Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény szó nem Krisztus...

A keresztény szó nem Krisztus követőt jelent?

Figyelt kérdés
Itt nagyon sok válaszoló nevezi magát kereszténynek, de úgy látom, ők a Bibliát próbalják saját értelmezés szerint követni, meg az elképzelt első századi keresztények életmódjából egy nagyon kis szeletet. De nem nagyon láttam embert, akinek a hétköznapjai párhuzamba állítható lenne Jézus, az evangéliumokból ismert napjaival. Jézusnak semmije nem volt, nem volt váltás ruhája, mondta is, hogy akinek kettő van, az egyiket adja, akinek nincs. Nem volt még csak háza sem, mondta is, hogy neki nincs, ahová fejét lehajtsa. És még sorolhatnám. De mindenki, aki magát kereszténynek vallja, azaz Krisztus követőnek, csak egy nagyon kis, neki tetsző részt vesz ki ebből, és ezért magát Krisztus követőnek állítja be.
2017. jún. 27. 21:51
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise!

Ne haragudj, de ezzel nem tudod azonosulni. Ez merőben bibliátlan, és összeegyeztethetetlen Jézus beszédével. Amúgy is kezdünk eltérni a témától.

2017. jún. 29. 06:14
 32/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#25 +1

ezek a te gondolatvikagodhoz kozelebb allank

de amiket en irtam azok is ezt jelentik es Job konyve is, de a Biblia nagyresze is ezekrol szol


#31 eleve rossz ez a kerdes mert te #25 ilyesmikre lehettel kivancsi

mert ha a kerdesnel maradunk amit mar szinten irtam egy valaszban te a keresztenyseget "kritizalod" es ezert hivatalosan inkabb kivulallonak tekinted magad (masik valaszolo hasonlora utalt)

a "vilagi helytelen keresztenysegtol" kivul allhatsz, de az igaz valodi helyes keresztenyseghez ezzel csak kozelebb


volt egy kerdes amit lehet te irtal ki ahol az merul fel hogy Jezus megvaltasa szuksegtelen volt mivel elotte is ugyan ugy mentek a dolgok es utana is

ez csak a nem-hivokre vagy a helytelen uton jaro hivokre igaz, de meg az o eletszemleletuk is szerencsere kicsit megvaltoztatta

teljesen mas kerdes amikrol szinten szo van mindeg kerdeseknel hogy a keresztenyseg "egisze" alatt mennyi gonoszsagot kovettek el

ez nem Isten, Jezus, es a keresztenyseg hibaja, bune, hanem az embereke


havolvasod Bibliat lathatod hogy azt irja minnel nagyobb onzetlenseg annal helyesebb, de nem kotelezo ennek minden resze, hiszen nem minden eber kepes rajuk

ha az lenne akkor nem minden ember puspok lenne vagy epp szerzetes

persze nem a cimuk a lenyeg hanem hogy mindenkivel szeretetben elnenek

2017. jún. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 imakommandós ***** válasza:

Kérdező láttál már ruhátlan embert?

Mert én még sose. Így ha két ruhám lett volna akkor sem kellett volna átadnom egyiket se. :)


Jézus utazó szolgálatban volt.


Szerinted mindenkinek az az elhívása, hogy utazó szolgálatban legyen?

Az apostolok cselekedeteiben még Filep evangélistának is volt saját háza. Valószínű ha csak ennyit tett volna Krisztus követéséért, hogy eladja a házát, soha nem került volna bele a Szentírásba a neve. Arra akarok csak kilyukadni, hogy huszadrangú ügynek számit Krisztus követésében a jótékonykodás. Az már nagyobb dolognak számit ha hirdeti valaki az embereknek az evangéliumot, és kimennek belőlük a démonok, és meggyógyulnak a betegek. Ha ez miatt tetted volna ki a kérdést akkor megértenélek. Mert ezzel nem csak a jelenvaló életükön lehetne segiteni, hanem az örökkévaló sorsukon is. :)

2017. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
#31kérdező: lehet, hogy nem tudsz azonosulni, de talán olvasd el az ajánlott műveket és rájössz, nem "bibliátlan". Itt azért néhány sorban ezt nem lehet kifejteni. Boulad atya jezsuita szerzetes, a kopt keresztények közt él- a kopt keresztények élik élték meg minden idők óta a legmélyebben a tanítást. Naponta fejezik is le - és mindig is üldözték őket. Mert a keresztény-elleneseknek nem a langyos formális hitet élők az ellenségeik, hanem az igazi mély Krisztus -követők. A hívők vágya "Isten színről-színre látása", mert most még "csak tükör által homályosan látunk" - ahogy írja a Biblia.
2017. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise


Alap problémám van a megnevezéssel, hogy az ember Istenné váljon. Mit/kit definiálsz istennek? Aki örökké él? Mert akkor rendben van, de szerintem nem az az isten, aki örökké él. Hiszen akkor Isten isteneket teremtett volna, aki a bűn miatt emberré lett, de Isten embert teremtett. Isten az, aki a semmiből teremt, és minden felett áll. Az Atya nem akart ilyet, az ember csak az Atya által képes dolgokra, és az Ő engedélyével. Tehát az, hogy az ember istenné legyen alapból eretnek.

2017. jún. 29. 10:57
 36/40 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#35 nem tudom miert igy irta mert tudni kellene mit ert Istenne valas alatt, mert olyan eleg vicces lenne ha mindenki Atyava valna...


ellenben nem csak az orokeletre gondolt es en sem (ha netan itt emlitettem)

hanem az Isten orszagara (Mennyorszag) ami orokke fennall majd az Itelet Napja utan


tehat nem csak az orokeletet nyerik azok akik jok (minden ertelemben) voltak hanem sok mast is ez altal, csak ez a legfontosabb

hiszen a Halallal semmit nem nyernenek

de a Halalt Isten megszunteti az igazak szamara

2017. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

"az ember Istenné váljon" - NEM, nem ezt írtam, hanem hogy IstenNÉL lehessen

- és nem ismeri fel, a megistenülés nélkül.

Van különbség.

Nagy.


Az Evangélium = a jó hír erről szól:

az ószövetségi kiválasztottság beteljesedett, aki Krisztust követi - Hozzá jut, Vele lesz.


Máté 25:34 Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

2017. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Szerintem is önfelmagasztalás a kereszténység. Keresztény gimnáziumba jártam, tanítási gyakorlatomat is keresztény suliban csináltam, ezeken a helyeken, és általában máshol is az az általános vélekedés, hogy a keresztyének mennyivel többet érnek, mennyivel különbek a nem keresztényeknél.


Pl. olyanokat állítanak gyakran a keresztyének alapból erkölcsösebbek, mások erkölcstelenebbek náluk,...stb

2017. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

38.Hsz!


Ha egy ember nem erkölcsösebb az Isten nélküli(istentelen)embernél,akkor nem keresztény,hisz a szó krisztusit jelent,s Krisztusnál nincs,és nem volt erkölcsösebb ember az emberiség történelmében.

2017. júl. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Ha egy ember nem különb az Isten nélküli emberektől,az NEM keresztény,vagyis nem krisztusi!
2017. júl. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!