Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire számít istenkáromlásnak?

Mennyire számít istenkáromlásnak?

Figyelt kérdés

az hogy "isten verje meg"?

meg multkor véletlenül rondábbat mondtam mert ideges voltam nem szándékosan.. ez megbocsáthatatlan bűn? :O



2017. júl. 23. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha hívő lennél akkor magadtól is tudnád mekkora bűn. Ha nem vagy az akkor eleve nincs értelme az "isten" szónak, legyen az bármilyen kontextusban.


Nem lehet hogy csak unatkozol és ez ugrott be hogy ki kellene írni? A ":O"-hangulatjel már adja magát hogy mennyire komoly a kérdés.

2017. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
23%

Mond inkább legközelebb azt hogy:


A GYÁRJÁT ANNAK A FAJTÁDNAK!!!

2017. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
istenkáromlásnak számít. én is szoktam mondogatni cifrákat, de még nem büntetett meg érte.
2017. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem káromlás, ne aggódj. De ne mond többet, szokj le róla. Isten megbocsájtja. HA valaki nem hisz Jézusban, az nem kap bocsánatot
2017. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat megnyugodtam! :))
2017. júl. 23. 12:16
 6/12 követ62 ***** válasza:
53%

Isten mindent megbocsát amit igazán megbánunk.

Ami pesze azt takarja, hogy el is hagyjuk.

Csak gondolj Jézus szavára amit a parázna nőnek mondott!

"Eredj el és többé ne vétkezzél!"


Szerintem, ha igazán szeretsz valakit, azt tiszteled és meg sem fordul a fejedben, hogy olyat mondj, ha hallaná akkor megbántódna.

Csak gondolj arra mit tett érted és ennek fényében beszélj rólla!

Le lehet szokni a csúnya beszédről, csak figyelned kell rá.

Ja, és kérheted is imában a segítséget.


Sok áldást neke!

2017. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kimondottan kárlomlás, hanem inkább átkozódás.


Persze egyik sem helyes. Meg nem véletlenül mondjuk, hogy Isten nevét hiába szádra ne vedd.

2017. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy szól a parancsolat hogy "Isten nevét hiába szádra ne vedd."

Itt tényleg hiába vetted a szádra.

2017. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Prókátor ***** válasza:
31%
Bűnt akkor követ el az ember, ha TUDVA ÉS KÉSZAKARVA megszegi Isten parancsát. Tehát a felindulásból kimondott hasonló szöveg NEM számít bűnnek!
2017. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 követ62 ***** válasza:

"Bűnt akkor követ el az ember, ha TUDVA ÉS KÉSZAKARVA megszegi Isten parancsát. Tehát a felindulásból kimondott hasonló szöveg NEM számít bűnnek!"


Ez igaz. De azért lehet rá törekedni, hogy ez se legyen. Hidd el, ha kéred Isten erőt ad, hogy sikerüljön.

Jn.2:1

"Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek; ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, 2 mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért, de nemcsak a miénkért, hanem az egész világ bűnéért is."

2017. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!