Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz azon vallás képviselői...

Mi lesz azon vallás képviselőivel akiknél nincs gyónás a Második Eljövetelkor? Értem ez alatt a protestáns felekezeteket?

Figyelt kérdés
Második Eljövetel,gyónás

2017. aug. 14. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nyugi, Istennek mindent elmondunk, nem kell nekünk ehhez közvetítő.
2017. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 KZitus ***** válasza:
71%

Szia


Csak annyit tennék hozzá az 1 hsz-hoz, hogy igaz, csak Istennek kell megvallanunk a bűneinket, de Krusztuson keresztül hallgatja meg. Ezt maga Krisztus mondta: senki sem mehet az Atyához, csak én általam"

2017. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

#2


Na, már nemcsak az Úr nevét változtatját meg Jehova Tanúi, hanem Krisztusét is! XD

2017. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ők másképp hiszik a dolgokat, akkor velük másképp is történik. De tudom, hogy te meg ezt nem hiszed el. Ezért a kérdésedre soha nem kapsz olyan választ, ami más mint amit gondolsz, mégis elhiszed.
2017. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Prókátor ***** válasza:
26%
A válasz képekben bár, de meg lett adva: örök és olthatatlan tűz, fogaknak csikorgatása, sötétség, stb. Ez van, ha valaki előbbre helyezi saját magát, annyira, hogy képes akár a Bibliát is félremagyarázni.
2017. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus,az"Úri imátságban"egyértelműen megmutatta,hogy milyen úton kell megvallanunk bűneinket,s ebben nem látok semmiféle gyóntató papot.A Biblia más írásaiban sem találok Jézuson kívül közvetítőt a bűnvalló ember,és Isten közt.


A gyóntatópap intézménye sem Krisztustól ered,hanem pápáktól,s így azok,akik a gyónás gyakorlatát követik,nem Krisztus tanítását követik ebben,hanem pápákét.

2017. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy mi lesz azokkal,akik Krisztus szerint vallják meg bűneiket Istennek,senki sem tudhatja,hisz az ítélet egyedül Istené.
2017. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kzs ***** válasza:

@ 6-os válaszadó


Pontosan így van.

----------------

@ Kérdező


Annyit még hozzátennék, hogy a Bibliában (pl.az Apcsel 2: amikor Péter ráébreszti a tömeget, hogy mit tettek, és mit kéne tenniük) nem olvasok olyat, hogy gyónásra szólították volna fel az embereket. Péter se gyóntatott meg senki, hanem megtérésre szólította fel őket.


A megtérés a megtört szívet jelenti, amikor az illető elismeri a bűneit, és a megváltó Krisztusi Vért kéri hittel magára, miközben az életét Istennek ajánlja.

Ezt pedig bárki meg tudja tenni anélkül, hogy igénybe kellene vennie külső segítséget (értem ezalatt a gyóntatópapot). Nem beszélve arról, hogy a megtérés nem holmi betanult papagájszövegeken alapul, hanem saját, szívből jövő beszéden.

2017. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A protestáns felekezet-et nem provokációból raktam a kérdésemhez és eggyúttal köszönöm szépen a válaszokat.

Én magam is egyházi manipulációnak tartom a gyónást és ezt nem szivatásból mondom de a Biblia szerint Isten a sziveket vizsgálja alázatos vagy nem ennyi.És ugyanakkor nem tekintem alapfeltételnek sem a kereszténység felvételét lásd az irgalmas szamaritánus esetét,ő sem volt keresztény de nagyon is irgalmas volt a megvert vándorral szemben ahogy Jézus is kiemelte.

2017. aug. 14. 20:43
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Van egy biblia vers amelyik igy szól"Gyonjátok meg a büneiteket egymásnak".

A kérdés adja is a választ.Mindenki annak kell megvalja bünét,aki ellen vétkezett.

Be kell valja a megkárositottnak a bünét és a kárt rendeznie kell,imában Istenhez fordulva,Jézus Krisztuson keresztűl.

Hiába gyonik egy kivülállonak(papnak),ezzel nem elégíti ki a károsultat.

Azért még sem Jézus sem az apostolok nem hagytak hátra a papoknak semmi megbízatást főleg a gyónást és a feloldozást.

Ha valaki ilyet olvas a bibliából idézze,hogy a papokra bízta.

2017. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!