Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten vezet minden igazi...

Prókátor kérdése:

Ha Isten vezet minden igazi hívőt, akkor mi szükség van vezetőkre (lelkészek, püspökök, prezsbiterek, stb)? Ha viszont valamiért fontos egy emberi vezető, akkor meg miért tagadják egyesek a pápa vezető szerepét?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Amiért szükség van egy iskolának gazdasági vezetőre, titkárnőre, takarítóra, konyhás nénire, gondnokra, portásra.


Te most ennyire elvakult vagy, vagy tényleg nem érted??

2017. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vezetők nélkül minden egy nagy katyvasz lesz, a lelkészek, papok segítik közel az embereket Istenhez, a püspökök meg összefogják az alsópapságot.


Noha én katolikus vagyok, érteni vélem a protestánsok ellenszenvét a pápával szemben, zavarja őket az a tekintélyelvűség, ami évszázadokig jellemző volt az egyházra, a pápák sok esetben nem Szent Péter utódaként, hanem császárként viselkedtek. Szerencsére ma már nem ez a helyzet.

2017. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ennyire nem értem, csak nem elvakultság miatt! Megpróbálom egy példával elmagyarázni:

A szülőket vehetjük vezetőknek. Ők sem lesznek hibátlanok, hanem olyanok, amilyenek. Hibáznak. Ekkor 2 lehetőségünk van: 1) megpróbáljuk rávezetni őket, hogy javítsák ki a hibát, hogy az a hiba eltűnjön, és a család is egyben maradjon. 2) megsértődünk, és megyünk, és saját családot alapítunk, és úgy teszünk, mint ha minket a gólya hozott volna, és semmi közünk nem lenne a szüleinkhez. Mondjuk ne legyünk meglepődve, ha ezután a mi első hibánknál a mi gyerekünk követi a mi példánkat, és lelép, és megtagad minket.

Meglátásom szerint kb ez játszódott le reformáció címszó alatt. Így már érthetőbb a kérdés?

2017. aug. 26. 14:39
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

#3, én katolikus vagyok, de a reformáció tök jogos volt, és Luther Márton nem is akart új egyházat létrehozni, csak megreformálni a katolikus egyházat, de a pápa kiátkozta.


Tanulj egy kis történelmet. :)

2017. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 A jogosságát én sem firtatom, tökéletesen meg tudom érteni, hogy nem tetszettek neki dolgok (nekem sem tetszenének!), sőt, jó dolognak ta ta tartom, hogy a katolikus egyházban is elindult egy változás. Szerintem ezek mind oda vezettek, hogy a katolikus egyház ma olyan amilyen.

De! Mi lett volna, ha azt mondja azoknak, akiknek nem tetszenek a dolgok, hogy "Gyertek! Beszéljünk a fejükkel, hogy jobb lehessen!" ahelyett, hogy azt mondta, hogy "Gyertek! Húzzunk innen a fenébe!" Arról nem is szólva, ha összefog Kálvinnal és a többi önjelölt vezetővel! Mivel az egyház nagy, és a nagy dolgoknak nagyobb a tehetetlensége, így nem mondom, hogy 500 éve már egy jobb, a maihoz hasonlóbb egyház alakult volna ki, de szerintem 400-350 már lehetséges lenne! Arról nem is szólva, hogy mennyi öldöklés elkerülhető lett volna!

2017. aug. 26. 15:04
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Mint mindenben, ebben is az Isten szava a mérvadó.


Vajon mit olvasunk erről?

(Héberek 13:17) . . .mert ők a ti lelketek felett őrködnek, mint akik számot fognak adni; . . .


Vajon a Pápa, és a körülötte sündörgő emberek mint "Vezetők" hogyan fognak elszámolni azzal, hogy a "kereszténységet" paráznák, tolvajok gyilkosok, homoszexuálisok, stb alkotják, miközben mélyen benne vannak Sátán világának medrében?


(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


Ha megfigyeljük, Jézus senkit nem emelt a másik főlé.

Kiválasztott néhány embert, és nem egyet, akiket a juhai főlé rendelt, vezetésre. /nem elnyomásra/

ezek a választottak voltak megbízva, hogy szellemileg lássák el, és vezessék Isten népét. De ahogy maga Jézus is példát hagyott, olyan volt vezetőként, mint aki szolgál.


A másik dolog, hogy a keresztények nem képezik e világnak a részét, mert Isten királysága, vagy országa, nem földi eredetű, hanem égi.

Mindig is onnan irányított, és soha nem fog lejönni emberként, hogy ezt meg tegye, hanem kinevez néhány embert, ahogy Mózes, Józsúé, vagy a Bírák esetében, Jézus korában pedig a hűséges tanítványokat, de nem egy személyt, bizonyos feladatokra.


Nekik az a feladatuk, hogy Isten népét szellemileg és erkölcsileg, tisztán tartsák, az oda nem valókat pedig eltávolították.

Régen megkövezés volt, most kiközösítés.

Régen nem volt lehetőség megbánni, azonnal halált kapott, ha olyat követett el, most még lehetősége van rendeznie Istennel a kapcsolatát, és visszatérhet.


Ha megfigyeled, hogy egy egész regiment ember sem tudja tisztán tartani Isten népét, ha nem úgy él maga sem, és nem tartja be Isten törvényeit, az erkölcsi elveket, és fél az emberektől ezért inkább hígít a törvényeken, lám ide jutott a világ.


Aki vezető akar lenni, az Jézushoz, és az apostolokhoz hasonlóan éli az életét, és vigyáz a nyájra, mert Isten számon kéri ezt tőlük.


Vajon a Pápa elhiszi hogy számot fog adni Istennek az emberekről?

2017. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elnézést #6, ha a gyűlölködésed egy újabb kérdést vetett fel, de honnan veszed azt, hogy azonnal kivégeztek valakit, ha olyant követett el? Halló!! Keresztéjységről beszélünk nem az ős-zsidókról, akik azonnal szívesen kiirtottak bárkit, akár ok nélkül is!
2017. aug. 26. 15:40
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem gyűlöletkeltés, hanem Bibliai áttekintés


Azért írtam, hogy lásd, Isten soha nem engedte, hogy a népe körében egy két személy lázadása, vagy helytelensége, tovább terjedjen


A Keresztényeknél, kiközösítésről ír a Szentírás, mivel Krisztus váltsága lehetővé teszi a bűn megbánását, és a változtatást. S ha ez megtörténik akkor lehet tagja Isten népének újra.

Mert hát, ha az egyik megengedi magának a gyülekezetben, akkor a másik is, és hova vezetne ez?

Ha valaki keresztény életet szeretne élni, annak tudnia kell mit vállal ezzel. Ha nem tudja, illetve nem akarja, akkor ugyan mitől akar keresztény lenni, és együtt lenni azokkal, akik ennek fényében szeretnének élni?

2017. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

olyan formában, ahogy intézményesült, semmi.

eredeti, apostoli formájukban, a tanításra, igehirdetésre, az eredeti tanítás torzulásoktól való óvására lennének hivatottak


de ha nagyon őszinte szívvel, az igazságot szomjazva, és az értelmezéshez elegendő kellő tárgyi tudással a szent könyvekben megtestesülő Kinyilatkoztatást, és a romlástól megóvott lelkiismereted szavát követed, ami szintén Isten szava az emberben, akkor nincs szükség senki másra az üdvözüléshez


- Vannak ábrahámi vallások és felekezetek, akik ezt vallják. De persze vannak felekezetek, akik másként tartják.

2017. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, hogy az első kérdés amolyan költői kérdés.


A második kérdés... Mert tagadom, hogy Krisztus földi helytartója lenne az öreg Ferenc. Más egyházakban is van valami vezető (pl. reformátusoknál a zsinat vezetője, vagy evangélikusoknál az elnök-püspök), de ezeknek a szerepe az egyházukban sokkal kisebb mint a pápának.

2017. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!