Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten oldalán olyan jó...

Ha isten oldalán olyan jó lenni akkor miért csábulnak el sokan a "rossz" oldalra?

Figyelt kérdés

Video link: http://www.youtube.com/watch?v=rYorXnQ7R3c


Elgondolkodtató, hogy hány embert manipuláltak be a félelmüknek köszönhetően az egyházak.


Ha bizonyos dolgokat NEM lehet elfojtani hosszú távon (pl: szexuális vágyak) akkor ezt miért tartja bűnnek a keresztény vallás ?


Olyan mint ha isten direkt adott volna egy csomó mindent nekünk amit csak nagyon átgondolva, át matekolva élhetünk meg. A másik oldalnál meg tulajdonképpen azt csinálsz amit akarsz. Lehet Lucifer diktátor de isten is az hisz ezek sok embernek jó a sátán oldalán állni így isten a saját falkája megvédése végett fogja elpusztítani a másik oldalt.


Önző Isten ?

Lucifer jobban törődik velünk. Ő jobban akarja, hogy rá figyeljünk. Normális ember kit fog jobban szeretni: aki rá figyel és (oké elismerem) sokszor átvágva de játszadozik vele vagy aki rá sem figyel ?


Ha már az önző/önzetlenséget hoztam fel.

Egész életemben "jól" (értsd a keresztény vallás dogmatikája szerint )élni nem önzetlenség.

Azért élek úgy ahogy élek mert utána üdvözölni fogok, a mennyországba jutok ?


Mind a kettő megbélyegzi a másikat.

Azzal a különbséggel, hogy a rossz oldal támad a másik meg csak védekezik.

Ha így nézzük logikus akkor te melyik oldalra állnál ?



#Isten #sátán #végső harc
2013. okt. 7. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én egyik oldalra sem állok, mert egyrészt egyikkel sem értek egyet, másrészt pedig kívülről sokkal jobb és egyszerűbb megfigyelni mindazt, amit leírtál.


A másik pedig, hogy a saját hitéhez minden embernek joga van, amíg az nem sért, vagy korlátoz, netán árt egy másik embernek.

Vannak keresztények, vannak olyanok, mint Te, akiknek az a felfogásuk, ami neked is, vannak ateisták, és vannak olyanok is akik hívők, de önálló elképzeléseik vannak, így nem tartoznak egyházakhoz, és még rengeteg más vallás is létezik.


A lényeg tehát az, hogy a különböző hitű emberek képesek legyenek harmóniában megélni egymás mellett.

Hihetsz, amit csak akarsz, de ne akard megkérdőjelezni a másik hitét.A legtöbb esetben ez értelmetlen, de ha még jogosan érvelnél is, hatást nem érnél el vele.

2013. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert a hűség a legkegyetlenebb béklyó!
2013. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a.) valóban nem bűnös dologra mondják, hogy bűn

b.) az illető egy tetű alak

2013. okt. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a zene nagyon jó és Isten párti vagyok.
2013. okt. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem 16 évesen volt egy "élményem". Nevezhetjük megtérésnek, megvilágosodásnak, vagy egyfajta kapcsolódásnak az Univerzummal. Sokat "beszélgettem" akkor Istennel. Kértem dolgokat, és megkaptam. Jól tanultam. Szerettem az embereket. És általánosan boldog voltam.

Ez tartott pár hónapig, vagy egy évig. Aztán egy kicsit megingott a hitem. Azóta ismét benne vagyok ebben a "nihilben". Érzem, hogy van Isten, érzem, hogy beleszól az életembe, csak azt nem tudom, hogy mi célja van azzal, hogy most "kiszúr" velem.

Egyébként szerintem nem a szexualitás a "rossz" oldal, Lucifer sem törődik se rosszabbul se jobban velünk, mert nincs is, vagy nem úgy van. Szóval véleményem szerint alapjában rosszul van értelmezve a Biblia.

2013. okt. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szeressük egymást ***** válasza:
Megértem a felháborodásodat hogy bizonyos dolgokat nem lehet elfolytani. Sajnos az emberek akaratereje túl gyenge az ilyen dolgok elfolytásához. De van szabadulás. Bárki aki azonosul Krisztus Urunkkal a kereszten, megerőtlenedik benne az összes béklyózó bűnös vágy.
2013. okt. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nagylzs ***** válasza:

#1. Aki egy vallási dogma alapján két egyértelmű csoportra osztja az egész emberiséget, az a szétválasztja az embereket ahelyett hogy egyesítené őket.

#2. A "jó/rossz" és a "kellemetlen/kellemes" nem ugyan az. Sokszor a jó dolgot azért nehéz tenni, mert nagyon kellemetlen. Amíg nem fejlődik ki bennünk az igazi kultúra, addig nem a jó csábít bennünket hanem a kellemes, a kényelmes, és az élvezetes. És ez utóbbiak ritkán jók.


> Lucifer jobban törődik velünk. Ő jobban akarja, hogy rá figyeljünk. Normális ember kit fog jobban szeretni: aki rá figyel és (oké elismerem) sokszor átvágva de játszadozik vele vagy aki rá sem figyel ?


A "Lucifer" és "Isten" fogalmak vallásos változatai jóval azelőtt jöttek létre hogy te megszülettél volna. A vallásos értelemben vett Lucifer egy olyan lényt jelent, aki mindenki örök szenvedését akarja. Ezt a tevékenységét úgy megítélni mint "valaki aki törődik velünk", nagyon torz dolog. Namost az lehetséges, hogy neked más véleményed van arról hogy mit akar Lucifer, de ebben az esetben a te Lucifer fogalmad nem egyezik meg a vallásos Lucifer fogalommal. Ha ez a helyzet, akkor viszont először vázold föl nekünk hogyan képzeled el Lucifer úr tevékenységét, motivációját és indítékait stb. És majd csak ez után lehet arról beszélni, hogy törődik-e velünk. De figyelem: ennek már nem lesz köze a vallásos Luciferhez, tehát innentől kezdve nem alkalmas arra hogy a vallásról véleményt formálj. Mert akkor ez már a Te Lucifered és nem a vallásé.

2013. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz oldal egyszerűbbnek látszik, azt csinálsz amit akarsz, élhetsz a vágyaidnak szabadon, nincs felelősségre vonás, elszámoltatás, mehet az önmegvalósítás ezerrel. A jó oldalon azért tesznek fel kérdéseket, ez meg sokaknak nem szimpatikus. Sokan eleve a rossz oldalra születnek, onnan kéne átcsábulni a jó oldalra.
2013. okt. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Isten, sátán nem létezik! Itt emberek játszanak! Olyan nincs, hogy nem jelent meg azóta. Ez csak kitaláció, hogy a hittel tudják az embereket irányítani, sakkban tartani.
2013. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezem:

Szóval amit a média sugal, hogy van illuminati, sátánizmus az mind kitaláció ?

2013. okt. 9. 03:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!