Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pedofilok katolikus papok,...

Pedofilok katolikus papok, mégis hogyan tudnék ezután is bízni az egyházban?

Figyelt kérdés

Nekem 1 valamit magyarázzon meg valaki: ha a katolikus papok között vannak pedofilok, akkor miért kellene megbíznom 1-ben is, hogy a gyerekemet rá bízzam?

Higgyek benne, hogy ő jó? Ha ez így van akkor miért nem élek kedvem szerint és higgyen bennem Isten is, hogy jó vagyok? Hol van ebben az igazság? Hol van ebben az isteni szeretet? Én bízzam rá az egész életemet lelkemet egy TALÁN létező Istenre, a gyerekem lelkét egészségét életét egy TALÁN épelméjű papra? Ha Isten valóban szereti az embereket mégis mi veszi rá arra, hogy ilyent kérjen? Erre mondják, hogy higgy Istenben és a vallásban? Ha ez igaz akkor az egész keresztény vallás gonosz úgy ahogyan van.



2017. júl. 15. 18:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
66%

Gondolkozz már józan ésszel, logikusan!

Ha valakit felszentelnek papnak, az az ember valószínűleg azért kötelezi el magát egy életre, mert fontos neki a hite.

Másodsorban pedig, ahhoz hogy valakit felszenteljenek, 6 évet kell tanulnia, így feltételezhető, hogy a papok nem analfabéták, hanem eléggé művelt, magas tudással bíró emberek.

Namost.. ha valaki okos, akkor csak van annyi esze, hogy felmérje a helyzetet. a veszélyeket:

Egy pap a saját lakóhelyén közismert ember, az emberek olyan kategóriában tartják, mint a polgármestert vagy az orvost. S mint ilyen vezető emberekről, az emberek igyekeznek mindent tudni. Nálunk is így van, ha a pap lakásának ablakából nem látnak fényt kiszűrődni, már másnap beszélnek róla, hogy a pap tegnap este nem volt otthon. Namost egy ilyen helyzetben egy papnak nagyon oda kell figyelnie arra, hogy miket csinál, hogyan él.

A pedofil téma pedig olyan, hogy arra mindenki harap, azt mindenki elítéli, s sokszor elég a gyanúja is, máris bírósági ügy lesz belőle. Ha egy papnak netalán ilyen jellegű vágyai lennének, akkor is, te el bírod képzelni, hogy olyan h****e legyen, hogy ekkora botrányt csináljon, hogy kirúgják az állásából, hogy romba döntse az egész életét, illetve hogy börtönbe csukják? A gyerekek úgyis minden elmondanak, nyilván hogy egy pedofil tett nem maradhatna titokban, ha a gyerek meg lenne félemlítve, akkor is elszólná magát akaratán kívül.

Szóval egy művelt emberről feltételezz már annyi észt, hogy egy ilyen súlyos veszélyt józanul fel tud mérni, és nem fog ilyet megtenni.

2017. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

A pedofilozás egy veszett jó üzlet, különösen amerikában. Ugye itt 20-30-40 éves esetek kerülnek elő. Azt meg ne mondja senki, hogy molesztáltálás 20-30 évre rá derül ki. Bizonyítani természetesen nem tudják, még is hatalmas pénzeket perelnek ki az Egyháztól. Szóval egyik legjobb üzlet, gyorsan nagy pénzt...


Persze biztos vannak valós esetek is, ezek azonban csak nagyon elvétve és hamar kiderülnek, nem évtizedek múlva.


Jelenleg a médiában a katolikus Egyház a leginkább üldözött felekezet. Ez pedig ugyan úgy vonatkozik a jobboldali médiára is, ahol megengedik maguknak, hogy álkeresztények nyíltan "lebarmozzák" a pápát.

2017. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
A felmérések szerint családban sokkal több ilyen eset előfordul, mint egyházi körökben.
2017. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%

Hadd meséljek valamit. 50 éve voltam gyerek. Meglehetősen szerény anyagi körülmények közt cseperedtem, így aztán hatéves koromig, s utána is minden nyáron a rendkívül vallásos (katolikus) nagyszüleimnél nevelkedtem, gyakorlatilag a nálam mindössze másfél évvel idősebb nagybátyámmal együtt. Képzelhetitek, hogy nagyszüleim mindent megtettek, hogy a hit irányába tereljék a lépteimet. A nagybátyámból pap lett, belőlem ateista. De ne vágjunk a történteknek elébe.

A falu plébánosa a család jó barátja, s a vasárnap délutáni ultipartik elmaradhatatlan hőse volt. Qrvára nem értettem, miért nem veszi észre senki, hogy gyengéd szálak fűzik az akkor 13 éves nagybátyámhoz. Én kölyök voltam még, semmit sem tudtam a világról, főleg nem az ilyen mocskos szegmenséről, de nekem a napnál világosabban látszott, hogy mi van köztük. A mise utáni délutáni "lepihenések", amiknek kelléke volt a nagybátyám. Az együtt töltött idő, a lopott pillantások, érintések. A nagybátyám azelőtt őrülten szerelmes volt a falu legszebb lányába, de ez a szerelem egyszer csak elmúlt, és helyét átvette a "plébi". Aki persze cserébe igazgatta az útját, a legjobb papi iskolába járatta, lakást vett neki, stb.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy van ilyen. De hallottam már olyat is, hogy egy csavarhúzóval szúrtak le valakit, mégsem hiszem azt, hogy ki kellene tiltani a csavarhúzókat minden háztartásból. Egyetlen esetből balgaság lenne messzemenő következtetéseket levonni.

2017. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Tanárok között több a pedofil. Akkor mégis hogy bízzak az iskolákban?
2017. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a 6-oshoz: Nem kötelező iskolába járni, lehet valaki magántanuló. De akkor is félthetnéd a gyerekedet a tanároktól, ha kötelező lenne, ha már a papoktól félted. Aránylag több a pedofil tanár, edző.
2017. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"ha a katolikus papok között vannak pedofilok, akkor miért kellene megbíznom 1-ben is, hogy a gyerekemet rá bízzam?"

Edzésre sem járasd a gyerekedet, mivel az edzők közül is volt olyan eset, hogy pedofil volt az edző és gyerekeket fogdosott.

2017. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Alain Delon ***** válasza:
30%
tegnap 20:49: Ha olyan nagy "iskolázottak", a helyzetet felmérni tudók a papok, mi van azzal a pappal,a melyik megverte a postást, mert nem vitte időben neki a magazint, amire elő volt fizetve. Ez elég régen volt, de a tévé mutatta.
2017. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%
"Azt meg ne mondja senki, hogy molesztáltálás 20-30 évre rá derül ki. " Pedig nagyon sok ilyen van. ugyanis az áldozatok hallgatnak. vagy a saját szüleik fogják be a szájukat ha segítséget mernek kérni.
2017. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%

"Ha olyan nagy "iskolázottak", a helyzetet felmérni tudók a papok, mi van azzal a pappal,a melyik megverte a postást, mert nem vitte időben neki a magazint, amire elő volt fizetve. Ez elég régen volt, de a tévé mutatta."


Az utolsó tagmondatoddal el is árultad magad: "DE A TÉVÉ MUTATTA". Erről beszélek, hogy a tévé pont az ilyen naiv embereket tudja manipulálni, amilyen Te is vagy. Kíváncsi lennék, hogy melyik csatornán láttad ezt a bizonyos esetet.

2017. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!