Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor kell megtérni?

Mikor kell megtérni?

Figyelt kérdés

Van egy hívő kollégám ,és "állandóan" azt mondja,hogy meg kell térni,Isten szeret,meg ilyesmi.

De én nem érzek Isten felé semmit,és nem nagyon értem amiket mond Jézusról.

Most akkor hogyan térjek meg ha még nem érdekel.A kollégámat se szeretném megbántani avval hogy hagyja már abba, majd később,hátha érdekelni fog.Ilyenkor mi volna a megoldás? Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 29. 12:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Azok akik ismételten lepontoztak, remélem megpuszilják az édesanyjukat, és mosolyogva köszöntik a templomban, gyülekezetben a közösséget, micsoda képmutató emberek, komolyan azt hiszitek, hogy ezek Isten előtt titokban maradnak? Milyen rohadó belső lehet annak, aki a gyakori kérdéseken éli ki magát, aztán meg a családja, gyülekezete előtt, imádkozik, kedveskedik, mintha minden rendben lenne. Figyelmeztetlek titeket, hogy Isten látja, mi van bennetek. Engem inzultálhattok egész nap névtelenül, a számítógép elől, és nevethettek magatokban, hogy ártotok embertársatoknak, de majd Jézus előtt el kell számolnotok, úgy ahogy nekem is.
2017. júl. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
31%
Kedves huszadik, mennyiben kapcsolódik ez a megtérés témájához? Júdás nem volt megtérve újszövetségi értelemben, ahogyan a többiek sem, ugyanis az újjászületés valósága Jézus feltámadásáig nem volt elérhető. Az, hogy Jézus az elsőszülött a halottak közül (Kol 1,18; Jel 1,5), azt jelenti, hogy Ő volt az első, Aki valaha is újjászületett. Aki újjászületett az megtért újszövetségi értelemben, azaz átment a halálból az életbe (1Jn 3,14), megigazult (Rm 5,9; 10,10; Gal 2,16), a Sátán királyságából átment Jézus királyságába(Kol 1,13). Mindez nem azt jelenti, hogy mindenestől meg is érkeztünk a Menny dicsőségébe, csak azt, hogy már átáltunk Jézus Krisztus oldalára, és az Újszövetség ezt nevezi megtérésnek. Természetesen további megtisztulásra és megszentelődésre van szükségünk, de ezek már csak következményei a megtérésnek, nem pedig maga a megtérés. Ha valaki a megtisztulás, megszentelődés folyamatán még nem esett át, de itt kell hagynia valamiért ezt a világot, Jézushoz fog kerülni, és ott fog átmenni a szükséges változáson. Természetesen, ha valaki játszadozik Isten kegyelmével, bűnökben él, és megmarad bennük, az csalódni fog, ha azt hiszi, hogy Isten úgy is magához fogja venni. Az ilyen ember a tűzzel játszik, mert ha ebben az állapotában hal meg, a Sátán jogot fog formálni a további sorsára, és Isten nem fog tudni segíteni neki, mert a halál fullánkja ott van az életében, amin keresztül megosztja vele a természetét.
2017. júl. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Pietrosol ***** válasza:
62%

Szia!


Kérdezd meg tőle, hogy miből kellene megtérned! Mi az a hibád, ami arra utal, hogy rosszul "működsz". Meg tudja-e mutatni a tévelygésed, ami miatt megtérésre lenne szükséged. Szerintem egy csomó emberrel nincs semmi gond, csak egy feleslegesen keltett, mesterséges bűntudattól menekül.

2017. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 imakommandós ***** válasza:
58%

A megtérés valóban egyszeri esemény és nem keverendő össze a megszentelődéssel.

A megtérést az mutatja ha valaki bűnbánatot tart, megváltoztatja a gondolkodását, és megváltoztatja az életmódját! Addig a bűnnek szánta oda magát, onnan pedig Istent szolgálja még akkor is ha vannak bűnei és hibái amiből Isten kegyelme és az odaszánt élete fogja megtisztitani a megszentelődés útján.

2017. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező Ma kell megtérni, mert a holnap már nem bíztos.

A megtérés egyszerüen Isten felé fordulás teljes szivböl elméből minden erőböl.

2017. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Mond, hogy köszönöd az iránymutatást, te magadban ezt feldolgozod. Ha szeretnél erről beszélgetni, akkor munkán kívül megkeresed.


Nem kötelező semmi. Ha te másképp akarsz hitet gyakorolni, akkor tégy úgy. Ez az emberhez tartozik, nem a kollégához. Magadban hiszel (mármint magadban, csendben Istenben), nem a kollégádon keresztül. Már ha a vallásod olyan.

2017. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Csak higgy Istenben és ne bűnözz!Én azt hittem még mielőtt elkezdtem haladni a jó úton,hogy jó vagyok,vagy,hogy csak,hogy egy kicsit vagyok rossz.Azután rájöttem,hogy soha nem segítettem a koldusoknak,önző voltam,pénzsóvár,élvhajhász,parázna,engedetlen a tanároknak,káromkodó,tehát több dologban olyan,mint amilyennek Pál leírta a mai kor emberét.Még azokból a hálátlan igaz rám,mert külön élek anyámtól és nem a legjobb viszonyunk,bár tisztelem meg minden,feláldoznám az életem is érte,de nem hívom fel,és nem látogatom meg őt,hanem ő hív fel engem nagyon ritkán.Szóval van még pár dolgon javít ani,javulni,de már nem olyan rossz,mint az elején...Próbálj mindenkit teljes szívedből szeretni és olvasgatni a Bibliát és a kollégád csak jót akar neked,csak nem ért a hittérítéshez,mindenkinél,bár ezt mindenkinél máshogy kell csinálni,szóval...
2019. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Vigyázz azzal a megtéréssel.
2019. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!