Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valóban "egybeforrt...

Jézus valóban "egybeforrt minden emberrel" feltámadásakor? Hol ír a Biblia arról, hogy minden ember az ő temploma volna, és nemcsak azok, akik megtérve átadták neki az életüket? Idézet a kifejtősben.

Figyelt kérdés

Nagybetűs kiemelés tőlem származik, mert úgy jelöltem, hogy a kérdésem azokra a gondolatokra irányul, amelyet kifejeznek.


Jézus valóban „egybeforrt minden emberrel”, kivétel nélkül? Minden ember az ő temploma? Hol ír arról a Biblia, hogy „minden emberrel egybeforrt” feltámadásakor?

Hol ír a Biblia arról, hogy minden ember az ő temploma, és nemcsak azok, akik megtérve átadták neki az életüket?


„JÉZUS a feltámadásakor valahogyan EGYBEFORRT mivelünk emberekkel, MINDEN EMBERREL. Ő nemcsak köztünk van jelen ezáltal, hanem bennünk is, Ő bennünk Él. Mi pedig AZ Ő TEMPLOMAI VAGYUNK.”



#könyv #Biblia #Jézus #Borbás Gabriella Dóra
2017. júl. 13. 12:31
1 2 3 4
 1/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Iget miert nem irtad az idezet hivatkozasat

vagy a a forrast


de a test az Isten temploma ezt tanitja a Biblia

mar Jezus elott is az volt

Jezus nem azert jott hogy Templomma tegye a testunk hanem hogy "megtisztitsa"

2017. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szentlelek befogadasahoz kesziti elo minket

ha igy erthetobb

2017. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam Igét, mert ez az idézet szövegrész nem a Bibliából van.


Ez a forrás:

Borbás Gabriella Dóra: A Biblia mint kommunikációs tankönyv

[link]


Testünk a Szentlélek temploma, amit Jézus megtisztít. Ez, így megfogalmazva már egészen más fénybe helyezi azt a részt. Köszönöm!


És mi a helyzet azzal, hogy:

"JÉZUS a feltámadásakor valahogyan EGYBEFORRT mivelünk emberekkel, MINDEN EMBERREL."?


Köszönöm szépen a választ!

2017. júl. 13. 12:43
 4/31 anonim ***** válasza:

Nem. Aki írta, elég rosszul közelíti meg a dolgot. Jézus teljesen más kapcsán beszél kicsit hasonló dologról, idézem is:

"Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne."


De ennek semmi köze a feltámadásához. Valamint nem minden emberrel, de minek magyarázzam, olvasd Jézus szavait, teljesen egyértelműek.

2017. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

A 3. hozzászólásomban én sem jól fejeztem ki magam, ezért ahelyett íme:


"A test az Isten temploma." - Hol van ez megírva a Bibliában? Azt tudom, hogy a megtért emberek a Szentlélek templomai, de ahhoz előtte be kell Őt fogadni, nem? És akik nem fogadják be, azok hogy lehetnének a Szentlélek temploma?


"Szentlelek befogadasahoz keszit elo minket."

Ezt értem.

2017. júl. 13. 12:48
 6/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 mar halalkor is Mindenkiert halt meg, buneikert


hogy feltamadaskor egybefort mindenkivel errol meg nem halottam ebben a formaban

2017. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

"De ennek semmi köze a feltámadásához. Valamint nem minden emberrel, de minek magyarázzam, olvasd Jézus szavait, teljesen egyértelműek." #4


"Valamint nem minden emberrel..." - Én is így értelmezem a Bibliát, ellentétben az idézett könyvben írtakkal. Éppen ezért is írtam ki a kérdést, mert úgy látom, ellentmondás van a Bibliában írtak és az idézett könyvben írtak között.


"...de minek magyarázzam..." - Nem muszáj, ha nem akarod. De engem érdekelne. Nem véletlen írtam ki a kérdést.


Köszönöm szépen a válaszodat! :)

2017. júl. 13. 12:51
 8/31 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy nincs szükség az én magyarázatomra, mert Jézus magyarázza, újra idézem szavait:

"Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne."


"úgy látom, ellentmondás van a Bibliában írtak és az idézett könyvben írtak között"

Előfordulhat. Nem ismerem se a könyvet, se az írót. Az biztos, hogy amit idéztél, nem szerepel a Szentírásban, hasonló sem.

Az igaz, hogy Jézus minden emberért meghalt, de olyan nincs benne, hogy mindenkivel "egybeforrt" volna. Ezt a szót egyedül azokra lehetne használni, akik eszik és isszák Krisztus Testét és Vérét, ahogy fentebb idéztem.


A "Szentlélek temploma" szerintem kicsit mást jelent. Ráadásul a Szentlélekről, és nem Jézusról szól. Nem szabad megfeledkezni, hogy az egy Istenségben három különböző személy van, nem egy személynek három megnyílvánulása.

2017. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5

kozben epp rakadtam erre

1Kor12


13Mi ugyanis mindnyájan egy Lélekben egy testté lettünk a keresztséggel: akár zsidók, akár pogányok, akár rabszolgák, akár szabadok. Mindannyiunkat egy Lélek itatott át.


lehet erre gondoltal egybeforras alatt


nem szoszerint utalva nagyon sok helyen elofordul


ugy emleketem szoszerint is benne van de eddig nem talaltam


1Kor6 = I. Korintusziaknak irt level 6. fejezet


ezt olvasd el


[link]

2017. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#9 19Nem tudjátok, hogy testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok?
2017. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!