Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vélekedik a katolikus...

Hogyan vélekedik a katolikus egyház a prostitúció igénybevételéről azon férfiak esetében akik önhibájukon kívül nem tudtak megházasodni?

Figyelt kérdés
Én mindig is szimpátiával viseltettem a katolikus egyház iránt, de azon tanításukat, hogy meg kell házasodnom, és monogám párkapcsolatban kell élnem, jelen körülmények között nem tudom teljesíteni. Egyszerűen azért, mert régóta próbálok megfelelő társat keresni magamnak, de nem megy. Nem vagyok jóképű, nem vagyok kommunikatív, nem vagyok humoros, nincs meg bennem semmi, amit egy nő egy férfiban keres. Egyszerűen nem kellek senkinek sem. Tisztában vagyok vele, hogy a biblia azt írja, hogy mindenkinek van valahol egy párja, és azt meg kell találnia, de ez a modern társadalomban nem így működik. Itt vannak nők akikért tolonganak a férfiak, és vannak férfiak akikért tolonganak a nők, illetve vannak nők és férfiak, akik meg egyszerűen nem kellenek a kutyának sem. Nem én tehetek róla, így adatott. Ha pedig valaki azoknak a férfiaknak a csoportjába tartozik akik nem kellenek a kutyának sem, akkor gyakorlatilag nincs más lehetősége, hogy intim kapcsolatba kerüljön egy nővel, mint a prostitúció igénybevétele. Hogyan ítélné meg ezt a katolikus egyház egy ilyen esetben?

2017. júl. 29. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Elíteli, mert a szexualitás egy szent dolog, és nem szabadna pénzért megvehetőnek lennie. A prostítúcióval meg a nő saját magát alacsonyítja le árucikké.
2017. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy olyan társadalomban, ahol egyeseknek van lehetőségük megházasodni, másoknak pedig nem, egyszerűen azért mert nincs igény rá ott valahol maga a házasság is árucikk nem, még ha nem is pénzért veszik, hanem valami másért, mondjuk a nő szépségéért.
2017. júl. 29. 21:14
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
A nők nem szeretik a magukat sajnáltató, nyavalygó férfiakat. Rengeteg csúnya ismerősöm van, egy részük csúnyácska nővel van, a másik részük meg kidumálja a bugyijából a legjobb csajokat is. Ha ronda vagy, akkor vagy ne topmodellek után ácsingózz, és adj lejjebb a magasztos igényeidből, vagy pedig tanulj meg csajozni és akkor a modellcsajok is besikerülhetnek.
2017. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Mivel te úgy gondolod, hogy a szex olyan, mint a levegő vétel és e nélkül nem tudsz élni, a nő pedig az eszköz, hogy kielégülj, ezért se keresztény nem vagy, se normális férfi. Brrrrr...


Te! Önmegtartóztatásról hallottál már?

2017. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, bűnös vagyok. A keresztények sokszorosan felettem állnak, nem azt írtam, hogy keresztény vagyok, hanem, hogy szimpátiával viseltetem a keresztények iránt. Éppen azért, mert felettem állnak.
2017. júl. 29. 21:52
 6/20 A kérdező kommentje:
A kérdést nem azért tettem fel, hogy saját keresztény mivoltomat igazoljam, hanem, hogy a dolog ellentmondásosságára mutassak rá. A szex nyilvánvalóan bűnös dolog, de vajon nem éppen ennyire bűnös dolog e a kasztrendszer kiépítése. Hogy van egy kaszt, akik házasodhatnak, és van egy kaszt, akik nem. Így ha azon emberek, akik abba a kasztba tartoznak, akik nem házasodhatnak prostitúcióhoz fordulnak, lényegében bűnös úton ugyan, de a kasztrendszer ellen lázadnak.
2017. júl. 29. 22:08
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Ameddig nincs párod,addig fogadd el azt az állapotot amiben vagy.Foglald le magad,találj új hobbit, mélyitsd az Istennel való kapcsolatodat akkor kevesebbet fogsz ilyen dolgokkal foglalkozni.Ha jönnek az ilyen érzések próbálj megküzdeni velük.Nem kell feltétlenül prostihoz szaladni.Bocsi,de ez kicsit szánalmasan hangzik.Meg a saját kielégülésünket keresni önzés és bűn.Számtalan más dolog van ami örömet tud okozni az életben.Keress tiszta örömforrásokat ilyen pl.az olvasás,sportolás...Dolgozz a személyiségeden,fejleszd az önbizalmad és imádkozz Istenhez egy társért.Ő előbb-utóbb mindenkinek megadja amire a szivében vágyik de az általa rendelt időben.
2017. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus hozzáálláshoz nem tudok sokat mondani,csak egy egyszerű keresztényként az én véleményemet.


Nincs kasztrendszer hazánkban,csak olyan,ahova az egyének beskatulyázzák magukat.

Az,hogy ki talál társat magának,NEM a külsőjétől függ!(Közeli ismerősöm-36 éves-csinos szűz lány.Kimondottan formás,és szép arcú.Olyan akire visszanéznének a férfiak,ha viselkedésében,mozgásában nem mutatna,egy aszexuális viselkedést.Eldöntötte,hogy szüzességét,csak a férjének adja,s ennek érdekében viselkedésében taszítja a vágyakozó férfiakat.Ennek az ellenkezője is igaz,amikor más nők,szinte rámásznak a férfire az első találkozásukkor.)


Viselkedésedben,hozzáállásodban kell változnod,s nem kell prostikkal szennyezni tested,lelked.

2017. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

A prostitúció és igénybevétele is bűn.


A szépség nemcsak a külsőn múlik. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.


Néha jól esik sajnáltatni magunkat, de utána fel kell állni és továbbmenni.

2017. júl. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Akár keresztény vagy, akár nem, a prostitúció igénybe vételével saját magadnak is ártasz, és a prostituáltnak is.


Igen, azért mert egy férfi, tud magának parancsolni, és nem a "farka" irányítja, hanem az esze.


Egy keresztény esetében pedig a hittől átjárt józan ész, amely segítségével nem önző módon akarja kiélni az ösztönét, hanem erkölcsös módon.


Aki nem tanulja meg a saját ösztönét kordában tartani, az a szexualitásban akár egy állati szintre is képes le süllyedni.

2017. júl. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!