Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény házaspárok, ti...

Keresztény házaspárok, ti milyen fogamzásgátló módszzert alkalmaztok?

Figyelt kérdés
írhattok felekezetet is

2017. aug. 17. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Osztat miért kritérium, hogy keresztény legyen az a házaspár? :/
2017. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Vatikáni "módszzert".
2017. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azért, első, mert érdekel, hogy esetleg hányan alkalmaznak TCST-t, kinél mi az elfogadott, mert pl egy keresztény nyilvánvalóan nem fog abortív módszerhez folyamodni (mint a spirál)
2017. aug. 17. 21:54
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

TCST-vel a védelem kb. 60%-os, ha mindent bevetsz (hőmérőzés, nyákvizsgálat is).

Ez azt jelenti, hogy 2-3 éven belül szinte biztos a fogantatás egészséges embereknél.

Így tervezed?

2017. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
most nem arról van szó, hogy én hogy tervezem, csak feltettem egy kérdést, ami érdekel, megtennéd, hogy leszállsz rólam?
2017. aug. 17. 22:24
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Esetleg ha leírnád, hogy miért kérdezed, és tulajdonképpen mire vagy kíváncsi, akkor egyrészt szívesebben válaszolnának az emberek - másrészt valószínűleg jobb válaszokat kapnál.
2017. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Óvszer
2017. aug. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szerintem ilyen kérdésekben félre kéne tenni a vallást! A legfontosabb, hogy ti (már a kérdező és a partnere) "biztonságban érezze magát"! Nem mellesleg a gyerek, akit nem vártak, elég "kellemetlen meglepetés" lehet. A legfontosabb, hogy a legbiztosabb és legjobb módszert válasszátok! Amúgy szerintem a kereszténységnek erre vonatkozóan nincsenek különösebb tiltásai, az abortuszt leszámítva. Senkit nem akartam megbántani, mindenkinek tiszteletben tartom a vallását!
2017. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

"a kereszténységnek erre vonatkozóan nincsenek különösebb tiltásai"

Ja, nincsenek.

Mindent tiltanak, ami a zigótának árt, ami majdnem az összes fogamzásgátló szer, plusz az előző pápa még a gumit is tiltotta.

Igazából csak a természetes módszert szeretik, mert az ad egy jókora esélyt az isten akaratának is, úgymond: "Szaporodjatok és sokasodjatok!"

2017. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Gumi vagy megszakításos módszer
2017. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!