Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtő Istent miért gondolj...

A Teremtő Istent miért gondolják a természetben levő energiának?

Figyelt kérdés
Amikor a Biblia kijelentette hogy mindenek felett áll! És Ő teremtett meg mindent. Szóval akkor személy kell hogy legyen.
2017. júl. 16. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Mert nem személy. Az Isten nem Gazsi, nem Pisti, és nem is Ági. Nem egy entitás akinek két keze meg két lába van. Akkor hogyan lenne mindenható?
2017. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor se születhetett meg Jézus Krisztus a semmiből.
2017. júl. 16. 16:12
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Talán csak egy kicsit gondoltad túlt Jézus születését... Nem hinném, hogy (ha létezik) Isten meg*#@ volna egy nőt.
2017. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam!De véleményem szerint Jézus Krisztus nem lehet az Atya Isten mert Jézus Krisztus csak a Fiú Isten lehet.😊
2017. júl. 16. 16:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a dolgokat.

Isten CSAK egy értelmes élőlény lehet (nem feltétlenül anyagi).

Bármiféle "energia" pedig nem értelmes, tehát nem lehet isten.


Az első egy vallásos, a második egy ezoterikus elképzelés, és a kettőt nem jó keverni.

2017. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Akkor 2 Isten van? Őszintén nem piszkálni akarlak, csak kíváncsi vagyok te hogyan érted. :) Isten és a fia akkor nem ugyan az, de istenek mindketten?
2017. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Energia alatt se azt az energiát kell értrni szerintem amit Jouleban mérünk, és lehet mozgási, helyzeti, hő stb. Inkább valami elvontabb dolgot. De hogy Isten egy személy aki egy trónon ül, (micsoda véletlen épp úgy mint a régi korok uralkodói) és aki egész nap trombitaszót hallgat...hát ez meglehetősen naív elképzelés azért. A szűklátókörű ember Istenképe persze mindig antropomorf. Ezért találták ki Zeuszt, Jézusra is ezért fogták rá hogy ő az Isten, stb.
2017. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én tényleg nem kukacoskodni akarok, csak érdekel a kérdező hogyan érti amit ír, mert véletlenül sem akarom félreérteni. :)
2017. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló: köszönöm szépen a választ! De én mindig egy fajta Élő Öntudattal rendelkező Lénynek gondoltam Istent. Vagy ha jobban tetszik Személynek.
2017. júl. 16. 19:40
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kell el fogadni az álláspontomat. Mindenki abban hisz amiben akar. Nekem például csak ez a véleményem.
2017. júl. 16. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!