Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmennék egy gyülekezetbe...

Elmennék egy gyülekezetbe melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 09:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Zárd. Attól, mert te hazudsz és nem vagy hajlandó beismerni, az attól még hazugság.
2017. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Így semmi nélkül?

(Mintha enyhe trollszellő fuvallata elegyedne némi vitaindító párafergeteggel, de lehet csak elkalandoztam :))

Mi lenne, ha leírnád, hogy kb. miben hiszel, eddig hova jártál és miért ábrándultál ki, ha volt ilyen, így sokat segítenél abban, hogy tanácsot tudjunk adni, vagy ne ajánljunk olyat, amiből kiábrándultál, amiben csalódtál. :)

(ja, és mert így enyhe vitaindító feelingje van, csak megsúgom)

2017. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2017. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én rk. létemre jó ideje református közösségbe járok.

Ott valóban otthon érzem magam. Itt a tiszta Igét hirdetik.


Nem, ez a közösség sem tökéletes, de itt a földön ezt ne is várd a tökéletességet emberektől. Ugyanakkor kérd az Atya útmutatását, ő tudja, kinek hol a helye, kit hova szánt. Ott kell lenned, ahol Ő látni akar Téged.

2017. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem,próbáld ki az összes általad elérhetőt,de előtte kérd Istent,hogy nyissa ki a szemeidet,hogy megláthasd Jézus követőit!
2017. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz meg többet, mondjuk kezd az egyházak keletkezésének sorrendjében.


Első volt a katolikus, 1000 évre rá keletkezett az ortodox (illetve ekkor különült el teljesen), 500 évvel később az evangélikus, majd nem sokra rá a református. Aztán napjainkban már megszámolni sem lehet, hogy mennyi van, ez utóbbiak nagy részét hanyagolnám.


Egyébként nekem a preferált sorrend megegyezik az időbeli keletkezéssel, de ez kinek-kinek más.

2017. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 KZitus ***** válasza:

Szia


Nahát, érdekes kérdést vetettél föl:-)

Én tanú vagyok. De ha valaki anno azt mondta volna, hogy menjek a tanúk gyülekezetébe, teljesen bizonyos, hogy nem mentem volna el.

Azt írod, hogy a tanúk Jehovát, és nem Jézust követik. A Helyzet az, hogy ha Krisztust követem, a tanításai szerint élek, azt teszem ami Krisztus szerint helyes, akkor...az út Jehovához vezet. Hát ezt én sem hittem el, ameddig alaposan utána nem jártam!

pl. Gondolkodj Jézus szavain:

„Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt . . . senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya megadja neki” János 6:44, 65.

Miért küldte Jehova Krisztust? Hogy az embreket hozzá terelje. Tudod mikor fog vonzani tégedet Isten? Ha látja, hogy tényleg őszintén, és tiszta szívből szeretnéd megismerni őt, a Fia tanításain keresztül.


János 14:11" Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem; ha pedig nem, magukért a cselekedetekért higgyetek." - te elhiszed ezt? maga Krisztus kér, hogy hidd el, nincsen tiszta, igaz imádat ha nincsen egységben(az ember) Krisztussal és Jehovával.


Szerinted Krisztus melyik gyülekezetet javasolná neked? Én azt gondolom, a magáét. De melyik az? A négy evangéliumból, megtudhatod. Azt pedig, hogy hogyan éltek Krisztus első gyülekezeteiben a keresztények, a Biblia további könyveiből tudhatod meg.

Szívből kívánom neked, hogy megtaláld :-)

2017. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Jézus a maga gyülekezetének javasolná melyik az ?

Akkor a többi nem tartozik Jézushoz csak egyetlen egy?

2017. aug. 25. 19:24
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Jézus gyülekezete ott van,ahol Őt követik szavaikban,tetteikben,jellemükben.

Elvileg,ők minden vallási közösségben megtalálhatók,s így ne vallási közösséget keress,hanem Krisztus követőit azokban.

2017. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
21%

Én a hit gyülekezetét javaslom.

De ha nagyon elszánt vagy,akkor menj el az összesbe és te is rá jössz miért pont a Hit gyülekezetét javaslom :) .

2017. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!