Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolják sokan azt...

Miért gondolják sokan azt hogy az Isten rossz? Kórt nemet is írjatok ha lehetne

Figyelt kérdés
Mert ha közelebbről jobban megérted a témát rá jössz hogy az Atya mindig is jót akar és oromot mindenkinek mert azért van szörnyűség a világon mert a Sátán szabad akarattal rendelkezve fel lázadt az Atya ellen mert irigyelte a hatalmát és nem volt más választása ezért lett el küldve mert az Atya türelmes volt de a Sátának eszébe se volt megváltozni a Sátán hibája nem az Istené

2016. aug. 22. 08:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

...tudod, minden RELATÍV...ki, mit, minek érez, azaz az érzelmei, érzései, intelligenciája szerint megítél, de mindez csak szubjektív, "mindenki" szempontjából...


...egyébként "Kórosan" :) hiszek :)és hogy női avagy férfiúi testtel bírok-e?...a "most-ban", állapotomban már semmit sem határoz...:)

2016. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
50%
Mert a Bibliának csupán kis hányadát ismerik, és még azt is félreértelmezik. Alzheimer-kór. Férfi.
2016. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Mojjo ***** válasza:
81%

Aki hisz Istenben, nagyon ritkán gondolja azt, hogy rossz. Ha mégis, akkor leginkább az életben őt (vagy másokat) ért csapások, rossz dolgok miatt teszi. A nem hívők pedig azért, mert olvasták az ószövetséget, és az ott megjelenő isten-karakter nehezen kimagyarázhatóan gonosz. Tulajdonképpen nehéz olyan irodalmi alkotást említeni, amiben az antagonista akár csak megközelítőleg ilyen véreskezű lett volna - itt pedig ráadásul az isten a protagonista szerepében van feltüntetve, ami még feltünőbbé teszi a dolgot. (A hívők - az emberi elme csodájaként - vagy kimagyarázzák magukban ezeket a részeket, vagy ignorálják.)


Férfi vagyok, ami pedig a kórt illeti, kissé meg vagyok fázva, de semmi extra.

2016. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szia kedves Mojjo koszonom a választ és jobbulást én hiszek benne régebben is valószínűleg csak idő kellett hozzá hogy erősebb legyen a hitem. Hiszek a tudománynak is de legfőképpen Istenben hiszek mert Ő vele együtt vagy annál jobb már nem is kell
2016. aug. 22. 12:37
 5/29 Mojjo ***** válasza:
60%

@4: köszönöm! :)

És örülök, hogy szépséget találsz a hitedben, Istenben! Tényleg nem kell több, ha megtaláltad a lelki békéd :)

2016. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

Miért gondolnánk?

Ha rossz lenne, akkor olyan világot teremtett volna, ahol folytonosan szenvedünk.

De VAN benne rossz - nem is kevés. Pont annyi, mint egy nagyon nagy hatalomra került emberben, akinek Napóleon-komplexusa is van. Még akkor is, ha oromot akar mindenkinek.


A másik dolog, ami zavar, hogy a hívők általában fel vannak mentve a gondolkodás alól: ugyanis egy VÉGTELEN istennél EGÉSZEN PONTOSAN olyan a világ, amilyet ő akar. A sátán is PONTOSAN az ő szándékát teljesíti! Ha nem így lenne, másképp teremtette volna meg.

A sátánra amúgy azért van szükség, hogy ne az istent tartsd gonosznak. Ő a második legfontosabb szereplő a teremtésben - fontosabb még Jézusnál is. Ugyanis, ha Jézus még nem jött volna el, vagy nem is létezne még, akkor lehetne őt várni és imádkozni érte - de ha a sátán nem létezne, akkor Istennek magának kellene gonosznak lennie, és akkor már borulna a mostani világképed.


Kór nem, köszönöm.

2016. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Az valóban igaz, hogy az öröm volna a természetes állapotunk, hiszen más emberben azt az Istent kéne szeretnünk, akik mi is vagyunk mert Isten a maga lelkét adta nékünk. De a rossz, az csak a jó ellenpárja, egyik nélkül nincs a másik! Ha egy adott élethelyzetet rosznak ítélünk meg, az pusztán azért van, mert nem látjuk belőle a kiutat, ennek az az oka, hogy szellemi emberként, és nem lelki emberként, azaz nem istenként élünk. De a megoldást nyújthat a szellemiségünk, de a legtöbb esetben buta az ember, húú nem is kicsit, egyrészt azért, mert csak a problémára koncentrál, és nem a megoldásra. Másrészt pont azért, mert szellemi és nem lelki emberként probál problémát megoldani. Nagyon leegyszeűsítve, azért mert nem imádkozik hogy a gondja megoldódjon. Igy az ilyen ember Istent csak rosznak láthatja, mert a megoldás belőlem jön, belőlem mint Istenből. És ha én nem tudom a megoldást a problémára, akkor én vagy buta, vagyok, vagy Isten nélkül akarok élni.
2016. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Számos más változatot is képes vagyok kitalálni, de most nem írom le. Akár azt is, hogy isten se nem jó, se nem rossz. Ezek az ember tulajdonságai. Sőt, az isten elképzelése (ilyennek, vagy olyannak) szintén az ember tulajdonsága.

Aki rossznak gondolja, többnyire tudatlansága miatt nem éppen kellemes életet él, és azt hiszi, erről nem ő tehet. Az ellenkezőjéről meggyőzni lehetetlen.

Egy semmiféle kórban nem szenvedő ember.

2016. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Kedves commentelők én nekem eszemben sincs Istent vádolni mert megváltozott a nézetem vele kapcsolatban és mert csak az érzéseimre hagyatkoztam nem az igazságra és most már ki állok az Atya mellett csak már nem birom mindig azt hallani más itt lévő kérdezőktől illetve válaszoktól mert az Isten rossz biztos ezért történt ennyi rossz hát de sajnos hiába mondom nekik nem képesek szembe nézni az igazsággal sajnos ez van.
2016. aug. 22. 15:08
 10/29 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy vádolod Istent, amugy is csak a buta ember tesz ilyet, hiszen Isten te magad vagy, hiszen a maga élő lelkét adta nékünk, mi ő vagyunk, kicsiny apró darabkák, belőle. Abbol az Istenből aki a teremtő, a hitünk teremtője! És a világ jó, szép és telve van szeretettel, jó emberekkel, és igy kell felkelni, igy kell gondolkodni, és igy kell lefeküdni. Hiszen mi is teremtők vagyunk, nézz körül, mások álmait éled, mikor felszálsz a villamosra, mikor beinditod az autód, mikor nyomkodod a számitógéped, igy a jövönkröl csak pozitívan szabad gondolkodni, mert azt teremtjük meg! 🙃
2016. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!