Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Mit gondoltok...

Katolikusok! Mit gondoltok nem kéne visszahozni a Sedia Gestatoriát a Pápamobil helyett?

Figyelt kérdés

A Pápamobil 70-es évekbeli bevezetése előtt a Pápákat egy díszes széken hordozták az emberek, ez a szék a Sedia Gestatoria.


[link]


Ez sokkal hagyományosabb, különlegesebb, és magasztosabb mód a megjelenésére, mint a mai átalakított autó, ráadásul a Vatikánba látogató tömeg jobban láthatta őt.


A hagyomány egyébként nagyon régi, még az ókori Rómába nyúlik vissza, ahol a császárokat hordozták egy hasonló díszes ülőalkalmatosságon.

Amikor új Pápát választottak és először beleült a székbe, azt mondták neki, hogy "Pater Sancte, sic transit gloria mundi." Ez ismét a római hagyománnyal kapcsolható össze, amikor az új császárnak azt mondták "Memento Mori."


II. János Pál Pápa találta ki a Pápamobil bevezetését és a Sedia Gestatoria eltörlését. Benedek Pápa vissza akarta hozni, de lemondott róla. Ferenc Pápa se hozta még vissza.



2017. jún. 27. 14:10
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Isten haragszik az emberekre a sok buneik miatt es ezert nem vedi meg a Papat

egy ilyen szeket hordozni ugy hogy golyoallp bura is legyen rajta nem lenne konnyu

illetve ez inkabb azt fejezne ki hogy a Papa a rabszolganak tekintett emberekre tamaszkodik nem pedig Istenre

2017. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Katolikus vagyok, 17 éves nekem az a véleményem nem kell visszahozni, mert hogy őszinte legyek nekem nem tetszett az amikor a pápák sokszor mint valami császár kezelték magukat. Nagyon tetszettek Szent II János Pál és Ferenc pápa jelképes cselekedetei is, amikor odaléptek az emberekhez érintkeztek velük nem távolról integettek, Szent Péter se hordoztatta magát trónon saját lábán járt és a pápák az ő utódai.


Az is tetszik a mostani pápában hogy levettette a drágakővel arannyal ékesített miseruhát és egyszerű miseruhát vesz fel kedveli az egyszerűséget, nem a ruha teszi az embert, a pápa dísz nélküli miseruhán is pápa.

2017. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem kéne újra bevezetni. Szerintem nem kell, hogy a pápákat trónszéken vigyék körbe, sőt szomorú, hogy a történelem folyamán volt olyan, hogy a pápák császárként viselkedtek. Jó, hogy eltörölték ezt a trónszéket, meg a koronát is.
2017. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem Pápának sem kéne, hogy legyen, meg Katolikus egyháznak sem kéne, hogy legyen. Ez egyértelmű. :D
2017. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
10%

#1 ezt csak a golyoallo bura miatt irtam, vajon a nemhivok miert pontoznak le? es a hivok? vagy pusztan szemlyem miatt pontoznak le erzelmi okokbol?

a masik resze pedig osszefugg a tobbi valaszal es igy a kerdessel is

a papa nem csaszar igy nem kell olyant tarsitani hozza ami pont ellentetes lenne a szemelyevel

ezt pont a gonosz szeretne elerni hogy a Isten foldi helytartojat negativkent allitsa be

de erre mi szuksege van a hivoknek?

2017. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es hozzászóló vagyok, nem állítom be rossznak a pápát sőt, de sokkal megnyerőbb a pápa személyisége ha közvetlen embertársaival, a pápa is ember, a pápa is egy keresztény hívő akire Isten nagy feladatot rakott.
2017. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem viselkedett mindenki "császárként" abban a székben.

[link]

[link]


Egyébként nekem semmi bajom a hordszékkel, kifejezi a pápai hivatal méltóságát. Persze, ma már lehet, hogy sokaknak ez furcsa.

De azért biztonsági okok is vannak, hogy pápamobilt használnak. Amióta rálőttek II. János Pál pápára, fokozottan kell figyelni a pápa biztonságára. Egy ilyen hordszékben meg bárki lepuffanthatja. Ehhez elég egy hülye a tömegben. Ezért nem lenne a legjobb mindig használni, viszont a pápa koronázását (én ezt is visszahoznám) lehetne használni, mikor beviszik a Szent Péter Bazilikába.

2017. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Túl lassú lenne.
2017. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
És ha megtámadják a pápát, akkor majd Isten ad speed boostot azoknak az embereknek akik viszik őt? Nem egy pápa halt meg úgy, hogy meggyilkolták, őket megvédte Isten? Egy ideig max. Nem látom értelmét, hogy miét kellene visszahozni, és azt sem, hogy ilyet miért kellene megvitatni. Nyilván egy kocsi sokkal biztonságosabb mivel a max amivel tud menni nem 10 km/h. A pápának is vannak úgynevezett testőrei, ha Isten annyira megvédené akkor minek az őrök? Minek a biztonság? Isten megvéd!
2017. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!