Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én katolikusként a vasárnap...

Ha én katolikusként a vasárnapi mise helyett református istentiszteletre járok rendszeresen, és már nem tudom elfogadni a katolikus egyház több tanítását, akkor én hitehagyottnak számítok katolikus szempontból? És református szempontból?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 11:30
1 2 3 4
 1/31 Prókátor ***** válasza:
46%

Igen, az vagy.

Az egyik már nem vagy, a másik még nem vagy. Csak nehogy két szék között, a pad alá essél!

2017. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 követ62 ***** válasza:
69%

Szia.

Katolikus szempontból biztos.

De én azt mondom, nem egyházban, vallásban kell hinni, hanem Istenben és az Ő szavában.

Mert az egyház (bármelyik) nem ment meg, nem ad üdvösséget, csak egyedül JÉZUS KRISZTUS!

Őt kövesd, hozzá ragaszkodj és a tanításához!

2017. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#2


TUdom, hogy nem az egyház üdvözít, egyik sem.

Viszont JÉZUS KRISZTUS parancsa, hogy hordozzuk egymás terhét - azt pedig csak úgy lehet, ha másokkal közösségben vagyunk! Ezért igenis fontos a közösséghez tartozás.

2017. júl. 23. 12:34
 4/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem követed, és nem is akarod követni a katolikus vallást, akkor nem vagy katolikus. Igen, mondhatni, hogy hitehagyott vagy. Ha a református vallást követed, akkor református vagy. Ennyi.
2017. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 követ62 ***** válasza:
100%

Természetesen.

Én nem is azt akartam mondani, hogy közösség nélkül.

Ne érts félre! Csak szerintem a legfontosabb Istennek megfelelni és csak azután következik az ember, a közösség és egyéb.

Mert nem tudsz mindenkinek úgysem megfelelni, de ha Istennek megfelelsz akkor nagy valószínűséggel sokaknak megfelelsz.

Én így gondoltam.

2017. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%
Jézus hol mondott olyat, hogy hordozzuk egymás terhét??? Jézus azt mondta, hogy úgy szeressük ellenségünket, mint önmagunkat. Hol mondott olyat, hogy hitben testvérem terhét vegyem a vállamra?
2017. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
Követ, ha Istennek megfelelsz, nagy valószínűség szerint keveseknek fogsz megfelelni. Ha sokaknak megfelelsz akkor valamit nem csinálsz jól. Keskeny az az út, és kevesen járnak rajta, kicsi az a kapu...
2017. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#6

"Egymás terhét hordozzátok, és így töltsétek be Krisztus törvényét." (Gal. 6,2)


Az, hogy szeresd felebarátodat azt is magába foglalja, hogy segítem, amennyire tudom. Ezt pedig csak úgy lehet, ha közösségben vagyunk.

2017. júl. 23. 13:03
 9/31 A kérdező kommentje:
A #7 válasszal teljesen egyetértek.
2017. júl. 23. 13:05
 10/31 anonim ***** válasza:
6%

Hát ezt pont nem Jézus mondta... Jézus pont ennek az ellenkezőjét mondta, minden napnak megvan a maga baja...

Mt 16,24 Ekkor monda Jézus az ő tanítványainak: Ha valaki jőni akar én utánam, tagadja meg magát és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.


Pál nem Jézus tanítványa volt, teljesen ellentétes tanítást hirdetett, mint Jézus. Ő farizeus volt. Jézus a tanítványokat szétszélesztette, nem gyülekezetekbe tömörítette.

2017. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!