Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudnék ebben a helyzetben...

Mit tudnék ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Párom és én 22 illetve 23 évesek vagyunk. Mind a ketten egyetemisták vagyunk, de párom levelezőn tanul Pesten. Nem is lenne ezzel gond, viszont ezek mellett a szüleivel él. Már nagyon régóta együtt vagyunk, konkrétan gimis koromtól fogva. Legtöbbször náluk voltunk, mert az én családom elég nehézkes, bonyolult. Viszont a szülei a Hit Gyülekezetéhez tartoznak, és elég szigorúan követik a szabályokat. Konkrétan nem szexelhetünk..Vele vesztettem el a szüzességemet ugyan, de azt is titkolva, attól félve, nehogy valaki feljöjjön, szóval gondolhatjátok mennyire volt szép és emlékezetes. Ráadásul talpig ruhában, a farmeromat húztam le térdig.

Ez azóta sem változott. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor szexeltem meztelenül. Soha nem volt még olyan szex az életemben, ahol nem rettegtem, vagy ahol el tudtam volna lazulni. A 6 ev alatt egyetlen egyszer aludtunk együtt, nem mehetünk el ketten sehova se, amikor egyszer nyaraltunk, akkor is külön szobában kellett aludnunk. Az úton nem csókolhatom meg, nem bújhatok hozzá, nehogy valaki meglásson és veszélybe sodorja a szüleit. A párom költözni nem akar, mert amíg egyetemista így egyszerűbb, na meg nem is költözhezne velem össze, amíg nem vagyunk házasok. Pedig nekem már teljesen elvették a kedvem a sok papolással a házasságtól.

Amikor mondom neki, hogy ez engen zavar, hogy félve szexelek, hogy átlagosan négyszer szakítjuk félbe, kapjik fel az alig letolt nadrágot, mert azt hisszük valaki jön. Emiatt sosem volt még orgazmuson, és a barátom azon csodálkozik hogy miért. Na szóval, amikor mondom ezt neki az a reakciója, keressek mást, meg hogy ez van.

Emiatt nem akarom ott hagyni, hiszen nagyon szeretem, de katasztrófa. Már lassan az őrület határán állok. Mit tudnék tenni? Vagy volt már valaki hasonló helyzeben?



2017. aug. 24. 21:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Mielőtt elhagyod, állj oda az anyjáék elé és mond el, ezt nekik amit nekünk itt leírtál mindenki legyen ott. Ne titkolózz tovább mert rá fog menni az egészséged, egy ilyen egészségtelen kapcsolat miatt. Amúgy nem értem, mit szeretsz benne...
2017. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A párom egy nagyon jó és csodás ember. Semmiben sem hasónlít a szüleihez. Nem is hisz Istenben. Az egyetlen problémánk/problémaám, amit fent leírtam. Igazságtalannak érezném, ha emiatt elhagynám.
2017. aug. 24. 22:16
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Hát nézd, ez inkább egy másik kategória lenne...

S ott mindenki azzal jönne, hogy ha a barátod ennyire nem figyel rád, akkor mi ebben a kapcsolat?


Én meg még ezt is hozzátenném, hogy ha ő így éli az életét, az nem normális, és egyáltalán nem felnőttes.


A vallási részéről meg beszéljenek a vallásosak.

2017. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De nem tudom...a barátom szeret, figyel rám, kedves, támogat mindenben. A szülei is egy rendes emberek, segítenek, elvisznen magukkal helyekre, de a fanatizmusuk és a tiltásaik az agyamra mennek.
2017. aug. 24. 22:22
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen érthető.

Viszont, ez így, ahogy elnézem, nem fog változni.

Főleg, hogy tudtommal hitgyülis preferáltan hitgyülissel házasodhat: azaz neked is hitgyülissé kell válnod a házassághoz... vagy nincs házasság, és minden marad így.

2017. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nem így működik. Kinézik azt, aki nem olyannal házasodik, de mivel a barátom egyáltalan nem hívő, az alkalmakra sem jár ez nem érdekli. Ő utálja ezt a közösséget, mert az emberek szemetek.
2017. aug. 24. 22:29
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Na, most kemény leszek, mert nem bírom a hisztit, bocsánat. Ő egy csodálatos ember??? A szüleit választja helyetted. A kényelmet választja helyetted. Hogy lehet csodálatos egy ember amikor ezt írod róla: "és a barátom azon csodálkozik hogy miért. Na szóval, amikor mondom ezt neki az a reakciója, keressek mást, meg hogy ez van. "


Mondjuk úgy tűnik, neked is csak az a gondod, hogy jajj, de nem kényelmes a szex... Ez aztán a kapcsolat. Tök jól összeilletek, nehogy szakíts! Te mit gondolsz, melyik fiatalnak kényelmes? Ez már csak ilyen. Később a gyerekeitek fognak benyitni. Azt gondolod, az jobb lesz? Lesz kb két-három-négy éved, amikor önfeledten zihálhatsz, meg sikíthatsz, aztán annyi. Csak annyira lesz kényelmes és önfeledt a szex, amennyire magatoknak megteremtitek. Ahogy most is meg kellene. Én is laktam a szüleimnél, és a feleségem szüleinél, és nem hiszem el, hogy nincs lehetőséged kefélni egy jót. Ez szimpla hiszti. A szülei igen, egy szűk látókörű emberek, de nehogy azt gondold, hogy más gyerek szüleivel nincs gond. Mindig is voltak generációs problémák szülők és gyerekek között. Na mindegy, az írásodból nem nagyon jön le az, hogy ti szeretitek egymást. Akik szeretik egymást, azok tűzön-vízen keresztül visznek egymásért nagyon sok mindent. Ti rohadtul nem visztek keresztül semmit sem.

2017. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
De ha a barátod nem hívő, és ezt mindenki tudja róla, akkor mi a baj?
2017. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Velem ezt 6 HÉTIG sem csinálta volna senki .Bár majd újabb 6 év múlva te is rájössz.... Bocs ha bunkó vagyok de ez nem szerelem szerintem.
2017. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Apaként,és konzervatív vallásosként írok.


Meggyőződésem,hogy legjobb megoldás,ha összeházasodtok.


Gondolom,barátodnak is te vagy az első partnere,ahogyan neked ő,és szeretitek egymást.Jó embernek tartod.


Ennek legtisztább útja,ha elmondjátok szüleinek,hogy egymás iránti vonzalmatoknak nem bírtatok ellenállni,és egymáséi lettetek.Szeretnétek ezt rendbe hozni,a Biblia tanítása szerint,házassággal.Nem akarjátok egymást paráznává tenni azzal,hogy elhagyjátok egymást ezek után.


Gondolom,nem fognak a nyakatokba ugrani örömükben,de őszinteségeteket biztosan díjazni fogják,különösen,ha abban,a bibliai elvekre apelláltok.

2017. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!