Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak sokan rossz...

Miért vannak sokan rossz véleménnyel a baptistákról? Mit szoktak kifogásolni bennük?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam baptista gyülekezetben, de akiket ismerek baptisták, nagyon erős hitű keresztyének.
2017. jún. 23. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Most már róluk is rossz a vélemény, eddig a jehovák voltak toppon. xD
2017. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Volt már ilyen kérdés. Most is visszakérdeznék, hol van erről statisztika, hiteles irat, ami ezt alátámasztja?
2017. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem a babtistákról vannak rossz véleménnyel, hanem legfelejebb a baptista hitelvekkel. Például nekem nagyon unszimpatikus, hogy újrakeresztelnek, ilyet nem látunk más protestáns egyházaknál.


Az amerikai baptisták egy részéről viszont lehetnek sokan rossz véleménnyel, mert borzasztóan bigott egy társaság, lényegében usa-ban különböző szekták gyűjtőfogalmává vált. De többségük nagyon sokban különböznek a magyarországi baptistáktól és a magyar baptista felekezettől is.

2017. jún. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes ez az újrakereszteléses irtózás.

Részemről én akartam a bemerítkezést, mivel csecsemőként a kutya sem kérdezte meg, hogy hiszek e, hogy megtértem e, hogy akarom e?

Felnőttként pedig én döntöttem. Nem a baptisták keresztelnek újra, hanem a megtért ember szeretne alámerítkezni.

2017. jún. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

"Nem a baptisták keresztelnek újra, hanem a megtért ember szeretne alámerítkezni."


Ennyi. Én is "csecsemőkeresztelve" voltam, de felnőttként bemerítkeztem

2017. jún. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem személy szerint nincs velük bajom, egy volt osztálytársam is baptista: azóta már szép családja van, mély hitű fiatalember.

Azt szoktam tapasztalni, hogy sokszor eléggé ócsárolják a katolikusokat (én is katolikus vagyok, ezért rosszul esik), de ezek általában csak itt interneten osztják az észt, személyesen még nem tapasztaltam ilyet.

2017. jún. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Tévedés, élőben is fel szoktam háborodni, mikor Máriához imádkozik valaki, meg a halott szenteknek kikiáltott emberekhez. Nyugi, nem vagyunk kétszínűek. Ha találkoznánk, és te Marishoz imádkoznál, akkor ugyanúgy ahogy itt, ott is beszélgetnénk róla.
2017. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de neked mi közöd is van ahhoz, hogy ki kihez imádkozik?

Ha nekem az esne jól, akár Odinhoz is mondhatnék imát, vagy Jupiterhez. Ha meg emiatt odajönnél irl nekem pampogni, azt nem tennéd ki az ablakba, amit mondanék...

2017. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Mindenki magából indul ki. Én beszélgetést írtam, te pampogást olvastál. Nahát.
2017. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekem sok baptista barátom van.Jó keresztényeknek tartom őket.Mintaszerű a gyermek szolgálatuk,az életmentő szolgálatuk.


Szerintem azok,akik bántják őket,tudatlanok,vagy bigott vallási fanatikusok.

2017. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!