Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kizárólag beszélgetésnek...

Kizárólag beszélgetésnek szánom-ki mit gondol arról, hogy mi lesz az 1000 éves királyság alatt?

Figyelt kérdés

Az én elgondolásom alapján, mivel két feltámadás is lesz, akkor fognak élni azok (és dönthetnek), akik nem tudtak ebben a korban élni. Mint pl az abortusz áldozatai, vagy akiket kicsiként megöltek, vagy betegségben meghaltak.


De ez csak elgondolás, nem pedig a fix és makacs véleményem. Ki mit gondol erről?

(ha van rá bibliai ige a véleményére, azt külön megköszönöm)


2017. júl. 12. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Előszöris:

"1000 éves Királyságról"nem ír a Biblia.

Sátán 1000 éves megkötözöttségéről ír,ami nyilvánvalóan jelképes,ugyanis a sátáni testetlen lényt milyen lánzokkal lehet megkötözni?


Meggyőződésem szerint az 1000 év,nem feltétlen 1000 X 365 nap,hanem,egy "elég hosszú idő".

Sátán megkötözöttsége pedig nem kötéllel,lánccal történik,hanem tevékenysége megakadályozásával.


Szerintem:


Jézus Krisztus 2. eljövetelekor fog történni az első feltámadás.Mindazoknak a feltámadása,akik elfogadták Krisztus megváltását,illetve Isten uralmában éltek a Föld történelme során.

Ugyanekkor,az élő megigazulak átváltoznak romolhatatlan(ádámi)testre,s együtt elragadtatunk,egy átmeneti helyre.


A Földön,Sátán elpusztít mindent,ami a teremtésre emlékezteti,s ezután tehetetlenné válik.Nem lesz mit pusztítson.


A feltámadt,és elváltozott megigazítottak,megismerhetik Isten igazságos ítéletét a gonoszok felett,egy 1000 esztendővel szimbólizált "bőven elég hosszú idő"alatt.

2017. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


A Biblia elég egyértelműen fogalmaz:

"És láttam, hogy egy angyal leszállt a mennyből, az alvilág kulcsa volt nála, és egy nagy lánc a kezében. Megragadta a sárkányt, az ősi kígyót, aki az ördög és a Sátán, és megkötözte ezer esztendőre, levetette az alvilágba, bezárta, és pecsétet tett rá, hogy meg ne tévessze többé a népeket, amíg el nem telik az ezer esztendő: azután el kell oldoztatnia majd egy kis időre. És láttam trónokat: ezekre ültek azok, akik ítélő hatalmat kaptak. És azoknak a lelkeit is, akiknek fejüket vették a Jézusról való bizonyságtételért és az Isten igéjéért, akik nem imádták a fenevadat, sem az ő képmását, és nem vették fel az ő bélyegét homlokukra és kezükre: ezek életre keltek, és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig. A többi halott nem kelt életre, míg el nem telt az ezer esztendő. Ez az első feltámadás. Boldog és szent az, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és vele fognak uralkodni ezer esztendeig. (Jelenések 20:1-6)


Két feltámadás lesz: az elsőben mindenki feltámad aki üdvözül, a másodikban pedig azok akik nem.


Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk. (I.Thessz. 4:15-17)


Mit fogunk csinálni? Ítélni fogunk, ahogyan Jelenések könyve írja. (Lásd még 1Kor. 6:3)


Üdv. Péter

2017. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy a szent írás elmondja, új könyvek nyittatnak


Először is mielőtt a feltámadás megkezdődne, a túlélőknek rendbe kell tenni a Földet, hogy méltó képen fogadják a feltámadottakat.

S a feltámadottakat meg kell tanítani elfogadni az új rendet, és segíteni beilleszkedni, hiszen új helyzetek, kihívások várnak rájuk.

2017. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Az ezer éves királyság az én értelmezésem szerint az az időszak lesz,ami a nagy nyomorúság időszaka után fog kezdődni.

Zakariás könyve14/1

Ímé, eljön az Úrnak napja, és a te prédádat felosztják benned.

2

Mert minden népet ütközetre gyűjtök Jeruzsálemhez, és megszállják a várost, és kirabolják a házakat, megszeplősítik az asszonyokat; és a város fele számkivetésbe megy, de a nép maradéka nem gyomláltatik ki a városból.

3

Mert eljön az Úr, és harcol azok ellen a népek ellen, amint harcolt vala ama napon, a harcnak napján.

4

És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait, amely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik, kelet felé és nyugot felé, igen nagy völgygyé, és a hegynek fele észak felé, fele pedig dél felé szakad.


Az én értelmezésem szerint Jézus második eljövetelekor az 1000éves királyság kezdetén olajfák hegye kettészakad.

Ezalatt az időszak alatt sátán meg lesz kötözve.De azoknak az embereknek ,akik majd az ezer éves királyság alatt élnek majd,ugyanúgy meg lesz az esélyük arra,hogy fellázadjanak Isten ellen.

Ésaiás65/17

Mert ímé, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem emlittetnek, még csak észbe sem jutnak;

18

Hanem örüljetek és örvendjetek azoknak mindörökké, amelyeket én teremtek; mert ímé, Jeruzsálemet vígassággá teremtem, és az ő népét örömmé.

19

És vígadok Jeruzsálem fölött, és örvendek népem fölött, és nem hallatik többé abban siralomnak és kiáltásnak szava!

20

Nem lesz ott többé csupán néhány napot ért gyermek, sem vén ember, aki napjait be nem töltötte volna, mert az ifjú száz esztendős korában hal meg és a bűnös száz esztendős korában átkoztatik meg.

21

Házakat építnek és bennök lakoznak, és szőlőket plántálnak és eszik azok gyümölcsét.

22

Nem úgy építnek, hogy más lakjék benne; nem úgy plántálnak, hogy más egye a gyümölcsöt, mert mint a fáké, oly hosszú lesz népem élete, és kezeik munkáját elhasználják választottaim.

23

Nem fáradnak hiába, nem nemzenek a korai halálnak, mivel az Úr áldottainak magva ők, és ivadékaik velök megmaradnak.

24

És mielőtt kiáltanának, én felelek, ők még beszélnek, és én már meghallgattam.

25

A farkas és bárány együtt legelnek, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik, és a kígyónak por lesz az ő kenyere. Nem ártanak és nem pusztítnak sehol szentségemnek hegyén; így szól az Úr.


Véleményem szerint Isten ilyenre tervezte a Földön az életet.

2017. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Máshonnan másolok, mert mobilról nem menne az igék egyenkénti beírása:

Kérdés: Mi az ezeréves királyság, és vajon szó szerint kell-e érteni?


Válasz: Az ezeréves királyság Jézus Krisztus ezeréves földi uralkodásának az elnevezése. Néhányan az ezer évet jelképesen értelmezik. Némelyek pedig az ezer évet csupán jelképesen „hosszú időszaknak” mondják, nem pedig Jézus Krisztus szó szerinti földi uralkodását értik alatta. Azonban a Jelenések 20:2–7 hat alkalommal említi, hogy az ezeréves királyság ténylegesen ezer évig fog tartani. Ha Isten „hosszú időszakot” szeretett volna közölni, akkor megtehette volna anélkül, hogy világosan, újra meg újra pontos időintervallumot említ.


A Biblia beszél arról, hogy Krisztus úgy jön vissza a földre, mint Jeruzsálem királya, aki Dávid trónján ül (Lukács 1:32–33). A feltétel nélküli szövetségek miatt szükséges Krisztus szó szerinti, testbeni visszajövetele, amikor felépíti az Ő királyságát. Az Ábrahámmal kötött szövetségben Isten Izraelnek földet, utódokat és uralkodót, valamint szellemi áldást ígért (1 Mózes 12:1–3). A palesztin szövetség az ígéret földjére való visszatérést, a föld elfoglalását ígérte (5 Mózes 30:1–10). A Dávidi szövetség pedig Izrael számára megbocsátást ígért — azt a módot, amely által a nép áldott lehet (Jeremiás 31:31–34).


Krisztus második eljövetelekor a szövetségekben foglaltak be fognak teljesedni, amint Izráel összegyűjtetik a népek közül (Máté 24:31), megtér (Zakariás12:10–14), és a Messiás, Jézus Krisztus uralma alatt visszatér a földjére. A Biblia az ezeréves időszak tökéletes testi és szellemi környezetéről beszél. Ez az időszak a béke (Mikeás 4:2–4; Ézsaiás 32:17–18), öröm (Ézsaiás 61:7, 10), vigasz (Ézsaiás 40:1–2) korszaka lesz, nem lesz sem szegénység, sem betegség (Ámósz 9:13–15; Jóel 2:28–29). A Biblia arról is beszél, hogy csak hívők léphetnek az ezeréves királyságba. Ezért el fog jönni a teljes megigazulás (Máté 25:37; Zsoltárok 24:3–4), engedelmesség (Jeremiás 31:33), szentség (Ézsaiás 35:8), igazság (Ézsaiás 65:16) és a Szent Szellem teljességének (Jóel 2:28–29) időszaka. Krisztus királyként fog uralkodni (Ézsaiás 9:3–7; 11:1–10), és Dávid lesz a kormányzó (Jeremiás 33:15–21; Ámósz 9:11). Egyéb vezérek és kormányzók is uralkodni fognak (Ézsaiás 32:1; Máté 19:28), és Jeruzsálem a világ politikai központja lesz (Zakariás 8:3).


A Jelenések 20:2–7 megadja az ezeréves királyság pontos időtartamát. Ezek nélkül az igék nélkül is nagyon sokan a Messiás szó szerinti földi uralkodására gondolnak. Isten számos szövetségének és ígéretének beteljesedése egy szó szerint értendő, testbeni, eljövendő királyságon alapul. Nincs olyan egyértelmű válasz, amire alapozva elutasíthatnánk az ezeréves királyság szó szerinti magyarázatát, illetve annak ezeréves időtartamát.



Az első két válaszra piros kezet nyomtam. Nek azért, mert nem értek velük egyet, hanem azért, mert mind a ketten úgy kezdték a mondanivalót, mintha csakis az ő igazságuk létezne. Vegyetek példát a négyes válaszolóról, aki a kellő alázattal írta le a saját elképzelését. Nálatok sokkal, de sokkal okosabb és tanultabb emberek nem tudják erre a választ, nem ti mondjátok meg, hogy mi fog akkor történni. Beszélgetést kezdeményeztem, de látom a gőg miatt nem fog menni. Annyira azt akarjátok, hogy nektek legyen igazatok, hogy már beszélgetni sem lehet!

Living, nem írtál ezekre igét.

2017. júl. 12. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!


Teljesen igazságtalan vagy! Ha figyelmesen elolvasod az általad piros kézzel jutalmazott második hozzászólásomat, akkor magad is meggyőződhetsz róla, hogy abban semmi gőg nincs, és teljességgel alaptalan az a vád, miszerint: úgy kezdtem a mondanivalót, mintha csakis az én igazságom létezne! Én azt írtam, hogy a Biblia egyértelműen fogalmaz. Ez egy ténymegállapítás, amit jogod van cáfolni, de igazságtalan dolog minősíteni! Én tényeket közöltem, ha nem értesz egyet akkor beszélgessünk róla, de ne minősíts kérlek!


Üdv. Péter

2017. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Csatlakozom Péter reklamációjához.


Nyilván vak vagy,s fanatizmusod miatt, nem láttad meg a két kezdő szavamat:"Meggyőződésem szerint"..."Szerintem".


Nyilván,a te gőgöd nem viseli el mások kölönböző meggyőződését,és véleményét.


Sajnállak!


Térj meg!

2017. júl. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akik lepontoztak,megokolnák,hogy miért tették?
2017. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az abortusz áldozatai, vagy akiket kicsiként megöltek, vagy betegségben meghaltak"

Én nem hiszek abban, hogy nekik (szörnyű kifejezés, de:) "jár" még egy földi élet, bármilyen rövid is volt az életük. Abból mindenkinek csak egy van.

Az Ige, amit kértél:

"És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:" (Zsidókhoz írt levél 9:27)

Egyszer halunk meg, utána ítélet következik. Én nem látok az Igében semmilyen alátámasztást, ami kivételt tenne.


Tudom, hogy erre válaszolhatsz úgy, hogy "igen, de akkor mi lesz a döntés azok felől, akiknek egészen biztosan nem adatott választási lehetőség haláluk előtt, mint pl. az elvetélt magzatok vagy elhalálozott csecsemők stb.". Nos erre nem tudok mit mondani, csak azt, hogy az ítélet az Istené. Túlságosan merész lenne bármilyen elképzelést megfogalmazni.

Még annyit tennék hozzá, hogy bár én sem szeretek nem-tudni valamit, mégis ha az ember tökéletesen meg van győződve arról, hogy Isten igazságos, akkor az ítélettel kapcsolatos számos megválaszol(hat)atlan kérdés (mert rengeteget lehetne megfogalmazni) nem tudja nyugtalanítani. Nem tudom neked megmondani nemhogy az elvetélt magzatok, de bármely ismert történetű ember ítéletét sem! És más is jobban teszi, ha nem teszi. Mégis el tudom neked mondani azt, hogy kétségtelenül, megkérdőjelezhetetlenül igazságos ítélet fog születni minden egyes ember esetében. És mivel tudjuk, hogy Isten nemcsak igazságos, hanem irgalmas is, ezért emellett meg vagyok győződve, hogy az ítélet méltányos is lesz. Hiszen kegyelem nélkül egyikünk sem élhetne örökké.

2017. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!