Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért kell még...

Keresztények! Miért kell még egymás közt is marakodnunk?

Figyelt kérdés

Nap mint nap látom itt,ezen az oldalon, és keresztény portálokon is, hogy a hívők gyakorlatilag egymásnak ugranak. A protestánsok a katolikusoknak, és fordítva, a kreacionisták az evolúciót elfogadóknak, és fordítva, és így tovább.


Miért nem látjuk meg, hogy sokkal több az, ami összeköt minket, mint az,ami elválaszt?



2017. júl. 6. 10:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Igazad van! Teljesen
2017. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%

A kereszténység mindig is ilyen marakodós társaság volt, már az 1. századtól (ariánusok, monofiziták, gnosztikusok egyik sem ismerte el a másikat), sőt már az újszövetség lapjain is:


1 Kor. 1:11-13

"Mert megtudtam felőletek atyámfiai a Kloé embereitől, hogy versengések vannak köztetek.

Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé, én meg Krisztusé.

Vajjon részekre osztatott-é a Krisztus? Vajjon Pál feszíttetett-é meg érettetek, vagy a Pál nevére kereszteltettetek-é meg?"


Madáchnál is olvashatjuk az öldöklést egy "i"betű miatt.


Ez a kizárólagosságra való törekvés miatt van, a hegemón szellemi hatalomra törés miatt, ami a leginkább sátáni. A kereszténység és az iszlám sajátossága ez a harcmánia és toleranciahiány mindennel kapcsolatban.


Szégyen, mert Jézus pont ez ellen volt. A ma kereszténye kevésbé krisztusi, mint számos nemm keresztény.


Távol-Keleten ez nem szokás. A hinduk vagy buddhisták között ilyen nemigen fordul elő, ezerféleképpen lehet valaki brachmanista vagy buddhista anélkül, hogy ez belső konflikust gerjesztene. Japánban majdnem mindenki sintoista is, buddhista is a házasság az egyik szertartás szerint a temetés a másik szerint.

2017. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 követ62 ***** válasza:
18%

Azt mondom igazad van.

Nem KELL, kéne marakodni, személyeskedni.

Isten adott egy irányt (Biblia) és ABBAN egyfele menni.

Nem "majd én az ember kitalálom mit akar Isten (ld. okomene)". Mindegy mit hiszel csak szeressük egymást.

Ez nem Isten akarata. Jézus Főpapi imájában nagyon jól kifejti, hogyan is akarja az egységet. Szeretetben és IGAZSÁGBAN. Az igazság pedig a Bibliában van és nem az emberi hagyományokban, meg a különböző rituálékban. De abban sem, ha az egyik vallás homlokegyenest szembe megy a másikkal.


Fontos az egészséges eszmecsere. És a bizonyítás nem lehet az, hogy én így gondolom, meg xy ezt tanitotta. Ez mind emberi és nem Isten. CSAK A BIBLIA. Arról tudjuk, hogy Isten ihlette és leiratta a profétáival.

2017. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%

Jézus új parancsolatot adott nekünk, hogy egymást szeressük.


Aki elgondolkodik azon, hogy egy Jehovást, mormont, vagy Jézushívő zsidót keresztény testvérének tekintsen-e, az kevésbé keresztény, mint a muszlimok, akik ugyan nem vallják magukat kereszténynek, de legalább Jézust elismerik igaz prófétának.

2017. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
49%

Minden keresztény szentírásnak tekinti a Bibliát (igaz, nem feltétlenül teljesen azonos könyvekkel, de nagyrészt megegyezően).

Ugyanazon Bibliát is ezerféleképpen értelmezik. Önmagában a Biblia nem jelent kulcsot.


Akarat kell hozzá, hogy egymást vélekedéseitől függetlenül elfogadva tiszteljük keresztényként.


Róma 14,1-6

Karoljátok fel szeretettel azt, aki gyönge a hitben, de anélkül, hogy vitatkoznátok az eltérő felfogásokról.


Van, aki hiszi, hogy mindent szabad ennie; aki pedig gyönge, az növényekkel táplálkozik.


Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik; és aki nem eszik, ne kárhoztassa azt, aki eszik. Hiszen Isten magáévá fogadta őt.


Ki vagy te, hogy kárhoztasd más szolgáját? Urának áll vagy bukik; bizonyára állni fog, mert Istennek van hatalma, hogy fenntartsa.


Van, aki különbséget tesz nap és nap között, más meg egyformán ítél meg minden napot: legyen mindegyik határozott a maga meggyőződésében.


Aki megtartja a napot, az Úrért tartja meg; s aki eszik, az Úrra való tekintettel eszik, mert hálát ad Istennek; és aki nem eszik, az Úrra való tekintetből nem eszik -- s ő is hálát ad Istennek.

2017. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Elég baj az szerintem, hogy mi keresztények ilyen veszekedős társaság vagyunk. Csak a 777blog nevezetű keresztény portált olvasom rendszeresen, de megdöbbenve látom azt az ellenségeskedést, amit a facebookos kommentekben olvasok. Ha van pl. Egy Szűz Máriás poszt, azonnal megjelennek a protestánsok, és bálványimadózni kezdenek. Vagy pl. ma reggel egy nagyon kedves kommentet kaptam itt egy kreacionistától, miszerint en csak egy vasárnapi keresztény vagyok, a hét többi napján istentelenül élek és kiforgatom a Bibliát. Mindezt egyetlen komment alapján. Nekem ez az ellenségeskedés sokkal jobban fáj, mint amit az ateista trollok művelnek. Hogyan akarunk így evangelizálni, ha még egymással sem vagyunk békében? Mit tudunk mi igy mutatni a még nem hívőknek? Azt hogy egy széthúzó, ellenségeskedő banda vagyunk.
2017. júl. 6. 12:05
 7/38 anonim ***** válasza:
Sajnos a saját egyházi teológiák gyakran követik el azt a hibát, hogy saját próféciai magyarázatokkal helyettesítik a páli teológiát. Önmagában a Biblia kulcs, ha nem hajítjuk ki Pált és magunk kezdjük értelmezni az Evangéliumokat
2017. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
3%
Ah, akkor ezért nem válaszoltál, kérdező, a privátomra. egyetértek a Testvérrel, én is álkereszténynek tartalak, éreztem is már, hogy ez csak egy álkérdés. Ne akereszténységet félted, hanem személyes sérelmeid vannak. Egy jó tanács: ne bízz az ateistákban, akinek a szimpátiáját keresed. Ellened is ellened fordulnak majd, ha már nem szolgálod a Biblia-gyalázó hadjáratukat
2017. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
4%
*Nem a kereszténységet félted
2017. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
3%
Valójában ez a szokásos, kreacioniszmust lejárató, evolúcióhívő álkérdés
2017. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!