Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit helyes tenni az alábbi...

Mit helyes tenni az alábbi helyzetben, hogy ne kövessünk el bűnt?

Figyelt kérdés

A baráti körömben az egyik személyről tudomásomra jutott egy rá nézve negatív dolog. Ez, ami tudomásomra jutott, sajnos igaz is. A többiek ezt nem tudják, így megy a találgatás. Ma néhányan találkoztunk, és megint szóba került ez az ismerősünk és az újabb találgatás. Én, bár tudom, miről van szó, nem szóltam semmit, gondolva, hogy ez az ő személyes magánügye, így nem tartozik rám, nem tőlem kellene megtudnia másoknak. Egyszer csak az egyik ismerős a jelenlévők közül nekem szegezte a kérdést, hogy én tudok-e bármit is a dologgal kapcsolatban? Én reflexből azt mondtam, hogy nem, nem tudok semmit, és szerintem nem kellene találgatni sem. Viszont azáltal, hogy azt mondtam, nem tudok semmit, valójában hazudtam.


Tehát ilyen esetben melyik a helyes, amikor egyenesen rákérdez valaki, és valamit válaszolni kell, mert ugye némán nem ülhetek ott?

1. Elmondani azt, amit biztosra tudok, de ez pedig rossz fényt vet az ismerősünkre, amit ha akar elmond, ha nem akar, nem mond, de valójában nem a mi dolgunk, mert magánügye.

2. Azt hazudom, hogy nem tudok semmit az ügyről.


Próbáltam kitérni a válaszadás elől úgy, hogy azt mondtam, szerintem nem kellene találgatnunk, majd kiderül, de újra rákérdeztek egyenesen, hogy én tudok-e bármit is?


2017. aug. 17. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi ez a negatív dolog?
2017. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Heyles válasz ez lett volna: "Igen, tudok mindent, de tőle kellene megkérdezned egyenes."
2017. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak annyit mondasz, hogy hagyjon a kérdéssel, téged nem érdekel a téma.
2017. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Igen, szerintem is a helyes válasz az lett volna: igen, tudok róla, de kérdezd meg közvetlenül az illetőtől - nem vagyok felhatalmazva, hogy elmondjam róla ezt a dolgot.


Ez a fajta "visszapattintás" azért is jó, mert így egyikőtök sem beszél a másik háta mögött (se Te se a kérdező).


És örülök, hogy van még olyan ember, akit foglalkoztatnak az ilyen dolgok és nem csak egyszerűen kibeszéli a másikat.

2017. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 imakommandós ***** válasza:
Ha tudsz róla, de másra nem tartozik mert befeketiti, akkor az kegyes hazugság volt. Ha elmondtad volna akkor is rágalmazás lett volna ha igaz lett volna.
2017. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én,valami ilyesmit mondtam volna:


Gondolod,hogy helyes dolog mások magánéletébe ilyen módon beleavatkozni a háta mögött?

Ha ezt veled tennék,te örülnél?

Gyere,menjünk oda együtt az illetőhöz,és kérdezd meg tőle 6 szemközt!

2017. aug. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
65%

Szia


A Biblia azt a tanácsot adja, "legyetek meggondoltak"......ha megfogadjuk, akkor ezt az élet sok területén tudjuk alkalmazni, a hasznunkra.

- ebben az esetben:"Egyszer csak az egyik ismerős a jelenlévők közül nekem szegezte a kérdést, hogy én tudok-e bármit is a dologgal kapcsolatban?"

Nos mivel csak találgatás folyik már jó ideje a témáról, és bizonyosat senki nem tud(te viszont tudod), talán már nem reflexből kellet volna válaszolnod, ha előre gondolsz arra, hogy egy ilyen beszélgetést folytató társaságban ha hallgatsz, előbb vagy utóbb neked szegezik majd az ominózus kérdést.

Csak azt kellet volna válaszolnod, amit a szavaidból érezhetően ténylegesen gondoltál: ha nem ismerik a valós, tényleges részleteket, akkor nem lenne bölcs dolog a háta mögött kibeszélni az egyik barátotokat. Nem lenne szeretetteljes sem. Talán azt is lehetne mondani, hogy tőle személyesen kellene megkérdezni a valós helyzetet, hiszen a baráti körötökhöz tartozik. Ha ő akarja, elmondja a valós helyzetet, ha nem akarja, akkor nem fogja elmondani, de akkor tiszteletben kellene tartani a döntését, és tényleg nem lenne sem kedves, sem baráti a háta mögött kibeszélni...

2017. aug. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
talán még annyit, hogy a hazugság, az mindig hazugság, és a Sátán terméke, amiről Istennek ez a véleménye: „E hat dolgot gyűlöli az Úr, és hét dolog útálat az ő lelkének: a kevély szemek, a hazug nyelv,...." Példabeszédek 6:16
2017. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!