Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus irányzatai közül...

A buddhizmus irányzatai közül melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Théraváda, mahájána, zen, hínajána, stb...

2017. jún. 26. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, de tegnap en is pont ezen gondolkodtam. Illetve en meditalni szeretnek eljarni buddhista kozossegbe.
2017. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. Ezt mégis, hogy gondolod? Valaki azt mondja, hogy az egyiket, vagy a másikat, és azt fogod követni? Más emberek akaratát, akarod követni, a sajátod helyett? Erre a kérdésre neked kell tudnod a választ. Nagyon sok embernek van a világról egy kiforrott, vagy félig kiforrott véleménye, de mivel sokan nem biztosak a dolgukban, úgy érzik, ha másokat megkérdeznek, és majd akik "biztosabbak" ajánlanak valamit, az tuti jó lesz. Aztán, amikor az ember rálép a mások által kijelölt ösvényre, akkor meg rá jön, hogy ez még sem neki való, hiába is ajánlották sokan.


Én legfeljebb javasolni tudom, hogy olvasd Buddha beszédeid, amelyeket már mindenféle egyszerűsített formában is meglehet kapni a könyves boltokba, végül is a Buddhizmus Buddha által lett, így az ő tanításaira épül minden, ha az ő tanításait olvasod, nagyon nem lőhetsz mellé.

2017. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez jó kérdés!

Ha nem tudod, melyik irányzatot válaszd, nem is akarsz buddhista lenni!

Legközelebb barátot/barátőt is a GyK közösségével választtatsz?

2017. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

Az, hogy mások elmondják, hogy ők milyen irányzatokat követnek és, hogy miért azt követik segítene eldönteni nekem is.

2017. jún. 26. 15:20
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
O mar tudja hogy szeretne a buddhizmus utjara lepni, csak azt nem tudja melyik agazatara.
2017. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
mekkora parasztok irnak ide :-((
2017. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért a barátnő/barát választás kicsit messze áll ettől, és igenis buddhista szeretnék lenni, csak már abból is rengeteg iskola/irányzat létezik, Magyarországon is.
2017. jún. 26. 15:23
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Mo.-n vannak hivatalosan bejegyzett buddhista közösségek, érdeklődj náluk, vedd fel a kapcsolatot velük, ilyesmi, esetleg vásárolj irodalmat tőlük, és talán letisztul ez.


Megjegyzem, én nem igazán hiszek ebben a nyugati buddhistaságban. A buddhizmus annyira más, mint a mi civilizációnk, és a mindennapi embernek egy idealizált, cukormázas képe van róla, anélkül, hogy ismerné a filozófiai és misztikus hátteret. Szerintem a nyugati követők egy jó része divatbuddhista.

2017. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Engem nem divatból érdekel a buddhizmus, több keleti vallás is érdekel, a hinduizmus, taoizmus, a krisnások, de egyre inkább a buddhizmus iránya felé tolódik ez az érdeklődésem.

Lehet furán hangzik de divatból a katolikus vallás érdekelt, és ezt fel is ismertem magamban.

A kelet viszont mindig is érdekelt. Már kicsi koromban is rengeteget olvastam a vallásokról.

2017. jún. 26. 15:34
 10/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
63%

engem is erdekeknek a keleti vallasok de pont a buddhizmus kivetel...


minden vallasnak az osi eredeti magjat erdemes tanulmanyoznod es uznod, mert a vallasokat kesobb az emberek tonkretettek (es fogjak is)


#2 +1 tehat, ha buddhista leszel akkor Buddha tanitasai fontosak nem pedig egy kesobbi szerencsetlene aki hosszadjara ujramagyarazta es hozzatettvostobasagokat


vegy pedig valojaban nem Buddha hanem annak a "mesternek" a kpvetoje leszel, egyszoval nem buddhista leszel

2017. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!