Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, volt olyan köztete...

Vallásosak, volt olyan köztetek, aki korábban önkielégítést gyakorolt, de le tudott róla szokni? Ha igen, hogyan sikerült és kb. mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy csak olyanok írjanak, akiknek saját tapasztalatuk van és tudnak mondani valami építőt!
2017. aug. 14. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Én igen. Két hétig minden nap nézegettem képeket a pokolról és közben a péniszemet korbácsoltam.
2017. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Prókátor ***** válasza:
Töbször próbáltam, de max 2 hétig tartott. Volt, hogy fizikai fájdalmat is okozott. Aztán találtam egy cikket a témában … és akkor már, gyónás után, imádkozva, stb fájdalom nélkül és egész könnyen ment, egyhuzamban talán 2 hónapon keresztül
2017. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Miért, utána mi történt?
2017. aug. 14. 14:31
 4/15 A kérdező kommentje:
És a cikket esetleg be tudnád ide linkelni?
2017. aug. 14. 14:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen. Házassággal 🙂
2017. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Prókátor ***** válasza:

Utána? Bukta.


Sajnos fogalmam sincs, hogy hol lehetne megtalálni azt a cikket. A címére sem emlékszem. Régen volt. Rémlik, hogy itt volt az egyik válaszhoz linkelve. Ha sikerül megtalálnom, belinkelem … de nem lehet sok jóra számítani.

2017. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kérdezd meg vallástól függetlenül is, hogy akik azelőtt rendszeresen végeztek önkielégítést, azok hogyan és mennyi időre tudták ezt abbahagyni. Mivel más okokból is előfordulhat, hogy hosszabb ideig szüneteltetni kell, és azt hiszem olyan megoldás is létezik, hogy magát a szexuális vágyat nyomják el, de nem biztos, hogy megéri kínozni magad. Akkor is bűntudatod lenne, ha soha nem mondták volna, hogy ez bűn?
2017. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, inkább azt javasolnám, hogy próbálj meg egy kicsit gondolkodni.

1: A Biblia NEM tiltja. Nem, TÉNYLEG nem tiltja. Nézd csak meg.

2: A mértéktelenség az tilos és káros.

3: Arra is gondolj, régen hogyan nézett ki a világ (pl. hány évesen házasodtak az emberek).


Megírhatnád, hogy pontosan mi a problémád (pl. van párod)? Akkor könnyebb lenne segíteni rajta.

2017. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Fil. 4:8

8 Továbbá, atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény, és ha van valami dicséret, ezekről gondolkodjatok.


Nekem nincs ilyen problémám, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést.

2017. aug. 14. 20:08
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Régebben én is próbáltam "leszokni" róla. Ha meggyóntam, akkor utána több napig kibírtam hogy nem csinálom, legtovább talán 2 hétig.

Mára azonban másképp látom a dolgokat. Nem gyónom meg, mert már nem tartom bűnnek. A szexualitás ugyanolyan természetes ösztöne az embernek mint az hogy ha hideg van, fázunk, vagy ha éhesek vagyunk, eszünk.

Ilyen erővel azzal is bűnt követünk el, ha egy elegáns, kiadós vacsorán részt veszünk, ahol telezabáljuk magunkat.

Szóval már nem tartom bűnnek az önkielégítést, s ha elkárhoznék, nem hinném hogy emiatt fogok. Szerintem sokkal nagyobb bűn az, ha egy másik embert megbántok, megkárosítok, másokkal veszekszem, másokat megrágalmazom stb.

2017. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!