Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten vezet minden igazi...

Prókátor kérdése:

Ha Isten vezet minden igazi hívőt, akkor mi szükség van vezetőkre (lelkészek, püspökök, prezsbiterek, stb)? Ha viszont valamiért fontos egy emberi vezető, akkor meg miért tagadják egyesek a pápa vezető szerepét?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 14:20
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:

Szia


Tudnál írni olyan biliai példát, amikor Isten népe fölött nem volt vezető?

2017. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
58%

De honnan tudná az egyén, hogy őmaga valóban Istent követi, vagy esetleg csak a Szentírást kicsit "másképp értelmezve" legitimálni akarja a saját vélt igazságát?


"én katolikus vagyok, de a reformáció tök jogos volt, és Luther Márton nem is akart új egyházat létrehozni, csak megreformálni a katolikus egyházat, de a pápa kiátkozta.


Tanulj egy kis történelmet. :)"

Én is katolikus vagyok, 5 évet hallgattam történelmet, és nem gondolom, hogy az egyház reformálására az a legjobb módszer, hogy ha bedurcizok egy hitvitán (mert tény és való, hogy a Szentszék egy kevésbé türelmes hitvitázót küldött), akkor én ezt jól megbosszulom azzal, hogy megnősülök, felrúgom a szerzetesi örökfogadalmam és kikiáltom, hogy a szerzetesség hülyeség (azért mert nekem nem ment az engedelmesség).

A reformáció első gondolatai jogosak voltak. Ezeket az egyház már akkor el is fogadta. Utána szaladt el a szekér...

Egyébként Pázmány Péter érvelt sokszor ezzel a hitvitákon, hogy a protestánsok véleménye, mely szerint mindenki értelmezze maga a Bibliát, a gyakorlatban nem nagyon működik.

2017. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

" coccomaci nevű felhasználó válasza:


Nem gyűlöletkeltés, hanem Bibliai áttekintés "


Aha,nézzük ezt a Bibliai áttekintést: " ajon a Pápa, és a körülötte sündörgő emberek mint "Vezetők" hogyan fognak elszámolni azzal, hogy a "kereszténységet" paráznák, tolvajok gyilkosok, homoszexuálisok, stb alkotják, miközben mélyen benne vannak Sátán világának medrében? "


Szóval,aki nem tanú,az mind parázna,tolvaj,gyilkos,homoszekszuális. Mert ugye te kategorikusan kijelentetted,hogy ezek alkotják a kereszténységet. Ennyire vagytok őszinték,amikor itt jártak a tanúk,a képünkbe azt mondták,hogy mennyire keresztényi volt a beszélgetésünk,de itt meg simán terjesztik,hogy bagós,drogos,ittas ember vagy. Tehát hol van itt a Bibliai áttekintés?

2017. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet hogy valaki a 21. században még mindig hisz istenekben, és földöntúli erőkben?
2022. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!