Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem lenne jobb, ha elterjedteb...

Nem lenne jobb, ha elterjedtebb lenne Magyarországon az Unitárius vallás?

Figyelt kérdés

Szerintem az Unitárius vallás tanaival sok magyar tudat alatt is egyetért, legalábbis azok, akik a maguk módján hisznek Istenben, csak kiábrándultak a többi egyházból.


Az Unitáriusok spiritualitása, lelki hite sok mindenben hasonlít a Csillagok Háborújában azokra, akik az Erő Jó oldalát választották, csak az Unitáriusok valamivel specifikusabbak és konkrétan Istenben hisznek, nem egy személytelen természetfeletti hatalomban.


A vallás emellett egy közösséget is adna nekik, ahol segítőtársakra, és lelki támaszra számíthatnak.


[link]



2017. júl. 3. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
88%
És ez miért is lenne jobb a magyaroknak? Nem értem az összefüggéseidet
2017. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Sok magyar ide-oda csapódik különféle vallási irányzatok és ezoterikus tanok között.


Ha elolvasod az Unitárius Kátét, egy olyan hitvallás leírását találod, ami a legtöbb embernek megfelel, kivéve azoknak akik tudatosan a Gonoszt választják, vagy akik tudatosan az Ateizmust választják. Hangsúlyozom, hogy szerintem az Ateizmus nem egyenlő a Gonosszal, és lehetnek Jó Ateisták, ahogy Gonosz Hívők is.

2017. júl. 3. 21:09
 3/63 anonim ***** válasza:
90%
Más vallások is nagyon sokat adnak a közösségnek. Sok segítő és egyéb csoportja van minden plébániának. Sok jótékonysági eseményt szerveznek az egyházak és az egyházi szervezetek.
2017. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
90%
És mitől lennének ők jobbak, mint mondjuk bármelyik protestáns egyház?
2017. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

"És mitől lennének ők jobbak, mint mondjuk bármelyik protestáns egyház?"


Nem hisznek a Szentháromságban, és az eredendő bűnben. Szerintük csak egyetlen, oszthatatlan Isten van, aki jóságos és gondoskodó, tökéletes, és mindenható.


Az Unitáriusok tisztelik a Felvilágosodást, és a 18. és 19. század forradalmainak eszméit.


Jézus szerintük egy próféta volt, aki Józseftől és Máriától a hagyományos, biológiai módon született, viszont egy nagyon jó ember volt, a legközelebbi ember Istenhez.


Az Unitáriusok a Szabad Akaratban és a Toleranciában hisznek. Sokat hatottak rájuk a korai Amerika szabadgondolkodói, pl. Benjamin Franklin, a tudós és politikus, illetve az 1848-as szabadságharc hősei.

2017. júl. 3. 21:25
 6/63 anonim ***** válasza:
81%

"Nem hisznek a Szentháromságban"

És ez mitől lenne jobb, mint hinni a Szentháromságban?

2017. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 kzs ***** válasza:
66%

Figyelj, nekem kapásból nem kell egy olyan vallás, amelyik elutasítja a bibliai SzentHáromságot, nem vallja azt, amit a Róma-levél is vall (vagyis hogy minden ember eredendően bűnös és kizárólag Krisztus által lesz igazzá), és végül a legfontosabb: nem úgy tekint Krisztusra, ahogy kell.


Innentől kezdve számomra az unitáriusok hitvallása teljességgel elfogadhatatlan (úgyhogy én be nem teszem a lábamat hozzájuk).

2017. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

"És ez mitől lenne jobb, mint hinni a Szentháromságban?"


A Szentháromság egy zagyva eszme, amire nincs racionális bizonyíték. Isten egy természetfeletti erő, aki halhatatlan és mindig is létezett. Ő teremtette a világot, találta ki a Gravitációt, az Elektromágnesességet, az Evolúciót.


Istennek sok prófétája volt a történelem során. Az Unitáriusok tisztelik Zarathusztrát, a perzsa prófétát, Konfuciuszt, a kínai prófétát, Buddhát, a hindu prófétát, és Mohamadet, az Arab prófétát.


Viszont úgy gondolják, hogy a legjóságosabb próféta eddig Jézus volt, ezért az ő tanait követik.


Az Unitáriusok hisznek a kritikus és racionális gondolkodásban, a világ tudományos vizsgálatában, az emberek egyenlőségében.

2017. júl. 3. 21:31
 9/63 anonim ***** válasza:
83%

"A Szentháromság egy zagyva eszme, amire nincs racionális bizonyíték"

Pedig a Biblián alapul. Jézust például szó szerint Istennek nevezik jó pár helyen az apostolok.

Szóval amikor valaki egyszerű prófétának, embernek vagy épp angyalnak mondja Jézust, az gyakorlatilag azt hazudtolja meg ami szó szerint írva van a Szentírás lapjain, innentől pedig nem is igazán tudom komolyan venni.

2017. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
83%

Mi ez, hogy újabban itt gyakorin reklámozzuk a vallásunkat? Az előbb egy másik kérdésnél kommentben egy adventista, most itt meg egy unitárius.


Bocsi, de én nem tudok azonosulni az unitárius tanokkal. A Biblia egyértelműen ír a Szentháromságról, az eredendő bűnről és Jézus isteni mivoltáról is.

2017. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!