Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus irányzatai közül...

A buddhizmus irányzatai közül melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Théraváda, mahájána, zen, hínajána, stb...

2017. jún. 26. 14:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Engem Buddha tanításai fogtak meg, bár nem tagadom, hogy a modern tanítók mondanivalójában is lehet igazság.
2017. jún. 26. 15:48
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
En bar hiszek Istenben a magam modjak, nem vagyok vallasos. Ettol fuggetlenul csakis a Buddhizmus ami vonz mert ugye az alapvetoen nem vallas, hanem eletfilozofia. szerintem az a legfontosabb hogy az ember ne veszitse el az onallo gondolkodasat az uton.
2017. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Mansour ***** válasza:
100%
Tájékozódásként a www.buddhapest.hu és a [link] oldalakat tudnám ajánlani.
2017. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#11 megeshet ha eredeti Buddha tanitasainak nem mond ellent akkor azok is helyesek lehetnek de mar a buddhizmus "tovabbfejlesztett" valtozata lesz mindenkepp

mas vallasoknal is igy megy ez

*

#10 nel nagyon sokat elirtam:

husszadjara ujramagyarazta es hozzatett ostobasagokat (itt eleg ertelmetlene valt a mondat)

igyhat valojaban nem Buddha hanem annak a "mesternek" a kovetoje leszel, egyszoval: nem-buddhista leszel

2017. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

Na az kiderült, hogy buddha nem vagy még.


Miért nem vagy "csak" buddhista.


Az irányzatok csak tévútra visznek! Azokat mindig kényük kedvük szerint alakítják. De ha már irányzatot akarsz, kövesd a sajátod!


szép napot

2017. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A keresztény vallásban is rengeteg irányzat van, és mindegyik mást mond egyes kérdésekben. De, ha keresztény akarsz lenni, el kell határoznod egy felekezete mellett, mert úgy keresztelkedsz meg, olyan közösségbe jársz. Tehát számomra nem lenne elég, hogy otthon ülök és olvasgatom a Bibliát. Nyilván kell a közösség, a lelkész/pap stb. aki segít ha jobban meg szeretnék érteni valamit, és egy ilyen közösség nagyon fontos.

Mivel én buddhista szeretnék lenni, szeretnék egy közösséget találni, csak minden közösségnek megvan a maga irányzata, bár eredetileg mindegyik Buddha eredeti tanításait vallja.

2017. jún. 27. 16:30
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem. Mindegyik a saját tanítását tanítja, nem Buddháét.

Minnél több az irányzat, annál elkorcsosultabb.

2017. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A buddhizmus Buddha tanításait vallja. Ez a lényege. De mint minden vallásnak, ennek is vannak irányzatai.
2017. jún. 28. 09:40
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

" De mint minden vallásnak, ennek is vannak irányzatai."


Hát pont erről beszélek,de nem akarod érteni.☺


Na mimdegy is. Csináld ahogy érzed.

2017. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Mansour ***** válasza:
100%

A hagyomány szerint Buddha először nem akarta, hogy nők is a tanítványai legyenek, de végül engedett. Viszont azt mondta, hogy a tanítása ezer évig változatlanul fennmaradt volna, de így hogy nők is vannak a tanítványok közt, csak ötszáz évig fog fennmaradni. :)

Mindenesetre már az állítólagos ezer év óta is eltelt 1500 év, tehát szükségszerűen változott a tanítás... Ennek ellenére szerintem, ha valaki komolyan veszi a törekvést, minden irányzatban megtalálhatja az utat.

2017. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!