Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legjobb barátnőm összejött...

A legjobb barátnőm összejött egy muszlim férfival, aggódom érte. Szerintetek is csak én vagyok paranoiás?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves barátnőm, aki fél éve szakított a pasijával, de máris igaz szerelemre talált... vagyis ő ezt állítja. Három hónapja vannak együtt, de már az összeköltözést tervezgetik. A pasija 29 éves és muszlim, pár éve él Magyarországon. A barátnőm szerint nem vallásos, viszont én láttam az Allah-os meg Ramadános posztjait Facebookon... Hát ez mi ha nem vallásosság?!! A barátnőm teljesen megbolondult, mindenkit az ellenségének néz aki figyelmeztetni próbálja. A férfi családja örökké náluk van, alig tudnak kettesben lenni. Nagyon aggódom a barátnőmért, mert szerintem szép lassan átmossa a férfi az agyát és még asszisztál is ebben. Pl láttam, hogy a Koránt olvasgatta... Amikor beszélgetünk folyamatosan megakar győzni, hogy nem olyanok a muszlimok amilyennek beállítják, pedig esküszöm semmit rosszat nem mondtam róluk neki soha! Ennek ellenére is már alig beszélgetünk, találkozni abszolút nincs ideje. Törökül posztol Faceook-ra, pedig nem is beszél törökül... De amin a legjobban kiakadtam, hogy vallásos kendőkről like-ol képeket!!!! Nagyon szomorú vagyok, hogy elveszítem őt, attól félek, hogy jó nagy hülyeségbe veti bele magát, ha ezt tovább folytatja...

Én elhiszem, hogy nem minden muszlim rossz, és tényleg nagyon nyitott voltam az elején, de teljesen mást mond ő és teljesen mást látok én kívülről...

Mit gondoltok erről? Túlreagálom? Segítsetek, nagyon aggódom!

L/20


2017. jún. 23. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

"...viszont én láttam az Allah-os meg Ramadános posztjait Facebookon..." - eppen ramazan van. Tehat ezt a gondolatmenetet kovetve, aki karacsonykor posztol egy karacsony fat, az bigott katolikus?

Nekem muszlim parom van, torok is (ahogy az irasodbol kivettem, a baratnod parja is az). A torokok nem szaudiak vagy arabok ugy altalanossagban, a vahabizmustol (amit iszlamkent mutogatnak a mediaban altalaban) baromi messze vannak. A legtobbjuk (sajnos, Erdogant kiveve) teljesen eliteli azt, amit iszlamkent reklamoznak, es teljesen atlagos, "vilagi eletet" folytatnak (az en parom edesanyja idos, anatoliai no, de mar o sem hord kendot, vagy hordott sosem peldaul), tartva az unnepeket peldaul, mint a kurban bayrami vagy a seker bayrami.

Az meg hogy elolvassa a Korant egy vegyes kapcsolatnal teljesen normalis erdeklodes. En is elolvastam, es egyedul arra jottem ra belole, hogy mennyi sok hulye van, aki kiforgatja az ott leirtakat, es nekiall oldokolni, mikozben a Koranban annyi van az artatlanok megoleserol, hogy az egyik legnagyobb bun, es egy elet elvetele annyit jelent, mintha megolted volna az egesz emberiseget. Szo sincs rola benne olyasmikrol, amik alapjan probaljak magyarazni a hulyesegeiket az ISIS-hoz hasonlo bandak.

Szoval, osszegezve felesleges ezen aggodni. Termeszetesen nem allitom, hogy minden ember szent ebben a vallasban, vannak nem normalis emberek - pont mint mindenutt. Nem kell tul sokat keresgelni a magyar hirfolyamokban sem, hogy brutalis dolgokat talaljunk, megsem hiszed azt, hogy minden magyar oldoklo gyilkos.

De egyebkent kivulallokent elhiszem hogy nehezebb ezt megerteni, plane egy ilyen kapcsolatot, viszont azt el tudom neked mondani tapasztalatbol, hogy ha egy no egy olyan muszlim ferfival kezd kapcsolatot, aki valoban jo ember, jol ertelmezi a maga kulturajat, akkor pontosan olyan harmonikus kapcsolatban elhet, amirol a mai generacio mar csak almodozni tud neha sajnos, mert az tenyleg igaz (meg ha a mediabol nem ez latszik, en magam korul barati hazasparok, csaladban), hogy egy ilyen kapcsolatban, hazassagban a no olyan magas posztot foglal el a ferfi szemeben, hogy az a nyugati kulturaban elkepzelhetetlen:).

A lebeszeles helyett, inkabb probalj erdeklodni, az uj infok sosem artanak :).

2017. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Ja, annyi lemaradt, hogy burkat nem hiszem, hogy nezeget, ha torokul posztolgat. Burkaban elegge kinezne a tarsadalom magabol Torokorszagban. Az egy arab viselet, es nem sok koze van az iszlamhoz:).
2017. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 imakommandós ***** válasza:

jogos az aggodalmad, de nem fogsz tudni segiteni rajta.

Az iszlám azért vonzza mert szerelmes lett. Hiába mondod el neki az igazat, hogy nem okosan cselekedett mert az iszlám egy hamis, erőszakos vallás, már késő szerintem.

2017. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

imakommandós#


Azért még nem halt meg.

2017. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát nézd... ez van. Ilyenek sajnos történnek, és nem kell hozzá iszlám - ott vannak a szekták is. Én is nemrég tudtam meg pl, hogy egy távoli ismerősömet beszippantották a szcientológusok.

Amíg a barátnőd nem jön rá, hogy ez rossz neki, addig már esélye sincs kiszakadni. S ha bárki más kívülről próbálkozna, az csak megerősítés lesz neki, hogy ő a dilijében jó úton jár.

2017. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

a törökök nem hordanak burkát,ez a burka:



[link]

2017. jún. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Asszem kevertem a nevét, a másik kendőre gondoltam.

Amúgy részben azért is aggódom, mert ha tényleg megpróbál beépülni, nem tudom ezt hogy fogadná a barátjának a családja... Hogy mennyire fogadnak el egy tetovált, piercinges magyar lányt, akinek elég sok barátja volt és nem veti meg az alkoholt sem...

Mi lehet a reakciójuk ha hirtelen elkezd kendőt hordani meg törökül tanulni? Nem fogják kinézni egy az egyben?

Ilyen dolgoktól is féltem őt, nehogy rosszul essen neki . :(

Persze én is olvastam nagyon sok jót a török férfiakról (a barátja is török), de külföldi oldalakon sok olyat is olvastam, hogy hiába hordozzák a tenyerükön török férfiak, nagyon sok esetben szeretik kisajátítani a nőket és nem feltétlen rosszból, csak nem akarják, hogy dolgozzanak meg eljárjanak, meg stb...

Én nagyon jól tudom, hogy a magyarok közt is vannak szemétládák (ahogy mindenhol), de így ismeretlenül ne vessetek meg ha ilyen rossz dolgok is eszembe jutnak.

Én továbbra is tisztelettel tekintek rá persze.

2017. jún. 26. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!