Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények nagy része...

A keresztények nagy része miért nem érzi magára kötelező érvényűnek a Mózesi törvényeket? Jézus mondta valaha hogy ezek már ne lennének érvényben?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
65%
Mert betöltötte és új szövetség van.
2017. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
13%
Keresztények nehéznek találják a Mózesi törvényeket, ezért inkább azt hazudják, rájuk nem érvényes, pedig Jézus nem mondott ilyet. Már én is kérdeztem hogy akkor rájuk mi érvényes. Ilyen válaszokat kaptam hogy a világi törvények, vagy hogy a szeretet az egyetlen törvény és hasonlók.
2017. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 A kérdező kommentje:

#1

Mit jelent az hogy betöltötte?


#2

Nem ilyen vitakényszeres kötözködés érdekel! Tényleg kíváncsi vagyok, ezért tettem fel a kérdést.

Ha csak provokálni akarsz, menj máshova, kérlek!

2017. aug. 11. 13:31
 4/122 imakommandós ***** válasza:
70%

Pontosan mit értessz Mózesi törvények alatt, mert az egész 613 parancs meg tiltás Izraelnek adatott, csak a tízparancsolat van beírva az emberek szívébe. A Mózesi törvények érvényben vannak, de ezeket Krisztus betöltötte helyettünk, így a Törvény korszaka lezárult:

Luk 16:16 A törvény és a próféták [Keresztelő] Jánosig [valának]: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.


Jelenleg így állnak azok akik Krisztusban hisznek:



Róm 6:14 Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.

2017. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
27%
A zsidó törvények a zsidóknak lett adva. A Biblia us ezt írja. Rengeteg törvény Jézusra mutat előre, így mikor ő megjelent testben, betöltötte a törvényt. A szeretet pedig tényleg a lényeg, nem törvények megtartása által menekül meg valaki.
2017. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 A kérdező kommentje:

Imakommandós, köszönöm, sokat segítettél :)


Viszont ezt a betöltés szót még mindig nem értem. Kicsit tudnátok erről részletesebben írni?

2017. aug. 11. 13:36
 7/122 anonim ***** válasza:
8%
Nem kötözködni akarok, csak mondom hogy nem fogsz kapni elfogadható választ. Tudom mert már én is kérdeztem.
2017. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
50%

Most nincs időm kiírni a lényeget, de ez az angol nyelvű oldal segíthet:


[link]

2017. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 A kérdező kommentje:

#7

Pedig máris kaptam olyan választ ami segített hogy elinduljak a megértés irányába.

Az itteni válaszaid, és az alapján hogy elvileg ezt már korábban megkérdezted, mégis ilyen hevesen tiltakozol ellene, gondolom valami harcias ateista, fanatikus muszlim vagy ilyesmi lehetsz. De ez esetben pedig nem a válasz hiánya a gond, hanem gyaníthatóan a te értetlenséged.

Úgyhogy tényleg megkérnélek, mellőzd a felesleges kötözködést a kérdésem alatt!

2017. aug. 11. 14:01
 10/122 imakommandós ***** válasza:
76%

A Törvény Isten törvénye volt, és rendszabályozó eszköze volt Istennek, mert a parancsok áthágása csak a bűntetést es a kárhoztatást vonta maga után, amit az értük vitt áldozatok csak elfedeztek es nem eltöröltek.

Jézus a zsidókhoz jött, "törvény alatt lett". Az, hogy betöltötte a törvényt, azt jelenti, hogy olyan tökéletes jelleme volt, hogy nem csak külső cselekedetekben, hanem belső gondolatai és a szívének az indulatai is mind hibátlanok voltak Isten előtt. Jézus a mennyek országának "alkotmányát" ismerteti a hegyi beszédben amikor rámutat, hogy a törvény nem foglalkozott az ember motivumaival (képmutatás). Isten országába nem kötelező külső szertartásokkal meg vallásoskodással lehet bejutni, hanem tökéletességre kell törekedni, vagyis szűkebb a kapu, mint a kor vallási képmutatói gondolták.

2017. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!