommentje:

Harmadik: Neki sosem fejeztem ki az aggodalmamat, azért írtam ide. Egyáltalán nem próbáltam lebeszélni őt (a többi barátjával ellentétben), sőt, mindig érdeklődöm arról amit épp nézeget / mesél.

Én sem az ellensége szeretnék lenni, egyszerűen csak gyorsnak érzem ezt a tempót.

2017. jún. 23. 15:35
 7/17 anonim ***** válasza:
12%
Miért baj az ha érdeklődik egy vallás iránt? Hogy téged nem érdekel egy dolog, de szerintem ne magadból indulj ki. Nyilván utánanézett az iszlám vallásnak, ezért mondta neked hogy sokan úgy ítélkeznek hogy nem ismerik.
2017. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hetes: Semmi bajom nem lenne ha csak érdeklődne a vallás iránt, de jól ismerem a lányt, és tudom hogy pár éve abszolút rasszistaként tekintett erre a vallásra. Ha csak a férfi miatt belemegy ebbe és elkezd burkát hordani és kivonni magát a forgalomból, az nem őszinte érdeklődés szerintem, hanem egyszerűen megfelelési kényszer. A férfinek. És ha megfelelésből valami hülyeséget csinál, amit megbánhat, az nagyon szomorú lenne.

Nyilván nem fogok semmit csinálni ez ellen, mert az ő élete, és éppen ezért csak ÉR-DEK-LŐ-DÖM.

Nem értem minek kell agresszívan beszólogatni és kiforgatni a szavaimat, hogy én ellenzem, amikor abszolút nem ellenzek neki semmit, CSAK IDE ÍRTAM.

De azt hiszem nem is lesz alkalmam ellenezni semmit, mert már azóta hetente egyszer beszélünk, azt várom mikor felejti el majd a magyart... óránként törökül posztol valamit......

2017. jún. 23. 15:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túlreagálod. Nekem volt ilyen legjobb barátnőm,aki anyáskodni próbált,hidd el,hogy ez nem fog tetszeni neki. Szerelmes és érdekli a párja világnézete,amikor én az első komoly kapcsolatom elején voltam,bele voltam bolondulva a "Titok" című videóba meg a vonzás törvényébe,csak mert a barátom ebben hitt. Nincs ebben szerintem semmi tragikus,amúgy is 25 éves,még idősebb nálad is,nem az anyja vagy,de még az anyja se szabhatna meg ennyi idős nőnek semmit.
2017. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem beszólogatok, csak egyszerűen értelmetlen a kérdés. Mit vársz amúgy, mi mit mondjunk? Párkapcsolati kérdés az magánügy, hogy milyen vallást követ szintén. Egyébként ha csak megfelelni akar a pasinak, nem védené a muszlimokat. Az meg nem értem milyen hülyeséget csinálna.
2017. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!