Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek szerint az Atya Isten...

Egyesek szerint az Atya Isten Ő az energia de miért jobb ezt elfogadni mint inkább azt hogy személy is nem csak energia Lény?

Figyelt kérdés
Mert nekem ez furcsa meg közelítés lenne mert akkor azt jelenti szerintem hogy az univerzumban rejlik Isten mint valami energia részecske és nem olyan Lény aki Személyként uralkodik.
2017. jún. 24. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyszerű.


Hisznek abban, hogy "van valami".

Viszont nem hiszik hogy az a "valami" megismerhető, vagy el se tudják képzelni hogy akarna valamit tőlük, vagy hogy egyáltalán jelen lenne a világban azon túl hogy láthatatlanul létezik.

(Ez utóbbi a panteizmus: Nagyon kényelmes világképp, mert nem kell feladni Isten létezését, viszont semmit nem akar tőled, te is teszed a saját dolgodat, meg Isten is elvan magának.)


Illetve amire kíváncsi lennék, hogy az ilyen emberek hogyan definiálják az energiát. Én ugyanis csak a fizikában használt energiát ismerem, az pedig semmiképp nem túlvilági.

2017. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Istennek van személyisége, attól függetlenül, hogy Ő egy kifogyhatatlan energia forrás.

Hiszen beszélni is tud, illetve gondolkodik, és cselekszik.

Sőt vannak érzései is, hiszen tud örülni, és tud szomorkodni is.

2017. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szemely is es "energia is"


hogy miert jobb hogy pusztan enegianak tekintik valakik? azert mert ezzel igazoljak hogy hunos tetteiknek nincs kovetkezmenye


illetve ehhez kapcsolodik hogy egy energianak nem lehet tulvilaga sem ahova kerulnel halalod utan


maskepp Istent csak babunak tekintik

2017. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves Living a Szent Szellem is képes minderre mégis azt mondjátok, hogy csak erő. Bibliai úton alá lehet támasztani -versekkel is, ha kell-, hogy a Szent Szellem NEM egy erő, hanem maga az Isten, hiszen tud, gondolkodni, érezni, mivel megtudom szomorítani, Szólni, és tanítani is többek közt. :)
2017. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A szent szellem Isten képessége, hozzá tartozik, ahogy a Te izmaid is hozzád tartoznak,

Nem lesz külön álló élőlény, hanem Te magad fejted ki ezt az erőt.

Ha szomorú vagy akkor nem egy külön álló személyed lesz szomorú, hanem te magad, az egész lényed átérzi ezt amikor az elmédben ezt a bánatot érzed.


Mivel Isten szent, ezért minden ami hozzá tartozik szent

ezért amikor valaki Isten szellemét megkérdőjelezi, mint a Farizeusok, akik az ördögnek tulajdonították Isten hatalmát, képességét, ez az amikor valaki a szent szellem vagy is Maga az Isten személye szándéka, és tettei képessége ellen szól, azt nevezik a szent szellem elleni véteknek.

Nem ismeri el Isten ezen hatalmát, vagy nem fogadja el az Isten vezetését.

Más személynek tulajdonítja azt.

2017. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Living látom nem érted a magyart, azt mondtad, Isten kifogyhatalan energia forrás, de mindemelett személy, mert tud gondolkodni, és érez. Mondtam, hogy a Szent Szellem is pontosan ugyan ezeket teszi, erre jött a válasz, hogy az én izmaim is hozzám tartoznak, mint Istennek az erő, avagy a szent szellem. De ha mindketten éreznek, és a biblia alapján mindketten igen, akkor mi a különbség, mért nem személy az egyik és mért igen a másik, ha mindketten képesek érezni és gondolkodni?
2017. jún. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 a szentharomsag egy szemely

teljesen kulonalloan igy nincs ertelme tekinteni ra, igy a szentszellem is szemely es energia is

de ezek a szavak nem fejezik ki jol

Istent nem lehet ilyen egyszeruen leirni es ezzel mar meg is erteted mas megkozelitesben viszont megertheted istent ha helyesen elsz, onzetlenul

2017. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egy kerdesnel valaki azt hozta fel istenre vagyis a szentharomsagra peldanak hogy

olyan mint a viz harom halmazallapota gaz,folyadek,szilard

es mindharom egyszerre egyben

csak a pelda vegett, de Isten nem "viz" es nem gazza, dolyadeka vagy szillarda valik de talan elkepzelesben segit kicsit

2017. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Összekevertem a panteizmust a deizmussal, elnézést!

2017. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmi gond. 😊
2017. jún. 24. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!