Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki azt vallja, hogy elég...

Aki azt vallja, hogy elég csak "jónak" lenni az üdvösséghez, az hogy magyarázza Jézus megváltói szerepét?

Figyelt kérdés
Plusz még kérdezném, hogy mi alapján dönti el saját magáról, hogy ő "jó"?
2017. jún. 26. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Tisztelt kérdező:

Az üdvösség előfeltétele a Hit e nélkül nem érsz semmit.

Jézus Krisztus kereszt halálával és ezt követően ki ontott vére által életre kelt az Újszövetség Jézus Krisztusban. Aki a Megváltónk lett hogy mind az aki hisz benne örök élet várományosa.

Hiába hiszel Istenben ha a Fiában nem.

Egyszerűen kutya kötelességünk hinni a Fiúban különben elkárhozunk.

Tiszta szívből jövő hittel őszintén szólva hívd be az életedbe Jézust elismerve hogy Ő él és Ő a Megváltónk. És nélküle nem nyerhetsz örök életet add át az életed neki. És Szellemi Újjászületésben lesz részed. Fel támadsz hála Istennek a Szellemi halálból a Szellemi életre immár örökre.

Számít a cselekedet is de hiába ha nem hiszel Krisztusban.

Mert nem cselekedetek által kapunk örök életet hanem hit által hogy senki se dicsekedjen vele.

Református keresztyén Isten hívő vagyok.

2017. jún. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves elsö válaszoló, én is így gondolom, de több kérésnél látszik, hogy van aki azt gondolja, hogy elég simán "jó" embernek lenni és feléjük kérdeztem.

És mint említettem érdekel az is, hogy milyen mércével mérik a saját "jóságukat"?

2017. jún. 26. 07:56
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Kedves -hallgatag-!

Én úgy végigtekintve a Világegyetemen, és a történelmen: értelmetlennek tartom ezt az egész "megváltói szerepet".


Röviden: Mi változás történt az elmúlt kétezer éveben az azt megelőző évekhez (évezredekhez) képest (a technológiai fejlődést leszámítva)?

2017. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Látszólag semmi. De ahogy nem látszik a saját boldogságod, sem fájdalmad, hisz fizikailag nem jár semmivel, úgy a szellemi dolgok sem látszódnak a fizikai világban.


Arra válaszolsz még, hogy milyen erkölcs alapján méred azt, hogy valaki jó vagy sem?

2017. jún. 26. 12:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Jézus egyértelműen azt mondta, hogy csak az jut be az Isten Országába, aki újjászületik „vízből és Szentlélektől”. Jn 3.3

Tehát nem tolhatjuk Jézusra a saját felelősségünket, hogy majd megváltja a bűneinket. Nem a sült galamb várás, hanem a Szentlélek által lehet újjászületni.


Azok, akik a sült galambot várják, azok bizony felmentik magukat az igazi megtérés alól, és annak minden felelősségét Jézusra hárítják, mert megvannak váltva.



"E magatartásotoknak mérhetetlen sok káros következménye van. A legnagyobb e sok közül az, hogy így képesek vagytok felmenteni magatokat az igazi megtérés alól, s minden ez irányú kötelezettséget rám hárítotok. Mintha számotokra és az Isten számára elég lenne egyetlen keresztény módon megélt élet az emberiség történelmében, az Enyém. Mintha nektek, a ti üdvösségetek eléréséhez elég lenne az, hogy csupán elhiggyétek azt a történeti igazságot, hogy Engem valamikor, mert szeretetből Atyám iránt és irántatok, mindent vállaltam, keresztre feszítettek.


Ez bizony több mint szégyen, mert ezzel éppen a lényeget, Engem, mint UTAT tagadtatok meg, s lett a ti úgynevezett MEGVÁLTOTT életetek karikatúrája és nevetség tárgya az Én életutamnak, a meg nem váltott, tehát a nem keresztény világ szemében. Mindez annak következménye, hogy nem ismertek sem Engem, sem az Atyát."


PEDIG ÉN ŐT a tékozló fiú atyjában bemutattam nektek.


[link]

2017. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek az emberek nem olvasták a Bibliát. Nincs "jó", mindenki elbukik valamikor.
2017. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!