Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik szó szerinti napokként...

Akik szó szerinti napokként gondoltok a teremtésre, mi győzne meg titeket arról hogy a teremtési napok csak jelképes értelemben vett napok?

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 21:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Ezesetben elnézést,nem tudom,ki kicsoda,csak feltételeztem,hogy ha az lennél,akkor mi a gond a kérdéseddel.
2017. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Úgyis kiborító ez a 44%-os. Te legalább értelmes módon írtál, bocsi is a stílusomért. De ez a 44%-os... szegénnyel komoly gondok lehetnek, még azt is meghazudtolja amit saját maga írt, csak hogy bármi áron ellenkezzen.

Szerintem hagyom is!

2017. júl. 19. 11:58
 53/62 anonim ***** válasza:
16%

"Igen, többféle oldalról megközelítve is ott vannak az ábrák a toll evolúciójáról.

Ha jobban érdekel, rengeteg cikk is foglalkozik a témával, de így szemléletesebben látszik a dolog. "

De engem nem érdekelnek a materialista világnézet alapján kreált kényszernézetek (értsd: "szerintük hogy volt"). Ez filozófia, nem természettudomány. Erről beszélgess mással.


Tudod, a toll evolúcióját nem lerajzolni kell, hanem genetikai információs változásokkal lépésről lépésre leírni:

- a genotípus változásainak felsorolását;

- az újonnan keletkezett fehérjék felsorolását;

- annak leírását, hogy a sejtosztódás folyamatának melyik fázisában kezdenek termelődni az új fehérjék;

- mely biomolekuláris reakciók láncolatának hatására választódik ki az a fehérje, ami fenotipikus változásokat eredményez, a kezdeti lépéseket jelentve ezzel a toll kifejlődésében;

- hogyan terjedt el az adott jelleg a szaporodóképes populációban;

- hogyan növeli az adott jelleg az egyed rátermettségét;

- hogyan ismétlődik meg ez a folyamat annyiszor, ahányszor szükség van rá ahhoz, hogy végül eljussunk a pikkelytől a tollig


Na, ez a természettudomány!

2017. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
31%

"Úgyis kiborító ez a 44%-os. Te legalább értelmes módon írtál, bocsi is a stílusomért. De ez a 44%-os... szegénnyel komoly gondok lehetnek, még azt is meghazudtolja amit saját maga írt, csak hogy bármi áron ellenkezzen.

Szerintem hagyom is!"

:))) Érezted hogy ellentmondásban vagy és nincs megfelelő természettudományos ismereted. Nagy személyeskedések közt kivonultál:) Kiborító ez?:) Ha valaki érdemben cáfol, akkor az már kiborító:)

2017. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
Kérdező, te ateista vagy, esetleg a Biblia valamely részét elfogadod?
2017. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te ateista vagy, esetleg a Biblia valamely részét elfogadod?"

Hát, én még nem döntöttem el. Talán agnosztikusnak mondhatnám magam.

Hogy is mutathatnám be magam röviden? Mondjuk az hogy valami ősrobbanás-szerű folyamattal kezdődött az univerzum kialakulása, azt nem nehéz elfogadni, hiszen a bizonyítékok kivétel nélkül valami ilyesmi eseményre utalnak.

Másrészről viszont nehéz elképzelni hogy ez csak úgy magától megtörtént volna, vagy hogy eleve az a rengeteg anyag abba a kis pontba sűrűsödve csak úgy, előzmény nélkül mindig is létezett volna. Emiatt hajlok afelé is hogy talán lehetett valami teremtő erő az egész mögött.

Csak mondjuk amikor azt látom hogy keresztények képesek így viselkedni, meg ilyen értelmetlen módon "vitázni", mint ez a 44%-os koma, ez mindig elveszi a kedvem a vallástól.

2017. júl. 19. 17:42
 57/62 imakommandós ***** válasza:

Isten a természetbe is belekódolta a természetét, vagyis felfogható a teremtett dolgokból, hogy egy csodatevő, mindenható erő kellett a körülöttünk látható világ létrejöttéhez.

Az ősrobbanás valamnnyire párhuzamba állitható ezzel a bibliai passzussal:


Ézs 44:24 Így szól az Úr, megváltód és alkotód anyád méhétől fogva: Én vagyok az Úr, aki mindent cselekszem, aki az egeket egyedül kifeszítem, és kiszélesítem a földet magamtól;


Vagy ezzel:


Zsolt 104:2 Aki körülvette magát világossággal, mint egy öltözettel, és kiterjesztette az egeket, mint egy kárpitot;


Vagy ezzel:


Jób 9:8 Aki egymaga feszítette ki az egeket, és a tenger hullámain tapos.


És még egy utolsó:


Jer 10:12 Ő teremtette a földet az ő erejével, ő alkotta a világot az ő bölcsességével, és ő terjesztette ki az egeket az ő értelmével.

2017. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 Pietrosol ***** válasza:
29%

Szia!


Nem hinném, hogy győzködni kell bárkit, aki nem fedezi fel magában azt a kettős gondolkodást, hogy a teremtés napjait szó szerint a mai 24 órás napokkal azonosítja, míg felületes dendrológiai ismeretekkel is kijelenthető, hogy nem létezik olyan fa, amelynek a termése a jó és rossz tudás.

2017. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
Pietrosol, nem tudom, hogy te ateista vagy mondjuk keresztény vagy-e? Ha ateista, akkor nincs mit mondanom, bár nem értem, hogy miért trollkodsz ide, miért foglalkozol tőled távol eső dolgokkal, és ez szól minden ateistának, aki ide írogat. Ha viszont keresztény, és nem tudod elképzelni, hogy egy fát Isten a jó és rossz tudásának fájává teremtett, elfogadom. De akkor miért fogadod el, hogy Jézus halottakat támasztott fel, volt, aki már három napja halott volt, vakokat gyógyított, tett látóvá, halottként feltámadt, valaki megfogta a ruháját és meggyógyult, hogy Jézus feltámaszt mindenkit haláluk után, hogy hihetsz az örök életbe, ha egyetlen nyamvadt fát nem tudsz elképzelni? Nem érzed egy kicsit válogatósnak a hitedet? Ami trendi, az rendben, ami nem trendi, az fúj...
2017. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

A 'még nem döntöttem el' és az agnosztikus nem ugyanaz. Az agnoszticizmus szerint Isten létezése sem nem bizonyítható,sem nem cáfolható, így soha nem fogjuk megtudni az igazságot. Tehát felesleges kérdéseket feltenni, nemde?

Na te itt kérdeztél, szóval csak annyi, hogy nem foglaltál állást, ami elég veszélyes állapot, mert ha két út között te semelyiken sem indulsz el, csak a parton ácsorogsz, de közben az idő szalad és a végéhez közelít nem jó ott állni, ahol a part szakad.


Na most az ősrobbanás.

Na itt már az elején semmi nem volt, ami nem semmi, mert aztán valahonnan a világegyetem anyaga egy pontra koncentrálódott. Tehát a semmiből lett az anyag? Hm.

Alighanem a semmiből semmi sem tud kialakulni.

Örülök, hogy te is belátod, hogy ennek semmi értelme.


Na most nézzük meg így:

Van Isten. Kezdetben pedig megteremtette a világot. Nem tudjuk hogyan, talán agy robbanással (de nem valószínű, az elmélet sok ponton hibádzik, a tudomány folyamatos fejlődése miatt pedig egyre több kérdés vetődik fel ezzel kapcsolatban), de nem is fontos tudnunk hogyan.

A Biblia kész tények elé állít, és hiába írta volna le pontosan a teremtés folyamatát, úgysem lennénk képesek felfogni. De ismétlem nem is kell, nem ez a Biblia üzenete.

Nem ésszerűbb, hogy az Örökkévaló Isten teremtette a komplex világot, a természeti törvényeket, mint azt, hogy az abszolút semmiből lett valami?


Hit által kell elfogadnunk, hogy Isten létezik. Ne másban keresd a válaszokat, hanem Isten Igéjében.


A fő kérdést pedig sajnálom, de nem tudom elképzelni a jelképes napok mibenlétét, ha leírnád hogyan lehet elképzelni a napok hosszú korszakok dolgot, akkor megvitathatjuk. :)

2017. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!