Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít istenkáromlásnak?

Granulátum kérdése:

Mi számít istenkáromlásnak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm arab országba utazik, dolgozni nem turistaként. Szóltak neki, hogy vigyázzon az istenkáromlással, még az ártatlan megjegyzésekkel is.


Nem tudom, hol tart most a felkészülésben, de ti vallásosok biztos tudjátok mi számít istenkáromlásnak, hisz ebben hasonló a keresztény meg a muszlim vallás.

Most nem a káromkodásokra vagyok kíváncsi, hanem a 'Te egy isten vagy!/Te vagy az isten' annak számít-e, ha valakit így dícsérünk, vagy mennyire jó poén a 'Tegnap beszéltem Allahhal telefonon' megjegyzés?


FIGYELEM MÉG EGYSZER: NE ÍRJATOK KÁROMKODÁSOKAT!!!



2012. ápr. 5. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

"'Te egy isten vagy!/Te vagy az isten' annak számít-e, ha valakit így dícsérünk, vagy mennyire jó poén a 'Tegnap beszéltem Allahhal telefonon' megjegyzés?"


Meg se forduljon a fejében!!! Komolyan! Legalábbis, ha egyben szeretne egyszer hazajönni. Ha ilyen szavajárása van, először változtasson a gondolkodásán, éljen még itt egy pár évig, majd utánna menjen ki...

2012. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az arabok/muszlimok nagyon fanatikusak, az általad leírtakért minimum megölnek...


[link]


"A maláj kormány terroristaként kezeli azt a 23 éves szaúdi újságírót, akinek fejét tízezrek követelik a Facebookon és a Twitteren, mert kezet fogna Mohamed prófétával, és nem kezet csókolna neki."

2012. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Allahról és a Koránról inkább ne is beszélj semmit, szerintem.

Vagy kérdezd meg, hogy elmondhatod-e.

Szomorú, hogy egyesek a brutális gyilkosásokat, Istennek tulajdoníják.

2012. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azért nem kell káromkodni mert esetleg ezzel valamilyen vallás híveit felhergeli az ember hanem inkább azért mert a káromkodás egy kicsit olyan mintha az ember megsértené a világ legnagyobb hatalmú lényét. Nem túl bölcs dolog.

Ha idejönne Obama elnök akkor valószínűleg őt is csak kevesen mernék szidni szemtől szembe.

Káromkodásnak pedig a Biblia szerint az számít ha valaki Isten nevét fölöslegesen emlegeti. (tehát közben nem is gondol Istenre vagy nem komolyan gondolja amit mond)

2012. ápr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!