Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Mi a véleményetek...

Vallásosak! Mi a véleményetek a pedofíliáról?

Figyelt kérdés
Mindenféle vallás hívőinek a válasza érdekel, ha gondolod, tüntesd fel azt, hogy te milyen vallású vagy!

2017. máj. 12. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

A jövőt a ma gyerekei fogják alkotni, ezért mindent meg kell tenni az egészséges fejlődésükért. Ha valaki gyerekeket molesztál, én személy szerint kiheréltetném.


25/F/Református

2017. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Nagyobb bűn, mint a gyilkosság. A legnagyobb létrontás. A lelkét teszi tönkre a gyereknek egy életere, gyógyítani nagyon nehéz.

Jézus Krisztus, aki megbocsátott a rablógyilkosnak, az őt gyalázóknak, ezeknek nem!

Lk 17, 1-2 „Lehetetlen, hogy botránkozások ne essenek; de jaj annak, aki által esnek. Jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tengerbe vetik, mintsem egyet is megbotránkoztasson a kicsinyek közül.

Mt 10,28 Ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, a lelket azonban nem tudják megölni! Inkább attól féljetek, aki a kárhozatba vetve a testet is, a lelket is el tudja pusztítani!

2017. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
A pedofília egy igen súlyos bűn, főleg, ha hatalommal visszaélve követik el. 19/F/katolikus
2017. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Pszichés betegség, pont mint a homoszexualitás. Bűn, mint a többi bűn. Keresztényként azonban én nem végezném el az ítéletet, erre megvan a földi bíróság és ítélet végrehajtás.

Keresztény/egyház nélküli

2017. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A pedofil hajlamok kiélése bűn. Nem minden pap vagy tanár pedofil.

Egy katolikus

2017. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Undorító, förtelmes, gusztustalan, gyűlölöm.


Baptista

2017. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elítélem.


15 / F

Katolikus és zen buddhista

2017. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyöntetűen minden normális ember mélységesen elítéli. Az aberrált, perverz alak, aki lepontozta a válaszokat, meg ássa el magát mélyre, nincs szükség a társadalomban ilyenekre.
2017. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Valláson kívül is nagyon nagy bűn! Szerintem az ilyen embereknek kifejezetten gonosz a lelkivilága!


Orthodox keresztény

2017. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Külön köszönöm, hogy sokan a vallási hovatartozásotokat is megírtátok!


Személy szerint én nem adtam senkinek piros kezet.


Természetesen nem csak vallásos nézőpont alapján aberrált a pedofil személy, de most ebben a kategóriában akartam feltenni a kérdést. (Mentális egészség kategóriában is tettem fel 1 kérdést a pedofíliáról, de az is bonyolult volt, nem sok válasz érkezett.)


Nem értem, hogy egy emberben hogyan lehet afféle aberráció (pedofília).


Arra gondoltam, hogy talán valaki majd megközelíti valamilyen vallásos nézőpont alapján, például levezeti, hogy miért bűn, vagy maga a vallása mit mond erről.


A 2-es válasz ebben a tekintetben nagy segítség volt, mert bibliai idézetet is tartalmazott, de mindegyik hozzászólást nagyon köszönöm!

2017. máj. 13. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!