Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténye! Van köztetek...

Kereszténye! Van köztetek olyan aki otthon "zsolozsmázik"?

Figyelt kérdés

Minden előírt időben.

Vagy ezt csak papok szokták?



2017. júl. 6. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a papok végezhetik, ha szeretnéd nyugodtan végezheted. :) Én nem szoktam, mert nem áll hozzam közel, de bárki imadkozhatja.
2017. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, bárki végezheti.
2017. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megvan a 4 kötetes zsolozsmáskönyvem, egy paptól kaptam ajándékba régen, használtan. Emellett azonban a neten is fent van a zsolozsma, csak egy kattintás és imaórára pontosan kiadja neked mit kell imádkozni, nem kell a zsolozsmáskönyvben 100 felé lapozgatni.


Én régebben imádkoztam a zsolozsmát, mostanában nem annyira. Nagyon jó dolognak tartom, ha az imaórákat betartjuk, az megtanít az idővel helyesen gazdálkodni, megtanít helyesen imádkozni. Úgyhogy én csak buzdítalak hogy imádkozd, és nemcsak a papok szokták, hanem bárki imádkozhatja.

2017. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én többnyire böjtök alatt szoktam az összeset, amúgy csak az estit meg a reggelit, azkat sem mindíg, még könyv sem kell, itt egy honlap, így még egyszerűbb is:


[link]

2017. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia én szoktam, de biztos gyakrabban csinálnám ha meglenne kötetbe, mert én nem szeretem a netről végezni,

És valóban lehet. Isten minden imát szívesen fogad. Ezek nem varázsigék hogy csak a papok végezhetik :) Ezek imádságok

2017. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én a reggelit és az estit szoktam mindig(telefonból, van alkalmazás is :D ). Néha valamelyik napközit is. Én azért szeretem különösen a zsolozsmát imádkozni, mert ez egy óriási kapocs az Anyaszentegyházzal. Kapocs a papokkal, szerzetesekkel, biztos, hogy van valaki, akivel épp egyszerre imádkozod.


18/L

2017. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na tök jó és pozitív kommentek vannak itt, és még egy leányzó is van a sorainkban :D

Előttem szóló.


Nagy öröm. :)

2017. júl. 6. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a papok végzik.Van egy hivek számára készült egy köetetes zsolozsma is kb.2000oldal.Az szinte ugyanaz mint a papi zsolozsma csaka az olvasmányos imaóra nincs benne.De végezheted a zsolozsmát a 4kötetes papi zsolozsmából is.Egy időben imádkoztam,mostanában csak időnként szoktam,de épp ma megyek egy kétnapos lelkigyakorlatre és az atya aki tartja szokta velünk imádkozni.Szép ima ezzel bekapcsolódsz az egész egyház imájába és saját szándékokra is felajánlható.Hozzám különösen a zsoltárok szóltak,mindig volt egy-két mondat ami különösen megragadott,nekem szólt.
2017. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Prókátor ***** válasza:
Sajnos az utóbbi időkben kevesebb figyelmet szenteltem neki, de megvan a telefonomban az alkalmazás, és néha szoktam is mondani (sajnos ritkábban, mint szeretném)
2017. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!