Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gáz, ha sírtam, amikor egy...

Gáz, ha sírtam, amikor egy személy szellemi vezetéséért illetve üdvözüléséért imádkoztam?

Figyelt kérdés

Életemben először tettem néhány hete. Először édesapámért, mert olykor visszatér nála az alkohol, és kiváncsi vagyok, ha imádkozom érte jelentkezik-e nála ez a probléma, hogy alkoholban keresi a megnyugvást.

Csak egy pillanatra fogott el valami elérzékenyülés, mintha átéreztem volna mitől szenved(ünk).

A napokban eszembe jutott egy lány (ez most túlzás, mert mindig eszemben van, de inkább a szívemben, de ezt nem szívesen vallanám be senkinek), szóval teljesen a topon voltam érzelmileg, éppen megtudtam venni amit akartam nem is gondoltam volna, tehát semmi okom nem volt a szomorúságra...én is meglepődtem, abba kellett hagynom, mert a sírás folytogatott, megkellett állnom két szónál "szíve" , "szentlélek"

Nem tudom, érted-e, ez nem bánat és nem öröm könnyek voltak, mert élveztem. Most bolond vagyok?

A hangom is remegett, amikor a lányra gondoltam, és az imában "a szíve" szót ki kellett mondanom. Csodálatos volt, az egész ima gyönyörű. Sose hinné el, hogy én érte imádkoztam.

Másnap felvettem valakit ismerősnek az FB, s ott olvasom Márai Sándor - Valaki értem imádkozott.

Tudom, hogy bolondság, de mintha ez a lány üzenete lett volna nekem. Jó érzés, nagyon, persze tudom könnyű álomvilágba ringatni magunkat.

37F



#ima #Szentlèlek
2017. aug. 10. 22:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most nézten utána, Reményik Sándor írta.
2017. aug. 10. 23:01
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Hogy is mondjam, nem elvárt dolog.


Inkább Jézus szavait idézném, hogy jobban megértsd:

Jézus odafordult hozzájuk, és így szólt: "Jeruzsálem leányai, ne miattam sírjatok! Magatokat és gyermekeiteket sirassátok!"


Tehát a saját bűneink miatt kell sírnunk inkább.

2017. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Isten a másokért való imát is szívesen fogadja.


A Biblia újra meg újra hangsúlyozza, hogy a másokért mondott imának ereje van, függetlenül attól, hogy egyvalaki imádkozik-e, vagy egy egész csoport. Amikor Jakab arról írt, hogy ’imádkozzunk egymásért’, hozzátette: „Nagy ereje van az igazságos ember könyörgésének, amikor kifejti hatását”

(Jakab 5:16) . . .Nagy ereje van az igazságos ember könyörgésének, amikor kifejti hatását.

Krisztus Jézus is ’szót emel’ a hűséges követői érdekében


A Zsoltárok könyvében számtalan ima és Istent dicsőítő ének található, melyekből megtudhatjuk, hogy milyeneknek kell lenniük az imáinknak. Jó megvizsgálni például a következő személyek imáit: Jákob (1Mó 32:9–12), Mózes (5Mó 9:25–29), Jób (Jób 1:21), Anna (1Sá 2:1–10), Dávid (2Sá 7:18–29; 1Kr 29:10–19), Salamon (1Ki 3:6–9; 8:22–61), Asa (2Kr 14:11), Josafát (2Kr 20:5–12), Illés (1Ki 18:36, 37), Jónás (Jón 2:1–9), Ezékiás (2Ki 19:15–19), Jeremiás (Jr 20:7–12; Siralmak könyve), Dániel (Dá 9:3–21), Ezsdrás (Ezs 9:6–15), Nehémiás (Ne 1:4–11), egyes léviták (Ne 9:5–38), Habakuk (Ha 3:1–19), Jézus (Jn 17:1–26; Mk 14:36) és Jézus tanítványai (Cs 4:24–30).

2017. aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát eléggé. Nem a sírás, hanem hogy ilyen marhaságokban hiszel. Nem fog üdvözülni, ilyen nincs.
2017. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miért kellett lehúzni az #1 válaszolót? Igen sírtam, mert pajzán gondolataim is vannak a leányzó iránt. Itt csak annyit érts, hogy szexuálisan kívánom, de majd elmúlik. A gondolataimat, a fantáziaképeket nem tudom megsemmisíteni, látom őt ahogy rajtam lovagol, de azt is, hogy más férfin, s akkor nekem rossz érzés. Egy évig csak ezt láttam, de nem volt jó, persze nem rossz az erekció, de azért ez nem mondható szerelemnek, mégis azt hittem, hogy az erekció csak a testem válasza, a kōnny, meg a jó érzés a szívemben a közelében a heves szívdobogás és a forróság a lelkem válasza.

Nem kéne kitalálni, hogy rossz a szexuális vágy, a papok sok embert megnyomorítottak a középkorban, a hatvanas években a szexuális forradalom USA... majd itthon kiderült, hogy a gátlástalan papi elnyomás miatt a nőknek, akik a 60,70,80 években éltek nem volt soha orgazmusuk, mert ezek a nők elhitték olyan csak a K-nak van.

Szóval az egyes válaszolót nem kell lepontozni, mert az is az elnyomás egyik fajtája.

2017. aug. 11. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát kérdező, nem semmi vagy, most értettem meg, mit csinálsz....


Inkább, azért imádkozz, hogy ilyen gondolataid ne legyenek, foglald el magad más értelmes céllal.

2017. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyszer részegen ottvolt egy jézus kép én meg ott papoltam neki, a végén már sírva, hogy min kéne változtatni :'D
2017. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nálam is előfordult már,amikor szüleimért/barátaimért imádkoztam,elsírtam magam. Másnap délelőtt pedig láttam egy versrészletet a Bibliából,nevezetesen: "Meghallgattam imádat,láttam a könnyeidet".
2017. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer anno ugy kisirtam magam egy jézus kép előtt, hogy már hívtam, h ha létzik mutassa magát meg meg minden:'D, és a legfurcsább az egészben az, hogy ami aznap délután történt kiesett:o nem emlékszem a sírás után semmire..
2017. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az őszinte bűnbánat könnyeire szerintem nem lehet azt mondani, hogy "gáz".


De ez csak az én magánvéleményem...

2017. aug. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!