Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán miért is lázadt fel...

A Sátán miért is lázadt fel Isten ellen?

Figyelt kérdés

A Bibliában látható az Igazság. De még arra lennék kíváncsi hogy egyetértettek velem ezzel kapcsolatban ?

A Sátán azért is lázadozott mert egy depresszióssal van dolgunk érdekes számomra.

Hatalom tulajdonosa akart volna lenni.

Idegesség fogta el Őt hogy nem lehet Isteni Teremtő csak egy kis Angyalka hozzájuk képest és mindhármukat irigyelte a Szentháromságot.

Ő is vágyott volna a titkokra amiket az Atya csak a Fiának és a Szentléleknek mondott el és Sátánnak nem.

Ebből kifolyólag nem volt meg elégedve a rangjával se semmivel ami Őt illeti.

És amikor a Teremtő Isten ki jelentette az Angyaloknak hogy a Fia egy lényegü vele minden tekintetben Őt is megilleti az az imádás elismerés mint amit az Isten is úgymond kap.

Ezért ez is felbosszantotta hogy micsoda dolog ez Őt imádják egy Isten embert és engem meg nem na ezt én nem fogom ennyiben hagyni. Sajnos.

Én így látom ezt.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

Mindenkinek a véleményét és hitét tiszteletben tartom!



2017. jún. 25. 08:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Jézus a Teremtő, írja a Biblia. Tehát evidens volt nekik, hogy egylényegű.
2017. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 követ62 ***** válasza:

Ezekkiel könyve A 28. fejezetében Ciruson keresztül Sátánt mutatja be a Biblia. Érdemes elolvasni.

Szép volt és tökéletes, de felfuvalkodott és többre vágyott. Isten akart lenni teremtmény létére. Bár Isten után rangban ő volt az első.


Jézus csak emberré születése után lett enber isteni természettel. Feltámadása után ami emberi testben történt már mint Isten ember éli tovább az örök önmagában létező életét.

De előtte Ő volt (mint a mai napig) a második isteni személy. Akinek nincs kezdete és nincs vége soha.


Hogy külön meg lett nevezve a három isteni személy arra a bűnbe esett embernek volt szüksége, hogy meg tuja forgalmazni érteni a hármasság egységét, és feladatát külön-külön.

De a Korintusi levél írja, el jön az idő amikor Isten lessz minden mindenben.


Nem lesz rossz, nem lesz gonosz, csak tökéletesség.

2017. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem értek egyet veled és a Biblia sem. Megint a hasunkra vágunk és ötletelünk esete áll fent.


A *s*átán nem Krisztus iránti irígységből lázadt fel (depressziós meg pláne nem volt, az egy emberi betegség). Egyébként sem egy kis *a*ngyalka volt, hanem az egyik fő*a*ngyal. Az *a*ngyaloknak nem kellett kijelenteni, hogy a Fiú egylényegű az Atyával, hiszen az *a*ngyalok is a Fiú által lettek teremtve, ahogy minden. A *s*átán lázadása idején a Fiú még nem volt Istenember, ahogy írod, hanem csak születése után vált azzá.


Szóval nagyon rosszul látod, aminek bibliai alapja egyáltalán nincs.

2017. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Dongaben ***** válasza:
34%
Valóban... A "Sátán" név héber eredetű, és már az Ószövetségben írnak róla. Rémlik "Ádám, és Éva"? A "Fiú" ekkor még tervben sem volt...:)
2017. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért, mert felfuvalkodott a szépsége miatt, és megtelt a belseje erőszakossággal. De azért mert a kívánságon túl a tettek mezejére is lépni, mert elhitte, hogy Isten a saját beszéde által megkötözhető, és majdnem sikerült is neki. Persze ez a majdnem a mi korlátoltságunk miatt néz ki majdnemnek, valójában annyi esélye sem volt, mint sündisznónak a nyolcsávos úton csúcsforgalomban. Az azonban tény, hogy nagyon nagy károkat okozott.
2017. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
4# Ezt te honnan vetted?
2017. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Dongaben ***** válasza:
47%
Biztosan én tudom rosszul, de úgy rémlik, hogy Évát a Sátán kísértette meg az Édenben...
2017. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Érdekes kedves Kérdező, maga amit feltettél, mint kérdés, de a levezetés is érdekes. Egy Sci-fi-ben meg is állná a helyét, de a valóság nem ez. :) A valóság az, amit Isten mond a Bibliában, és Ő azt mondja, hogy a Sátán féltékeny lett, és azt hiszi Isten lesz idővel, mivel azt mondja: "Isten csillagai fölé helyezem trónomat és hasonló leszek a Magasságoshoz!" Tébolyúlt és ostoba gondolatok ezek kedves kérdező, Olvasd a Bibliát és ami ABBAN van az az igaz, nem egy Sci-fi történet megalakulása. :)
2017. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet. Viszont a 3-as válaszolóval (62%-os) teljes mértékben. De ezt többször nem fejtem már ki,hogy miért,elmondtam egy párszor..
2017. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Dongaben ***** válasza:
3%
A Sátán, az Isten egy része! Ahogy az embereknek is van világos, és sötét oldala! Hiszen, mindent önmagából teremtett. Ezt csak az elvakult gyökerek nem látják be! Nekik üzenem: "Nagyobb a hatalmam, mint néked bármikor lesz e Földön!" És, ugye..."Ez is Isten akarata..."
2017. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!