Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti szívesen...

Keresztények! Ti szívesen beszélgtnétek úgy Istennel, mint egy másik emberrel?

Figyelt kérdés
Akár úgy, hogy csak a hangját halljátok, kár úgy, hogy csak igen, nem válaszokat ad. Én örülnék egy ilyen lehetőségnek, ha tanácsot tudnék tőle kérni például.

2017. aug. 2. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szívesen beszélgetnek úgy is Istennel ahogyan azt te kérdezted!
2017. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, csak egy kicsit gyorsabban.

Úgyis tudja a gondolataimat, problémáimat, ezért ne kelljen kérdezni, hanem eleve válaszoljon arra, amit kérdeznék, és ne csak arra, hanem azt mondja, ami a legjobb nekem - akkor is, ha azt meg se kérdezném.


Kérdező, neked csak akkor lenne ez így jó, ha kvízt akarnál vele játszani.

2017. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet közvetlenül "beszélgetni" az Istennel, de ehhez nagyon ismerni kell Jézus tanítását, az Evangéliumokat.

Azért kell nagyon ismerni, mert nem csak az Isten, de a gonosz szellemek is szeretnének "beszélgetni", az-az, hogy Isten nevére hivatkozva félre vezessenek könnyelmű és kellő ismeretekkel nem rendelkező naiv embereket.

Ebben nagyon profik...


Vannak olyan keresztény közösségek, ahol közösségben gyakorolják ezt, és párbeszéd imának nevezték el ezt a beszélgetést.

A lényege, hogy amit "mond" az Isten, az nem lehet ellentétben azzal, amit Jézus tanított magjában az Evangéliumokban.

Valamint, hogy egy jézusi közösség kontrollálja a kapott üzeneteket. De nagyon jó, ki lehet próbálni, ha a feltételek adottak.


"Ha vállalod, hogy reggelenként találkozz Velem olyan imában, amely nem már megtanult szövegből áll, hanem éppen akkor fogalmazott saját szavaid alapján szólsz Hozzám, akkor ugyancsak a saját szavaid által tudok olyan mondatokat mondani neked, amelyek építenek, buzdítanak és vigasztalnak téged. Ez a párbeszédima!


Amíg önmagadon kívül keresel Engem, addig nem tudlak bensőleg formálni. Ha elhiszed, hogy Én benned élek (János 14:23), akkor azt is el tudod hinni, hogy minden építő, buzdító és vigasztaló gondolatot Én sugalmazok neked. Neked csak szavakba kell öntened ezeket az Általam sugalmazott gondolatokat, és máris kész a párbeszédima! Csodálkozva fogod megtapasztalni, hogy nem tudod becsapni magadat!"


[link]

2017. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen szívesen beszélnék :)
2017. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!