Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bemutatnátok a vallásotokat,...

Bemutatnátok a vallásotokat, anélkül hogy a másikét fikáznátok?

Figyelt kérdés
Én aszem reformátusnak vagyok keresztelve de ez itt ki is fújt.

#Isten #Jézus #Krisna #Buddha #LaVey #Marduk #konfúciusz #zarathusra
2017. aug. 9. 14:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, 22 éves, tini koromban kezdett komolyabban érdekelni a vallás. A szüleimtől nem kaptam vallásos neveltetést, ez a saját utam volt, saját választás. Egyházi kollégiumban éltem, sok reformátussal. van, ami tetszik más felekezetekben, úgy vélem, van mit tanulnunk másoktól, de a hitem a katolikus hitvallással egyezik, amit már előttem leírtak. Ezt tartom sajátomnak.
2017. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, római katolikus, azon belül a karizmatikus lelkiség áll hozzám közel, ökumenikusan nyitott vagyok. :)
2017. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 követ62 ***** válasza:
94%

Katolikusként kezdtem, de 21 éve adventista vagyok.

Hiszek az Egy Istenben Aki Atya, Fiú, Szentlélek.

Hiszek az Ő szavában a Binliában (amit van ahol szó szerint, de van ahol jelképesen kell érteni).

Hiszem, hogy Isten változhatatlan és örök. Szent, Igaz és Jó ahogy az Ő törvénye is.

Hiszem, hogy Istennek most is van látható népe amelyhez tartozás nem jelent egyenes utat az üdvösségre.

Viszont hiszem, hogy a láthatatlan egyház tagjai ott vannak minden más közösségben, vallásban (de csak egyedül Isten tudja kik ők).

Hiszek a profeciáknak amely szerint Jézus hamarosan vissza jön és magához veszi az övéit a látható és a lathatatlan népéből.

Hiszem, hogy a "világ vége" olyan örömteli esemény mint ahogy a Biblia írja aratás, mennyegző, vagy a gyemek születése.

És elkezdődik egy örök, boldog élet dicsőséges testben melynek nem lesznek semmilyen korlátai (sem idő, sem tér)

Bejárhatjuk az egész ismert és ismeretlen univerzumot.

Örökre Isten jelenlétében élhetünk, mert a Földről fogja irányítani birodalmát és soha többé nem lesz lázadás.

2017. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 imakommandós ***** válasza:

A vallás nem használ semmit inkább Immanuelről írok. A sötétségben és halál árnyékában ülők között megjelent az igazi világosság, Jézus Krisztus. Mindannyian bűnben születtünk, törvénytelenkedtünk és méltók lennénk a halálra, de a törvény igazságos ítélete végre lett hajtva Jézus Krisztuson. Krisztus keresztjének vére végleges elégtétel a világ bűneiért. Isten megbocsájtásának egyetlen feltétele van, hogy hit által el kell fogadnunk Krisztust Urunknak és megváltónknak. Ez egyben a feltámadott Krisztusban való hit is ami a megigazulás feltétele.

Az a fajta hit ami a megigazuláshoz kell, többet jelent mint értelemmel elfogadni és elismerni az evangélium tényeit.

A görög "pisztisz" jelentése: ragaszkodni valakihez - valamihez, rábízni magát valakire, hűségesnek lenni, valakibe vetni a bizalmat, stb. "Aki hisz énbennem" = aki nekem átadja magát. Vagyis a Krisztusban való hit szeretetből fakadó engedelmességre és jócselekedetekre ösztönöz ami egy teljesen új életmódban válik láthatóvá.


Ján 3:16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Sokszor hangoztatott vers, amelyben Isten nem a saját fejünk utáni vallásoskodást vár tőlünk és nem is formális közösséget mintha el lehetne intézni annyival, hogy egyszer gyerekként megkereszteltek, hanem az írások kijelentéseiben és igéreteiben való feltétlen bizalmat amelyek Isten Fiáról tanúskodnak.

2017. aug. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2017. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!