Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem használják a Jézus keresztnevet?

Figyelt kérdés
2017. júl. 12. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár a korabeli zsidóság körében gyakorinak mondható név volt, a keresztények többnyire tiszteletből nem veszik fel. Igaz vannak nevek, amik valamilyen formában tartalmazzák, mint Krisztián, "Krisztushoz tartozó" jelentéssel.
2017. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyik országban se használják. Latin-Amerikában néha. De ott se elterjedt
2017. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert zsidó név. Használják csak a zsidók.
2017. júl. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jó, hogy nem használják, én tiszteletlenségnek érzem. Bár tudom, hogy külföldön használják, de én pl. ledöbbentem, amikor először hallottam ilyet.
2017. júl. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Na még az hiányozna... Találj ki még hülye kérdéseket
2017. júl. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Mert nem lehet.
2017. júl. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem szokás, hagyományosan nem adják, és az utónévkönyvbe sem került be.


Spanyol ajkú országokban használják, például Jesús Núñez Fernández spanyol festő, szobrász

[link]

ott a Mária nevet mellőzik hasonló okokból.

2017. júl. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hagyománya, de a Józsua illetve József név ugyanaz, mivel a héberben csak mássalhangzókat írnak/írtak és csak a kiolvasáskor kerültek bele magánhangzók tetszés szerint.
2017. júl. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Pl Krisztián, Krisztofer. Ezek közel állnak hozzá. Szerintem nem si tudják, hogy a nevük tulajdonképpen Jézus Krisztusra utal. Egyébként rengeteg név zsidó eredetű, sőt, továbbmegyek, a legtöbb név BIBLIAI eredetű, mégpedig a kereszténységhez is köze van. Pl. Ádám, Éva, Péter, Pál, és még sorolhatnám, rengeteg név bibliai eredetű. Kár hogy a viselőik nem is nagyon tudnak róla, és nem igazán élnek ehhez megfelelő életet :(
2017. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!